SIBUTRAMINA (Merida,Zelixa,Lindaxa,Afibron) [WYCOFANY!]

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Re: Sibutramina!!!Czemu tego nie przepisuja na depresję?

przez linka 25 gru 2008, 21:01
mefiboszet, eee masz zły humor czy jak?
Wyżywasz się zupełnie niepotrzebnie i jesteś arogancki.....sam zacząłeś konflikt zupełnie bez powodu........

---- EDIT ----

zibimark, no fakt ale..może okazuje się, że skuteczniej działają leki bardziej selektywne.....te które działają tylko na jeden z neuroprzekaźników niż takie jak ten - który działą na wszystkie lecz znikomo......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mefiboszet 25 gru 2008, 21:03
linka656 napisał(a):mefiboszet, eee masz zły humor czy jak?
Wyżywasz się zupełnie niepotrzebnie i jesteś arogancki.....sam zacząłeś konflikt zupełnie bez powodu........

Tępota źle na mnie wpływa. Odpowiedź została już udzielona, link podany. Wątek można zakończyć.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez zibimark 25 gru 2008, 21:06
linka656 zazwyczaj jest tak ze słaby czlowiek o niskim poczuciu własnej wartosci chce obarczyc swymi słabosciami kogos innego by sie dowartosciowac co ma miejsce w przypadku tego osobnika,głupszemu trzeba ustąpic co niniejszym czynie nie wchodzac juz z nim w zadna polemikę,a co do wątku mysle ze jest warty głebszej refleksji

przez linka 25 gru 2008, 21:08
mefiboszet, mieszkamy w Polsce i mówimy po polsku - jeśli uważasz kogoś za tępego tylko dlatego, że nie jest w stanie przeczytać art. medycznego w obcym języku to sam wystawiasz świadectwo swojemu zadufaniu i swemu ograniczeniu.
Poza tym nie jestes puki co ani adminem ani modem żeby mówić reszcie userów w tym założycielowi tematu kiedy wątek ma być zakończony!
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Moderator

przez zibimark 25 gru 2008, 21:09
ale wez pod uwage wenlafaksyne,wpływa na serotonine i noradrenaline oraz w małym stopniu(ale jednak) na dopamine i zdaje sie byc obecnie jednym z najskuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych

przez mefiboszet 25 gru 2008, 21:09
No to pogłębiaj refleksję, jestem ciekawy. Niech zgadnę: koncerny celem zarobienia dodatkowych pieniędzy sprzedają lek antydepresyjny jako lek na otyłość, przez co mają nowy, ogromny rynek zbytu. Czy o to chodzi? W skojarzeniu z drugim założonym przez ciebie wątkiem o nieskuteczności Prozacu ta teoria pasuje idealnie.

---- EDIT ----

linka656 napisał(a):mefiboszet, mieszkamy w Polsce i mówimy po polsku - jeśli uważasz kogoś za tępego tylko dlatego, że nie jest w stanie przeczytać art. medycznego w obcym języku to sam wystawiasz świadectwo swojemu zadufaniu i swemu ograniczeniu.
Poza tym nie jestes puki co ani adminem ani modem żeby mówić reszcie userów w tym założycielowi tematu kiedy wątek ma być zakończony!

Uważam, że jak ktoś chce się mądrzyć w sprawie nieskuteczności psychotropów, to powinien dysponować minimalną wiedzą, a tej bez języka obcego nie uzyskasz w necie.

przez zibimark 25 gru 2008, 21:12
opusc ten topik wprowadzasz tylko chaos i dyskomfort dla innych jego uzytkowników ,a tak na marginesie nikt nie lubi byc pouczany przez dyletantów

przez linka 25 gru 2008, 21:14
zibimark, wiesz jak to jest ani ja ani Ty (chyba) nie ejsteśmy farmaceutami ani lekarzami medycyny:-) Więc nasze dyskusje są jałowe.....mi się poprostu wydaje, że właściwości tego leku wpływające na neuroprzekaźniki są na tyle małe a skutek uboczny leku powodujący "jadłowstręt" i blokujący opychanie się jest na tyle duży, że na efekty ziązane z serotoniną, dopaminą i noradrenaliną trzebaby czekać zbyt długo......
Albo co mi wpadło teraz do głowy z racji tego że gro ludzi z depresją nie ma apetytu, nie jje, chudnie, jest wyniszczonych - więc zapisanie im tego leku mimo ze poprawi ich kondycję psychiczną to może jako skutek uboczny spowodować dalsze probemy z jedzeniem i utratę wago.....
Moderator

przez mefiboszet 25 gru 2008, 21:14
Sądząc po liczbie ostrzeżeń, to stwarzanie dyskomfortu jest twoją specjalnością. Ale może i ja załapię jedno ostrzeżenie za tępienie twojego nieuctwa :smile:

przez zibimark 25 gru 2008, 21:25
linka656 -ale po wielu lekach przeciwdepresyjnych równiez obserwuje sie spadek apetytuitp...zreszta lista objawów ubocznych jest długa i niezwykle podobna do objawow nieporzeadanych obecnych przy stosowaniu sibutraminy

---- EDIT ----

mefiboszet ...dowartosciowales juz sie? jesli tak to lulu

przez linka 25 gru 2008, 22:08
zibimark, nie no jasen tyle że np przy fluokestynie spdaek apetytu i wagi to skutek uboczny który zwykle po ok 3-4 tygodniach mija....może przy sibutraminie to się utrzymuje przez cały okres leczenia...hmm no sama nie wiem..
Moderator

przez Paranoja 19 lis 2009, 08:26
no wlasnie sie zastnawiam bo akurat bralam meridie ktora zawiera sibutramine, jako ze rozne informacje krazyly po necie na jej temat ze niby jest pochodna amfetaminy to szukalam informacji na jej temat.
teraz mi cos internet nie hula ale jak bedzie lepiej to wrzuce ulotke i opis dzialania sibutraminy
Paranoja

Re: Sibutramina

przez marti marti 01 lut 2010, 20:53
rozpoczelam kuracje meridia 15 i jedyne co zauwazylam to lekkie pobudzenie z czego akurat sie ciesze mam depresje psychotyczna i nerwice lekowa wiec zdazaja mi sie skoki cisnienia ale biore do tego propranolol dwa razy dziennie i cisnienie przy m mi sie nie zmienia jak narazie do zrzucenia troche dodatkowych kilogramow przez leki i zaburzenia odzywiania mam nadzieje ze m mi pomoze napisze za jakis czas o efektach :)

Re: Sibutramina

przez old-Wujek_Dobra_Rada 01 lut 2010, 21:45
Przyznaje się, że od dawna ciekawi mnie ten specyfik. Narazię kończe brać wenlafaksynę i nie mogę tego brać. Za 2 tygodnie będę ''wolny''. Po tym muszę odczekać 2 tygodnie i będę mogl pomyslec o zazywaniu tego. A czy w zwiazku z tym pobudzeniem nie ma problemow z zasnieciem? Ja musze schudnac pare kilo. Narazie biore karbamazepine , ktora rzekomo ma stabilizowac nastroj, tylko ze chyba odstawie. Jakos nie widzi mi sie ten lek. I powaznie mysle nad tym.
marti marti, daj znać jak będzie toczyła się kuracja :)

[Dodane po edycji:]

Paranoja napisał(a):no wlasnie sie zastnawiam bo akurat bralam meridie ktora zawiera sibutramine, jako ze rozne informacje krazyly po necie na jej temat ze niby jest pochodna amfetaminy to szukalam informacji na jej temat.
teraz mi cos internet nie hula ale jak bedzie lepiej to wrzuce ulotke i opis dzialania sibutraminy

I co z tego, że pochodna? Sibutramina ma się do amfetaminy jak tramal do heroiny.
old-Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg