Skocz do zawartości
Nerwica.com

trening autogenny(autohipnoza)


wiola_jaw

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z was spotkał się może w trakcie zmagań z chorobą z treningiem autogennym...?jeśli tak to co o tym myślicie, czy warto wogóle to robić?robię go od miesiąca dwa razy dziennie i w sumie czuje się jakoś niespokojnie, czy ktoś ma podobne doświadczenia?teraz przerwałam te ćwiczenia i w sumie sama nie wiem czy jest jakaś różnica, piszcie jeżeli mieliście z tym jakieś doświadczenia,

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie probowalam bo sie boje.Terapeuta mowi ze wiele osob z zaburzeniem lękowym boi sie tego stanu rozluznienia-jakby utraty kontroli nad sobą i moze wpasc nawet w panike .Ja tez ,więc nie wiem czy dziala trening autogenny.Ale jesli Ty nie obawiasz sie i dajesz rade uzyskac stan relaksu to na pewno jest to pozytywne doswiadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałam o tym i nawet kiedyś się chciałam za to zabrać, ale mi jeszcze nie wyszło jak dotąd :P ale podobno żeby odczuć jakąś poprawe to trzeba dużo czasu na to poświęcić i dopiero po paru dniach/tygodniach moze być poprawa... trzeba być chyba cierpliwym w tej kwestii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli raz w tygodniu starczy?bo wiesz ja przeczytałam że to powinno się robić przynajmniej dwa razy dziennie rano po przebudzeniu i przed snem, podobno facet który to wymyślił żył ponad 80 lat ale robił to trzy razy dziennie :D właśnie ja tez pobrałam sobie ten trening Jacobsona z neta, chyba zacznę nadal go robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także zacząłem treningi - http://franzmauler.wrzuta.pl/audio/7t78v5nared/trening_autogenny_-_autohipnoza_by_franzmauler (chyba najlepszy trening autohipnozy). Wprowadził mnie w zaburzenia świadomości - autentycznie nie wiedziałem i nie czułem siebie pod koniec. Nie wiedziałem gdzie mam ręce i nogi.

 

Jako, że nerwicowcy są dużo bardziej podatni na sugestie aniżeli osoby zdrowe, to tym bardziej powinni spróbować.

 

Ewentualnie jeszcze to: http://w810.wrzuta.pl/audio/12cY0Z8NaTK/trening_relaksacyjny_jacobsona

 

Tylko te 2 wydają się być warte uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×