Skocz do zawartości
Nerwica.com

Usunięcie konta - nękanie przez użytkownika UNIKALNY


Gość KolorowaKredka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, zgłaszam oficjalnie że w dniu dzisiejszym zostałam na GG zaatakowana przez użytkownika UNIKALNY nr. GG 626588 który ubliżał m a na końcu straszył, że upubliczni moje dane osobowe i wpisy z forum. Ponieważ na forum ciężko z ostrą reakcją administracji proszę o natychmiastowe usunięcie mojego konta. Co zrobicie z UNIKALNYM w sumie nie ma dla mnie znaczenia - podobno tu wszystko wszystkim wolno... PS. Na życzenie dysponuję rozmową GG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow motion, Candy14, Messiah, Kokojoko, khaleesi, Mushroom, dzięki za wsparcie. To po prostu szczyt, ale lepiej żeby reszta wiedziała - a nie potem w necie na jakimś formum przeczytała swoje dane osobowe i np. linki do wypowiedzi z forum.. Dla mnie to największe chamstwo jakie można komuś zrobić, niby się z Tobą kumpluje, wyciąga informacje o Tobie, jest milutki srutki a potem bach cytuję: "wypierdalaj tępa dzido zobaczymy jak opublikuje nasze rozmowy i teksty z forum bo wiem jak masz na imie i nazwisko papa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art. 267 Kodeksu Karnego

§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

§ 3.Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KolorowaKredka, Konto może usunąć tylko admin, więc niestety musisz poczekać aż będzie. Przykro mi , że poznalaś tutaj kogoś takiego , niemniej nie bardzo rozumiem co zmieni usuniecie konta. Jesli ma inne namiary na Ciebie i tak może Cię dalej przesladować, a z jakiej racji masz mu dać satysfakcję i Ty usuwać konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Ai*, podajesz złą podstawę prawną. Przepis wskazany przez Ciebie dotyczy przypadków hakerstwa, podsłuchu, włamań do skrzynek e-mail czy wirusów, czyli pokonywaniem zabezpieczeń w celu uzyskania informacji niejawnych, np. danych osobowych. Musiałbym sprawdzić w komentarzu żeby się upewnić, ale myślę że tak właśnie jest.

 

KolorowaKredka, moim zdaniem zachowanie tego gościa to przypadek stalkingu - uporczywego nękania (masz na to osobny paragraf - art. 190a kodeksu karnego). Pytanie brzmi czy nękał Cię pojedynczo czy też więcej niż jeden raz (by jego zachowanie uznać za "uporczywe"). Możnaby też podciągnąć to pod groźbę bezprawną (art. 190 k.k.), zakładając, że podanie czyichś danych osobowych do publicznej wiadomości jest przestępstwem. Nie mam teraz przed nosem odpowiedniej ustawy, ale wydaje mi się że jest to przestępstwo.

 

Ale macie racje dziewczyny, gość jak najbardziej nie jest bezkarny ;).

 

Wklejam przywołane przeze mnie przepisy Kodeksu karnego:

 

Art. 190.

§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

Art. 190a.

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

 

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×