Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: [Warszawa]

Wiadomości w tym temacie: 1105

Strona 20 z 79  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 79  Następna strona

Reklama

Autor

[Warszawa]

Re: WARSZAWA
Post 10 paź 2008, 13:14 

Od: 06 cze 2007, 09:31
namiestnik, tak, dokladnie ta. Ja chodziłam do Pani Malewicz. Bardzo jestem zadowolona, ona pomoga mi uswiadomic sobie wiele rzeczy, oczywiscie nie mowila co mam zrobic (zaden psycholog tak niemowi, a przynajmniej nie powinien, bo to samemu nalezy zadecydowac). Moge ja polecic zdecydowanie...

psycho-logic, co do sobieskiego (obecnie chełmaska 42) to moje doswiadczenia sa jak najbardziej na tak. mi pomogli, ale na kazdego dziala inaczej terapia grupowa. i nie bylam w grupie z ludzmi o tych samych zaburzeniach, ale roznych i to pozwalalo na spojrzenie z roznej perspektywy na problemy czy moje czy innych osob... tam jest terapia analityczna jesli sie nie myle, wiec na terapii grupowej to pacjenci głownie mowia, a terapeuci czasami tylko sie odzywaja, zwracajac na cos uwage. fajne tez byly zajecia ruchowe - na poczatku rozgrzewka, potem rozne zabawy, z ktorych tez sie wyciagalo wiele wnioskow. tylko ja nie bylam tam na terapii dziennej, ktora trwa tam 3 miesiace ale codziennie od 9 do 15 chyba. ja chodzilam na grupe popoludniowa, tez codziennie, ale tylko godzina i przez 6 miesiecy... ja niczego nie wychwalam, mowie tylko, ze tam mi pomogli.... inne osoby moga miec inne zdanie, moje akurat jest na +.

edit: Pstryk// mod. ;)

[Warszawa]
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Potrzebny psycholog - wojna itp.
Post 10 paź 2008, 22:29 

Od: 08 paź 2008, 13:53
Witam!
Poszukuję psychologa/terapeute który specjalizuje się w pracy z ludźmi "ponadprzeciętnego stresu" np. żołnierzy jednostek specjalnych, fotoreporterów wojennych itp. Zaznaczam że chodzi o ludzi którzy działali w warunkach NAPRAWDĘ wysokiego zagrożenia. Potrzebuję prawdziwego specjalisty a nie psychologa który np. miał kilka godzin zajęć na ten temat. Najchętniej z Warszawy.
Mam nadzieje że moja prośba nie pozostanie bez odpowiedzi. Sprawa jest pilna.
Pozdrawiam. Wolv.

Post 17 lis 2008, 15:18 

Od: 13 cze 2008, 20:30
Bardzo wielu terapeutów i/lub psychologów lub ośrodków wpisało się do otwartej bazy psychoterapii: psychoterapia Warszawa. Możesz też przeglądać bazę pod innym kątem np.: "psychoterapia par i rodzin w Warszawie", albo ogólnie np.: "zaburzenia-jedzenia". Lub szukając w całej bazie: http://www.polska-psychoterapia.pl/katalog/

Obrazek

---- EDIT ----

możesz też poszukać specjalistów od PTSD albo traumy.

Post 24 lis 2008, 20:29 

Od: 16 paź 2008, 15:47
Tak czytam ten wątek i czytam...faktycznie, trochę się tu wszystko rozlazło.....

Ja również szukam psychiatry z Warszawy (prywatnie), najlepiej takiego, który specjalizuje się w fobii społecznej/lękach...
Zależy mi na kobiecie, sama wizyta i tak kojarzy mi się z horrorem opowiadania o wszystkich złych doświadczeniach itp, jakoś nie wyobrażam sobie otwierania się w ten sposób przed facetem (mimo, że pewnie śmiesznie to brzmi;)..

Dodam, że na forum jestem zaledwie od miesiąca i do tej pory nie zdecydowałam się na żadną wizytę :( Psychologa mam już na oku, i mimo, że wiem, i też jestem zdania, że leki nie równają się z wyleczeniem, obawiam się, że na etapie, na jakim jestem, zależy mi przede wszystkim na jak najszybszym wyleczeniu/zaleczeniu?? objawów somatycznych.

Bardzo Was proszę o jakieś sensowne namiary,

P.S. Czy słyszał ktoś o dr Agnieszce Ziołkowskiej?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

______
I'll draw another line for you
That way you know I'm hip, that way you know I'm cool
I'll smoke another smoke for you
I'll blow back in your mouth and you can blow back too

Post 25 lis 2008, 16:46 

hehe, rozbawiłeś mnie z tym sikaniem ;) ale coś w tym jest...:p
Oczywiście chodzi mi o możliwie jak najszybsze zaleczenie objawów somatycznych, raczej na cuda na liczę, chociaż byłoby fajnie dostać lek i dwa dni później nie mieć problemów z jedzeniem/piciem przy stole heh

Na początku chciałam iść do psychologa/psychoterapeuty, bo wierzę w to, że dopiero taka terapia może faktycznie człowiekowi na dłuższą metę pomóć...natomiast, tak jak już pisałam wcześniej, to będzie długotrwały proces, a ja zaczynam tracić cierpliwość jeżeli chodzi o objawy somatyczne właśnie, które sprawiają, że powoli coraz bardziej się izoluje =/

Już drugi dzień siedzę i szukam psychiatry, przeczytałam już chyba WSZYSTKO co było na ten temat napisane (dziś siedzę i szukam już czwartą godzinę), i nadal nie wiem gdzie/do kogo pójść heh

Chyba jednak zdecyduję się na Synapsis na Ursynowie - dr Joanna Krzyżanowska, słyszał ktoś o niej może?
Jeżeli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym miejscem, piszcie proszę, chyba najgorsze co może być to pójść, wydać kasę i trafić na złego lekarza heh

Pozdrawiam

______

Post 26 lis 2008, 13:33 

A co, brzmię jak facet? hehe nie osłabiaj mnie proszę :p

Ja szukam prywatnie, to wszystko co dzieje się w klinikach publicznych daje wrażenie, że lekarze i tak mają wszystko w d**ie.

Synapsis na Ursynowie chyba też odpada, bo psychiatra do której chciałam iść przyjmuje w drugim ośrodku tej całej kliniki (jakiś gabinet na Śródmieściu), a ja nie mam czasu jeździć w te i z powrotem, akurat zachciało mi się leczenia w trakcie pisania pracy magisterskiej itp heh Swoją drogą śmiesznie to brzmi - nie mam czasu na leczenie =D, ale cóż, takie życie, ostatnią rzeczą o jakiej marzę to jeszcze studia zawalić. Muszę to wszystko jeszcze przemyśleć.

To jak, nikt nie ma do polecenia żadnego psychiatry z okolic Ursynowa, Mokotowa może...?

Psych, też masz wrażenie, że tylko my ten wątek śledzimy? =P

PS. tak żeby nie gadać od czapy, słyszałam, że psycholog Joanna Chełmicka jest bardzo dobra, miałam się do niej wybrać, ale teraz czytam, że ona głównie leczy metodą EFT (Emotional Freedom Techniques) i jakoś mnie takie voodoo kapkę odstrasza...........ktoś?coś?ma?do dodania? ;)

Pzdr

______

Post 26 lis 2008, 18:01 

Dzięki za linka:) faktycznie krążą dobre opinie o tej klinice, ale droogaaaaaa...(chociaż pewnie ceny prywatnie i tak są podobne), niestety jest trochę za daleko:(

Znalazłam natomiast OPiS (O�rodek Psychoterapii Psychodramy i Szkoleń) na Ursynowie, przymierzam się do pójścia do dr Szafrańskiej, gdzieś przeczytałam o niej jedną czy dwie dobre opinie, a to zawsze coś hehe

Ale oczywiście wypękałam i nie zadzwoniłam, nie wiem czemu, do cholery, bo szukać to ja sobie mogę kolejny miesiąc...może boję się, że jak już wykonam telefon, to trzeba będzie pojechać, wziąć się porządnie za siebie no i przyznać się otwarcie, że jestem "chooora". Chora psychicznie, ale jaja :p heh

I już tak trzeci dzień obiecuje sobie, że pójdę do psychiatry i kolejny dzień udało mi się z tego wywinąć. Mam wrażenie, że jak wykonam telefon żeby zarezerwować wizytę to przede wszystkim zacznę się histerycznie śmiać jak usłyszę swój własny głos mówiący, że mam fobię społeczną, przecież to takie nierealne:D a może powinnam sobie wcześniej poćwiczyć na głos i usłyszeć to, co ukrywam już dobre 4 lata, taka autoterapia hehe dramat.

PS coś nam forum siada heh

______

Post 26 lis 2008, 18:51 

No jestem cykor jestem, gdybym nie była to bym pewnie w ogóle tego problemu nie miała hehe

Z tym "czy cię stać na chorobę" to faktycznie dobra rada ;), jak myślę ile kasy będę musiała na toto wydać (a póki co dość marnie zarabiam) to mnie krew zalewa ;)

Jutro zadzwonię, zadzwonię jutro, jutro zadzwonię....juutrrro......święta idą, fajnie by było spędzić je w miłej atmosferze i może już bez tego całego lękowego gwna heh

A tak w ogóle, to teraz my zaczynamy wątek zaśmiecać, miało być o lekarzach, no to niech może zostanie (ciekawe czy ktoś jeszcze zamierza się tu dopisać :p)

A może wszyscy się już wyleczyli?:D:D

Pzdr;)

______

Post 29 lis 2008, 06:38 

Od: 04 cze 2007, 17:44
Proponuję IPIN na SOBIESKIEGO tam nie zlewają ludzi ale jak mogą tak pomagają...

______
...póki co uczę się żyć...

Post 09 gru 2008, 11:51 

Od: 10 cze 2008, 20:16
_Smutasek_ napisał(a):
Chyba jednak zdecyduję się na Synapsis na Ursynowie - dr Joanna Krzyżanowska, słyszał ktoś o niej może?
Jeżeli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym miejscem, piszcie proszę, chyba najgorsze co może być to pójść, wydać kasę i trafić na złego lekarza heh

Pozdrawiam

byłam (jestem?) pacjentką Pani dr. Krzyżanowskiej w Synapsis
moge polecic z czystym sumieniem - rzeczowa, sympatyczna babka, na bieżąco z wszelkimi nowinkami w swojej dziedzinie :)

---- EDIT ----

aaa i chodziłam do niej do placówki na Ursynowie

Post 11 gru 2008, 22:40 

Dzięki za odpowiedź :)

Byłam w Synapsisie na Ursynowie, ale u dr Pawłowskiej (Krzyżanowska akurat tamtego dnia nie przyjmowała na Ursynowie). Też miła i sympatyczna, ale byłam u niej dopiero raz, przepisała mi leki i powiedziała, że zajmie się farmakologią, żeby znaleźć inną osobę do terapii, bo nie powinno się tego tak łączyć :o
Poszukałam i dziś byłam w innym ośrodku u innego terapeuty, też jest ok, zaczynam od 30 grudnia. ;)

______

Post 12 gru 2008, 22:18 

Od: 10 cze 2008, 20:16
_Smutasek_ napisał(a):
Dzięki za odpowiedź :)

Byłam w Synapsisie na Ursynowie, ale u dr Pawłowskiej (Krzyżanowska akurat tamtego dnia nie przyjmowała na Ursynowie). Też miła i sympatyczna, ale byłam u niej dopiero raz, przepisała mi leki i powiedziała, że zajmie się farmakologią, żeby znaleźć inną osobę do terapii, bo nie powinno się tego tak łączyć :o
Poszukałam i dziś byłam w innym ośrodku u innego terapeuty, też jest ok, zaczynam od 30 grudnia. ;)

też byłam kiedyś u Pawłowskiej, ona prowadzi z tego co pamiętam behawioralno-poznawczą?

Post 13 gru 2008, 17:16 

Nie, ona właśnie tej nie prowadzi. Jakąś inną, nie pamiętam, ale i tak u niej terapii nie będę miała, z powodu, który opisałam wyżej.

Byłam natomiast w innym miejscu (też Ursynów) u dr Majewskiej, wydaje się bardzo sympatyczna, do niej będę chodzić na terapię. Zdziwiła się bardzo jak jej powiedziałam, że ta pierwsza zaleciła mi znaleźć innego terapeutę, (że niby łączenie lekarza, który prowadzi jednoczenie terapie i leki nie jest dobre, że jeden lekarz powinien skoncentrować się na prowadzeniu leków, a drugi na wnętrzu człowieka..), powiedziała, że ona to łączy i nie wydaje jej się to złe, że są różne szkoły itp, i że spokojnie może mi te leki poprowadzić razem z terapią, powiedziała wręcz, że chyba nie ma większego sensu chodzić do innego lekarza i płacić za prowadzenie leków, skoro ona to może w ramach terapii zrobić (ale oczywiście dodała, że wybór należy do mnie heh). No i teraz nie wiem, czy to połączyć (zdecydowanie bardziej na rękę, jedno miejsce, jeden lekarz no i trochę kasy można zaoszczędzić), z drugiej boję się, że może ta pierwsza ma rację i może to nie będzie dla mnie dobre.....tylko czemu? hm. (dodam, że ta pierwsza lekarka powiedziała na koniec, że miejsca na terapię ma dopiero na wiosnę, ale chyba nie kierowała nią chęć zarobienia kasy na wypisywaniu leków ??).

______

Post 01 sty 2009, 13:50 

Od: 22 gru 2008, 11:55
Witam mam pytanie czy wiecie coś na temat pana Janusza Krzyżowskiego z ulicy dolnej? Zamierzam sie tam wybrać.....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 1105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 79  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |