Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: TRAZODON (Trittico CR)

Wiadomości w tym temacie: 1956

Strona 2 z 140  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 140  Następna strona

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 63%  63%  [ 64 ]
Nie 25%  25%  [ 25 ]
Zaszkodził 13%  13%  [ 13 ]
Liczba głosów : 102
Reklama

Autor

TRAZODON (Trittico CR)

Re: Trittico
Post 06 sty 2009, 23:30 

Od: 09 lip 2008, 22:45
Czy ktoś zażywa obecnie trittico? Strasznie mało opini na temat tego leku, to wynika z faktu ogólnej tolerancji czy małej popularnosci leku. Nie należy do najtańszych, a jak dla mnie ma rzeczywiście łagodne działanie, delikatnie uspokaja, co i tak w moim przypadku daje już jakieś efekty :) Obecnie przyjmuje ciągle tą samą dawkę 75 mg i wydaje mi się trochę za mało jak dla mnie, może dlatego, że wystąpiło przyzwyczajenie już do leku? Jestem ciekawa innych opini i w jakich dawkach najlepiej działa ten lek :)

______
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

TRAZODON (Trittico CR)
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 10 sty 2009, 13:05 

Od: 07 sty 2009, 13:26
Ja zażywam trittico od jakiegos tygodnia, cierpie na bezsennosc wiec psychiatra stwierdzil, ze to bedzie najodpowiedniejszy lek. Na poczatku bralam 1/3 ale niewiele to pomoglo- przespalam jakies 5 h,zwiekszylam dawke do 2/3 ale tez nie moglam sie wyspac. Dzis po raz pierwszy wzielam cala tabletke i jestem zadowolona,spalam dosyc duzo. Ogolnie jestem zadowolona z tego leku, zmniejszyl u mnie napady lekowe..mam nadzieje,ze bedzie tylko lepiej, a smutki,lęki i bezsennosc pojda precz :D

Post 10 sty 2009, 13:58 

milve, Ja najlepiej wspominam pierwsze dwa tygodnie, tłumiona agresja minęła, strach przed zasypianiem jakoś też mniejszy, i co najważniejsze w końcu zasypiam, też zaczynałam od najmniejszej dawki. Teraz przyjmuje 100mg, po tej dawce sen przychodzi szybciej, mój lekarz mówi, że mogę brać nawet 150 mg, bo oprócz bezsenności, próbuje wyjść z depresji, a przy tym stanie rzeczy to stosuje się dawki wieksze niż 75 mg. Jak przyjmujesz lek, w dawce wieczornej ? Plusem Trittico jest, że rano wtaje się bez żadnych problemów, w dzień nie jest się sennym a sen i zmęczenie przychodzą o odpowiedniej porze. 8)

______
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Post 11 sty 2009, 16:26 

Od: 04 gru 2008, 22:53
od jakichs 10 dni łykam trittico CR w dawce 150mg wieczorem 2h przed snem. Dobry lek spie na nim doskonale, rano budzę sie wypoczęty. Moim zdaniem jest to najlepszy lek jaki do tej pory proponowałem, a już trochę tego było

Post 12 sty 2009, 13:23 

MOCca, ja obecnie tez przyjmuje dawke 100 mg wieczorem,1 h przed snem. Wczesniej spróbowałam 150 mg ale mialam potem strasznie odjechane sny i ogolnie na drugi dzien nie najlepiej sie czulam. Wczoraj zmniejszylam dawke na 100 mg, spalam jakies 5h.. nie wiem dlaczego ale jestem strasznie skołowana w ciagu dnia, zastanawia mnie czy to tylko skutek uboczny leku?

Post 12 sty 2009, 13:52 

Po 100 mg w ciągu dnia funkcjonuje dobrze, dużo zależy od reguralności wstawania i zasypiania, może organizm musi się przystosować, po testach na sobie wiem, że zwiększenie dawki leku na początku też źle tolerowałam, ale z każdym następnym dniem było lepiej, dlatego do 150 mg dojdę stopniowo. Po 100 mg też mam nietypowe sny, powiem Ci, że dłużej niż 5 godzin to chyba też nie sypiam, budzę się w nocy, raczej to te dziwne sny mnie budzą, może to za sprawą 100 mg, trzeba spróbować jak po 150 będzie ;) może sen będzie dłuższy :?: Są to tabletki o przedłużonym działaniu i tak wydaje mi się, że 150 mg to nie przed samym położeniem się do łóżka tylko zdecydowanie wcześniej, żeby rano nie muliło. milve, pisz jakie będą dalsze doświadczenia z lekiem, widze podobne działania. Ja przyjmuje już miesiąc.

______

Post 12 sty 2009, 18:30 

Nie wiem jak Tobie, MOCca ale mnie lekarz zalecił branie leku na 1 h przed połozeniem sie spac,moze to zbyt wczesnie? W ciągu dnia jestem bardzo zmęczona,mam zawroty głowy..właściwie to ledwo trzymam sie na nogach..w dodatku mam egzamin 24 i jeśli tak dalej pójdzie to naprawde nie wiem jakim cudem go zdam. Pozdrawiam

Post 12 sty 2009, 19:04 

milve, to nie ciekawie :-|

http://server.activeweb.pl/wwwfiles/pol ... rafia1.pdf

To jest strona poświecona dokładnej analizie leku, i z opisu wynika, że poprawa powinna być widoczna już po czterech dniach. Wcześniej brałam mianseryne i czułam się wtedy potwornie, lekarz zamienił mi na trittico i nie było problemu z tolerancją na lek, ale do 100 mg doszłam po miesiącu czasu, może za szybko? Warto też zrobić badania krwi czy lek nie zmienił właściwości. Jedyny minus, który zauważyłam to ten przerywany sen co mnie trochę wyprowadza z równowagi. Może skontaktuj się z lekarzem co on powie? Mianseryne rzuciłam po dwóch tygodniach brania bo nie było widać poprawy, ale w takich przypadkach to ja nie potrafię poradzić, nie wiem ile bym wytrzymała, to zależy od leku jaki ma okres przystosowawczy i od naszego samopoczucia. Trzymam kciuki, że będzie już lepiej :) Pozdrawiam Cię ciepło :)

______

Post 30 sty 2009, 21:42 

Od: 30 sty 2009, 21:31
wiecie co właśnie moja mama go dosatała ale cos nie sypia po nim znacie jakis dobry nasenny lek
bo moja mama sie kuruje ale cos mi sie zdaje ze jak sie ona wyleczy to ja zaczne zycie z osoba chora na depresje jest strasznie cieszkie meczonce i wykaniczajace ale problem w tym ze ona wogle nie sypia :szukam: :szukam: :cry:

Post 31 sty 2009, 08:26 

Od: 24 sty 2009, 16:42
Niech spróbuje Hydroksyzyny lub Mianseryny.

______
agomelatyna 25 mg

trittico
Post 14 mar 2009, 06:49 

Od: 14 mar 2009, 06:30
witam, czy ktoś wie czy po tym leku się tyje? próbowałam już różnych i za każdym ten efekt uboczny u mnie występuje. podobno po Trittico się nie tyje, ale lekarze to samo mówili też o innych lekach

Re: trittico
Post 14 mar 2009, 09:25 

Od: 24 sty 2009, 16:42
Zazwyczaj nie. Tycie jest bardziej przypisane do leków działających na histaminę ( czyli trójpierścieniowce ). Ale blokowanie bodajże receptora 5-HT2c także może przyczyniać się do tycia, a ten receptor blokuje właśnie Trittico. Silnie "tuczące" działanie Mianseryny polega na silnym ( silniejszym niż Trittico ) blokowaniu tego receptora i silnym działaniu antyhistaminowym. To połączenie sprawia, że tak dużo osób na Mianserynie ma problemy z tyciem. Mam pytanie: dlaczego stosujesz akurat Trittico? Czy SSRI na Ciebie nie działają? Mają one raczej działanie anorektyczne niż zwiększające apetyt.

______
agomelatyna 25 mg

Post 14 mar 2009, 22:11 
Mam do Was pytanie.Ile kosztuje Tritico? Ile trzeba wziac przecirtnie tabl.zeby skutecznie dzialalo na sen?
Zgory dzieki za odpowiedz,pozdrawiam

Post 14 mar 2009, 23:22 

Na temat tego leku jest założony oddzielny wątek, wystarczy poszukać trittico-t2216.html wszystkie potrzebne informacje powinny się tu znajdować.

______

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 1956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 140  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |