Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

R.E.S.T. (Restricted Environmental Stimulation Therapy) – Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej.

 

Terapia ta polega na ograniczeniu około 90% bodźców zewnętrznych. Warunki takie spełnia kabina deprywacyjna. Osoba korzystająca z kabiny, nie czuje przyciągania ziemskiego (dzięki unoszeniu się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli Epsom), nic nie widzi, prawie nic nie słyszy, temperatura wewnątrz dostosowana jest do temperatury skóry, wynosi około 35 °C. Na początek każdej sesji w tle słychać muzykę, która pomaga wejść w stan relaksu. Warunki te są predyktorami fal alfa i theta, charakterystycznych dla głębokiego relaksu. Mięśnie rozluźniają się, następuje wyrzut endorfin, prolaktyny, oksytocyny, usuwanie kortyzolu. Wystarczą już 3 sesje, aby organizm przyzwyczaił się do nowego środowiska, a uczestnik poczuł efekty płynące z tej formy terapii.

 

Inne nazwy tej techniki: Flotation REST, Floating, unoszenie na wodzie.

 

[...]

 

Filozofia

Zgodnie z zasadą iż stan relaksu, mający zapobiegać i odreagowywać napięcie stresowe, możliwy jest przy spełnieniu bezwzględnych warunków skuteczności takich jak:

 

- zminimalizowanie aktywności zmysłowej,

- wyłączenie aktywności motorycznej,

- obniżenie, zmienienie świadomości grawitacji.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Float_REST

 

 

[videoyoutube=SR7iAAJLRWE][/videoyoutube]

 

Teoretycznie wygląda to fajnie.

Nigdy nie korzystałem, ani nie słyszałem o takiej formie terapii, obejrzałem parę filmów na yt i muszę powiedzieć, że chciałbym mieć taką kabinę w domu :mrgreen:

Wyjazd do innego miast na jedną sesję - średnio opłacalne finansowo i logistycznie.

Cena kabiny na allegro - zaporowa, 80 000 zł :/ http://allegro.pl/komora-do-floatingu-deprywacja-sensoryczna-i6906225796.html#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×