Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: SIBUTRAMINA (Merida,Zelixa,Lindaxa,Afibron) [WYCOFANY!]

Wiadomości w tym temacie: 68

Strona 2 z 5  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Reklama

Autor

SIBUTRAMINA (Merida,Zelixa,Lindaxa,Afibron) [WYCOFANY!]

Re: Sibutramina!!!Czemu tego nie przepisuja na depresję?
Post 25 gru 2008, 20:01 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
mefiboszet, eee masz zły humor czy jak?
Wyżywasz się zupełnie niepotrzebnie i jesteś arogancki.....sam zacząłeś konflikt zupełnie bez powodu........

---- EDIT ----

zibimark, no fakt ale..może okazuje się, że skuteczniej działają leki bardziej selektywne.....te które działają tylko na jeden z neuroprzekaźników niż takie jak ten - który działą na wszystkie lecz znikomo......

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

SIBUTRAMINA (Merida,Zelixa,Lindaxa,Afibron) [WYCOFANY!]
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 25 gru 2008, 20:03 

Od: 03 mar 2008, 19:38
linka656 napisał(a):
mefiboszet, eee masz zły humor czy jak?
Wyżywasz się zupełnie niepotrzebnie i jesteś arogancki.....sam zacząłeś konflikt zupełnie bez powodu........

Tępota źle na mnie wpływa. Odpowiedź została już udzielona, link podany. Wątek można zakończyć.

______
Trittico - 50 mg

Post 25 gru 2008, 20:06 

Od: 23 sie 2006, 12:51
linka656 zazwyczaj jest tak ze słaby czlowiek o niskim poczuciu własnej wartosci chce obarczyc swymi słabosciami kogos innego by sie dowartosciowac co ma miejsce w przypadku tego osobnika,głupszemu trzeba ustąpic co niniejszym czynie nie wchodzac juz z nim w zadna polemikę,a co do wątku mysle ze jest warty głebszej refleksji

Post 25 gru 2008, 20:08 
Główny Moderator

mefiboszet, mieszkamy w Polsce i mówimy po polsku - jeśli uważasz kogoś za tępego tylko dlatego, że nie jest w stanie przeczytać art. medycznego w obcym języku to sam wystawiasz świadectwo swojemu zadufaniu i swemu ograniczeniu.
Poza tym nie jestes puki co ani adminem ani modem żeby mówić reszcie userów w tym założycielowi tematu kiedy wątek ma być zakończony!

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 25 gru 2008, 20:09 

ale wez pod uwage wenlafaksyne,wpływa na serotonine i noradrenaline oraz w małym stopniu(ale jednak) na dopamine i zdaje sie byc obecnie jednym z najskuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych

Post 25 gru 2008, 20:09 

No to pogłębiaj refleksję, jestem ciekawy. Niech zgadnę: koncerny celem zarobienia dodatkowych pieniędzy sprzedają lek antydepresyjny jako lek na otyłość, przez co mają nowy, ogromny rynek zbytu. Czy o to chodzi? W skojarzeniu z drugim założonym przez ciebie wątkiem o nieskuteczności Prozacu ta teoria pasuje idealnie.

---- EDIT ----

linka656 napisał(a):
mefiboszet, mieszkamy w Polsce i mówimy po polsku - jeśli uważasz kogoś za tępego tylko dlatego, że nie jest w stanie przeczytać art. medycznego w obcym języku to sam wystawiasz świadectwo swojemu zadufaniu i swemu ograniczeniu.
Poza tym nie jestes puki co ani adminem ani modem żeby mówić reszcie userów w tym założycielowi tematu kiedy wątek ma być zakończony!

Uważam, że jak ktoś chce się mądrzyć w sprawie nieskuteczności psychotropów, to powinien dysponować minimalną wiedzą, a tej bez języka obcego nie uzyskasz w necie.

______
Trittico - 50 mg

Post 25 gru 2008, 20:12 

opusc ten topik wprowadzasz tylko chaos i dyskomfort dla innych jego uzytkowników ,a tak na marginesie nikt nie lubi byc pouczany przez dyletantów

Post 25 gru 2008, 20:14 
Główny Moderator

zibimark, wiesz jak to jest ani ja ani Ty (chyba) nie ejsteśmy farmaceutami ani lekarzami medycyny:-) Więc nasze dyskusje są jałowe.....mi się poprostu wydaje, że właściwości tego leku wpływające na neuroprzekaźniki są na tyle małe a skutek uboczny leku powodujący "jadłowstręt" i blokujący opychanie się jest na tyle duży, że na efekty ziązane z serotoniną, dopaminą i noradrenaliną trzebaby czekać zbyt długo......
Albo co mi wpadło teraz do głowy z racji tego że gro ludzi z depresją nie ma apetytu, nie jje, chudnie, jest wyniszczonych - więc zapisanie im tego leku mimo ze poprawi ich kondycję psychiczną to może jako skutek uboczny spowodować dalsze probemy z jedzeniem i utratę wago.....

______

Post 25 gru 2008, 20:14 

Sądząc po liczbie ostrzeżeń, to stwarzanie dyskomfortu jest twoją specjalnością. Ale może i ja załapię jedno ostrzeżenie za tępienie twojego nieuctwa :smile:

______
Trittico - 50 mg

Post 25 gru 2008, 20:25 

linka656 -ale po wielu lekach przeciwdepresyjnych równiez obserwuje sie spadek apetytuitp...zreszta lista objawów ubocznych jest długa i niezwykle podobna do objawow nieporzeadanych obecnych przy stosowaniu sibutraminy

---- EDIT ----

mefiboszet ...dowartosciowales juz sie? jesli tak to lulu

Post 25 gru 2008, 21:08 
Główny Moderator

zibimark, nie no jasen tyle że np przy fluokestynie spdaek apetytu i wagi to skutek uboczny który zwykle po ok 3-4 tygodniach mija....może przy sibutraminie to się utrzymuje przez cały okres leczenia...hmm no sama nie wiem..

______

Post 19 lis 2009, 07:26 
no wlasnie sie zastnawiam bo akurat bralam meridie ktora zawiera sibutramine, jako ze rozne informacje krazyly po necie na jej temat ze niby jest pochodna amfetaminy to szukalam informacji na jej temat.
teraz mi cos internet nie hula ale jak bedzie lepiej to wrzuce ulotke i opis dzialania sibutraminy

Re: Sibutramina
Post 01 lut 2010, 19:53 

Od: 26 sty 2010, 19:28
rozpoczelam kuracje meridia 15 i jedyne co zauwazylam to lekkie pobudzenie z czego akurat sie ciesze mam depresje psychotyczna i nerwice lekowa wiec zdazaja mi sie skoki cisnienia ale biore do tego propranolol dwa razy dziennie i cisnienie przy m mi sie nie zmienia jak narazie do zrzucenia troche dodatkowych kilogramow przez leki i zaburzenia odzywiania mam nadzieje ze m mi pomoze napisze za jakis czas o efektach :)

Re: Sibutramina
Post 01 lut 2010, 20:45 
Przyznaje się, że od dawna ciekawi mnie ten specyfik. Narazię kończe brać wenlafaksynę i nie mogę tego brać. Za 2 tygodnie będę ''wolny''. Po tym muszę odczekać 2 tygodnie i będę mogl pomyslec o zazywaniu tego. A czy w zwiazku z tym pobudzeniem nie ma problemow z zasnieciem? Ja musze schudnac pare kilo. Narazie biore karbamazepine , ktora rzekomo ma stabilizowac nastroj, tylko ze chyba odstawie. Jakos nie widzi mi sie ten lek. I powaznie mysle nad tym.
marti marti, daj znać jak będzie toczyła się kuracja :)

[Dodane po edycji:]

Paranoja napisał(a):
no wlasnie sie zastnawiam bo akurat bralam meridie ktora zawiera sibutramine, jako ze rozne informacje krazyly po necie na jej temat ze niby jest pochodna amfetaminy to szukalam informacji na jej temat.
teraz mi cos internet nie hula ale jak bedzie lepiej to wrzuce ulotke i opis dzialania sibutraminy

I co z tego, że pochodna? Sibutramina ma się do amfetaminy jak tramal do heroiny.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |