Skocz do zawartości
Nerwica.com

Testosteron Prolongatum a SSRI


nobody25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dla forumowiczów bardziej zorientowanych.

 

Od lat leczę się na depresję. Po naświetlaniach w tamtym roku dostaję testosteron co 2 tygodnie. Od dłuższego czasu biorę sertralinę, przez kilka dni jak zwiększyłem dawkę ( do 150) zacząłem czuć wyraźną poprawę i na prawdę po raz pierwszy od kilku lat czułem się dobrze. Do momentu jak nie dostałem zastrzyku z owego testosteronu.... Dramat. Brak sił na cokolwiek, ciągły sen. Działanie sertraliny jest nie odczuwalne. Czy posiada ktoś może jakieś informacje czy wprowadzanie SSRI i testosteronu ma sens jaki kolwiek :/

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dla forumowiczów bardziej zorientowanych.

 

Od lat leczę się na depresję. Po naświetlaniach w tamtym roku dostaję testosteron co 2 tygodnie. Od dłuższego czasu biorę sertralinę, przez kilka dni jak zwiększyłem dawkę ( do 150) zacząłem czuć wyraźną poprawę i na prawdę po raz pierwszy od kilku lat czułem się dobrze. Do momentu jak nie dostałem zastrzyku z owego testosteronu.... Dramat. Brak sił na cokolwiek, ciągły sen. Działanie sertraliny jest nie odczuwalne. Czy posiada ktoś może jakieś informacje czy wprowadzanie SSRI i testosteronu ma sens jaki kolwiek :/

 

pozdrawiam.

Ja mam przepisywany testosteron w tabletkach i też biorę sertralinę. Dla mnie testosteron działa extra w tym sensie, że mnie pozytywnie nakręca, a nie pobudza. Dla mnie ma on działanie p.depresyjne. Nie wiem, w jakim jesteś wieku, jaki masz poziom TT, BT, FT i SHGB ??

Mnie też proponowane są zastrzyki depot z uwagi na za duży poziom SHGB. Na razie się jednak waham. Bolące są te zastrzyki??

Zatem u mnie reakcja jest lustrzanym odbiciem tego co Ty opisujesz. Masz zespół TDS czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swistak2112, mam hipogonadyzm, przez guza przysadki. Jest to tak mi się wydaje efekt naświetlań które miałem w lipcu b.r Zastrzyki nie są bolesne, normalne, podawane głęboko domięśniowo, ale dzięki za opis twojego przypadku. pozdrawiam.

Możesz powiedzieć, jaki preparat dostajesz i jak często jest podawany?

Przy hipogonadyźmie hipogonadotropowym dobre rezultaty dają preparaty zawierajace HCG np. Pregnyl. Ja miałem ten preparat przepisywany i podawnay w czasie testów na oddziale. Samopoczucie po nim było extra. Wadą jest krótki czas działania Pregnylu i chyba nie ma tu jakiejś formy depot do podawania np. raz na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×