Silne napięcie mięśni twarzy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Martynka33 09 paź 2012, 19:15
Czy ktoś ma/miał problem zbyt napiętych mięśni twarzy? U mnie ucisk jest równomiernie po bokach twarzy, bardzo silny przy uszach, powoduje to niestety ciągły pisk w uszach. Jak uda mi się trochę rozluźnić, nie czuję tak bardzo tego ucisku, jak się zestresuję albo myślę o tym (np. teraz) ucisk się bardzo zwiększa. Język też się wtedy robi jakiś dziwny i mam trudności z mówieniem. Mówię wtedy niewyraźnie i jednocześnie zbyt szybko, otoczenie zwraca mi już na to uwagę. Do tego dochodzi lekkie drętwienie lewego policzka, wrażliwość zębów i ucisk na nie. Dziś byłam u dentysty, był pantomogram, dokładny przegląd. Niczego nie stwierdzono, dziwne kłucie w zębach po lewej stronie jest jakby kompletnie bez powodu. Czy ucisk mięśni to powoduje?
Czy ktoś miał coś takiego? Czy leki przepisane przez psychiatrę pomogą rozluźnić te mięśnie? Sama sobie niestety nie poradzę...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 09 paź 2012, 20:27
Leki mogą pomóc na takie przykurcze. Z tym że ważne jest wyeliminowanie stresu, bo po zaprzestaniu brania leków przykurcze się odnowią.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Saraid 09 paź 2012, 20:33
Martynka33, leki plus terapia ,a powinno pomóc skutecznie.
Saraid

przez betty_boo 09 paź 2012, 20:55
Svafa ma rację.trzymam kciuki

przez nika1264 26 lis 2012, 21:32
hej ja mam to samo wmawiam sobie ze to pewnie sms a wtedy jeszcze wieksze staje sie to napiecie na dodatek mam tak jakby mi dretwiało podniebienie puchło gardło dretwienie policzka i strach jakos tak to do oka idzie i wtedy mam zaburzenia widzeni

Sortuj wg