SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
53
62%

Nie
14
16%

Zaszkodził
18
21%

Liczba głosów : 85

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez faeton 25 mar 2012, 12:22
Ból i zawroty głowy w końcu przeszły. Czy 100mg rano + 200mg w południe to nie za dużo, bo jakoś ostatnio ochlapłem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Sulpiryd

przez ewa3700 25 mar 2012, 13:07
Artek_waz napisał(a):witam!
biore sulpiryd od 2 tyg i nie widze zadnej poprawy, psychiatra zapisal mi go na depresyjno-lekowe zaburzenia, 50 mg dziennie. Czy przy takiej malej dawce dluzej trzeba czekac na efekty? szczerze powiem, ze nic sie nie poprawilo, a wrecz przeciwnie, odnosze wrazenie ze jest ciut gorzej jeszcze :/
pozdrawiam, czekam na odp i zycze wesolych swiat wszystkim :)

Przy takiej małej dawce? Pewnie, że nie zadziałał.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dark Passenger 25 mar 2012, 13:09
faeton,

Dawki do 300mg/dobę wykazują działanie przeciwdepresyjne, od 400-1200mg/dobę działanie przeciwpsychotyczne. W depresji z reguły zaleca się od 50-200mg/dobę.
sertralina 200mg
lamotrygina 200mg
amisulpryd 100mg
Moderator/ R2 - D2

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ewa3700 25 mar 2012, 13:21
Rainny napisał(a):Dzień dobry,
mam 18 lat i nie dawno wyszłam ze szpitala z powodu helicobacter pylori oraz zapalenia żołądka. Podczas wizyty poprosiłam o rozmowę z psychologiem/psychiatrą, ponieważ wiem, że mam problem ze sobą i to od kilku lat, ale "nie miałam czasu" wybrać się do poradni. Stwierdzono u mnie zaburzenia lękowe z somatyzacją oraz zaburzenia osobowości. Na wypisie od razu dostałam skierowanie do psychiatry w celu dostania recepty na Sulpiryd oraz skierowanie do Centrum Psychiatrii w Katowicach na oddział nerwic (na 8-10 tygodni). Prawdopodobnie mam nerwicę natręctw oraz nerwicę lękową. Do centrum psychiatrii dopiero pojadę we wakacje, ponieważ teraz mam szkołę no i nie mogę jej zawalić. Do tego czasu mam chodzić na psychoterapię. Czytam o tym leku i trochę się boję tych skutków ubocznych. Przeraziłam się po przeczytaniu postów o mleko toku oraz przyrostu wagi. To zależy od dawkowania? Czy od organizmu człowieka? Są jakieś zamienniki tego psychotropu? W jakim stopniu występują skutki uboczne?

A z tym, że piersi po tym też rosną to prawda? Bo raczej by mi zależało, by większych nie mieć ;/

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Jest najbezpieczniejszy neuroleptyk. W dawkach przeciwdepresyjnych czyli do 250mg. Nie spowalnia przemiany materii, tylko pobudza apetyt. Ale wszystkie neuroleptyki tak działają - ubocznie. Zaleta: tani, mniej sk. ub. Działa od 150mg przeciwdepresyjnie. Przeciwlękowo raczej nie. W dawkach dla schizofreników- bóle pleców, drżenie, rece się trzęsą. No i ten mlekotok. Na szczęście mnie to ominęło.

-- 25 mar 2012, 13:24 --

Badziak napisał(a):Kilka tygodni aktywizacji mi wystarczy.

Pewnie zostało Ci jeszcze dużo innych leków do wypróbowania. Cymbalta nie jest Twoją ostatnią szansą.

Cymbalta- drogi "syf".

-- 25 mar 2012, 13:26 --

el_testosterone napisał(a):
faeton napisał(a):Ból i zawroty głowy nadal występują, okazało się że mam niskie ciśnienie. To raczej po Sulpirydzie, nie wiem czy takie objawy ustępują po czasie?

Nie wiadomo, ale tak - powodem jest Sulpiryd. W małych dawkach działa paradoksalnie dopaminergicznie i przez to obniża ciśnienie, powoduje senność.

Ja tez mam niskie ciśnienie, ale w dawce 150mg jest ok.

-- 25 mar 2012, 13:29 --

Mad_Scientist napisał(a):Przytyliście na sulpirydzie? Jeśli tak, ile kg w jakim okresie czasu? Dostał ktoś hiperprolaktynemii?

Niestety, przytyło się. Powoduje wzrost apetytu. Trzeba się kontrolować.A lbo więcej ruchu.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez faeton 25 mar 2012, 14:05
Biorę Sulpiryd od tygodnia i nie zauważyłem wzrostu apetytu, waga też raczej stoi w miejscu.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez el_testosterone 26 mar 2012, 15:12
faeton napisał(a):Ból i zawroty głowy w końcu przeszły. Czy 100mg rano + 200mg w południe to nie za dużo, bo jakoś ostatnio ochlapłem?

PROBLEMEM z tymi neuroleptykami w małych dawkach jest to, że po pewnym czasie wszystkie zaczynają działać jak... neuroleptyki (nawet w małych dawkach) -stąd opinie, że przestają działać i pojawiają się efekty uboczne (zwiększona prolaktyna, tycie, zamuła). Droga do nikąd.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez rafka 01 kwi 2012, 17:12
Jak byłam młoda lekarz psychiatra przepisał mi ''Sulpiryd''. Mi ten lek nie pomógł. Wystąpił u mnie ''mlekotok'' czyli wyciek mleka z piersi. Lek podwyższa prolaktynę.
rafka

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Amon_Rah 06 kwi 2012, 02:52
Ja biore od 3 tygodni 200 mg i fakt, dzialanie aktywizujace i antydepresyjne oslablo, ale waga stoi w miejscu, nie zre w ogole nic wiecej niz dawniej. Poki co, dam mu jeszcze szanse do 17 kwietnia (wizyta u lekarza). Biore w combo z Escitaprolamem, fatalne polaczenie, bo to gowno w ogole nie dziala, a cholernie drogie, trzeba zmienic antydepa, a Wenla, Paroxetyna i Sertralina juz na wejsciu odpadaja. No to nie wiem co :evil: Cital tez nie dziala.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez el_testosterone 06 kwi 2012, 13:42
To nic nie zostaje, może klomipramina. Dlaczego sertralina i welafaksyna odpadają?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez norma_baker 15 kwi 2012, 13:51
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sulpiryd ja na sulpirydzie, na dawce 200 mg nie poczułam żadnego otumanienia.
ChAD
EPI

the grass is always greener on the other side.
abilify15, levetiracetam2000, mobemid450, petinimid1500, zolafren10
vitapil
II Miss Forum

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez logik 15 kwi 2012, 21:58
co mocniej aktywizuje? solian (amisulpryd) czy sulpiryd?
obserwowany

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez resilient 15 kwi 2012, 22:23
mnie bardziej sulpiryd speedował.
Loża szyderców

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez czarnobiała mery 15 kwi 2012, 22:31
Brałam sulpiryd i zasypiałam po nim na zajęciach, dlatego sama go sobie odstawiłam. I wyobraźcie sobie, że z dnia na dzień po odstawieniu leku zaczęłam myśleć tak szybko, że nauka szła mi galopem, a nie wiedziałam, że ten lek tak hamuje myślenie i spowalnia je. Zamulał mnie strasznie ten lek.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez resilient 15 kwi 2012, 22:33
w jakiej dawce?
Loża szyderców

Sortuj wg