Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos go bral? Ja dostalam, na migrene, bol nerwu trojdzielnego i.... duza nadwage? A po za tym, stabilizacje nastroju. W ulotce natomiast przeczytalam, ze to lek stosowany w leczeniu padaczki! Czy stosowanie go jest bezpieczne? Prosze odpiszcie. Pozdrawiam Wszystkich. Dorota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? ja choruję na zaburzenia świadomości typu padaczkowego i biorę lamitrin. ale prawdopodobne jest, że zmienią mi lek właśnie na Topamax.

To jest nowy lek... więc pewnie nie zbadany do końca... tak jak Lamitrin, który zaczęłam brać 6 lat temu i wtedy też był nowy :?

Nie wiedziałam że tego typu leki mają związek też z leczeniem nerwicowych spraw. Może by mi pomógł w dwóch chorobach naraz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dzisiaj mam brać 25 mg topiramatu na wieczór. pytałam się pani doktor o ewentualne interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi [przyjmuję Yaz] i powiedziała, że nie ma takich. natomiast w ulotce napisane jest, że wpływa na skuteczność antykoncepcyjną pigułek. zrobiłam zatem mały risercz w internecie i znalazłam info, że dawki <200mg nie wpływają na tabletki hormonalne a więcej niż 200 raczej brać nie będę [źródło -> http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100214051101AAnj6I2 ]. i mam pytanie do forumowiczów, czy ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielonawitolda mam pytanie.

Jak oceniasz działanie topiramatu? Czy stabilizuje nastrój, wycisza?

Jak było z wprowadzeniem, powodował otumanienie, senność, stany depresyjne.

Jakie generalnie masz wrażenia po stosowaniu tego leku?

Pytam, bo lekarka coś wspominała o stablizatorze w obowodzie do dołączenia, a wie, że na Dupakinę ani Tegretol się nie zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topiramat jest niezbyt czesto przepisywany w celach stabilizacji, poniewaz na poczatku - do 100 mg, mocno nasila depreche i mysli s. srogo trzeba sie pilnowac i hamowac agresje. na pewno nie wycisza- tego ne ma w dzialaniu. brak otumaniania, sennosci. stabilizacja w dawkach 100-200 mg. ale polaczenie z olanzapina jest u mnie ok, chociaz ja bede miala jeszcze wprowadzany inny lek do swojego koryta. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, miałam depresję na dawkach do 100 mg... teraz już jest lepiej no i nie mam napadów obżarstwa, nie prowokuję wymiotów, nie wymuszam tak często przecyszczania. w moim borderze istnieje bulimia. i z tym topiramat radzi sobie w 99 % ! :uklon:

 

-- 12 lis 2012, 15:17 --

 

z własnego równeż doświadczenia zauważyłam, że bardziej jednak lamotrygina mnie "wyciszała", niż topiramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie mogli Ci postawić diagnozy takiej, żebyś miała tą olanzapinę refundowaną, ona chyba strasznie droga jest....

Swoją drogą jeśli to głównie głosy, a problemy z nastrojem są na dalszym planie, to może nie tylko zaburzenia ale już jakaś choroba.

Ostatnio stawianie diagnozy borderline jest modne - jak nie wiedzą co zdiagnozować wrzucają bordera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×