Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

Wiadomości w tym temacie: 12780

Strona 163 z 913  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 913  Następna strona

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 64%  64%  [ 137 ]
Nie 21%  21%  [ 45 ]
Zaszkodziła 15%  15%  [ 31 ]
Liczba głosów : 213
Reklama

Autor

SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

Re: Asentra (Asertin)
Post 30 sie 2010, 10:04 
Biorę też wenlafaksynę od 2 lat. Jestem już prawie na zupełnej odstawce. W momencie gdy przestałem brać Effectin, wszystko wróciło ze zdwojoną siłą.
Dlatego dostałem sertralinę. Bo po Effectinie spać nie mogłem. A brałem standardową dawkę 75 (nie potrafię sobie wyobrazić 750). Ciągłe kombinowanie czegoś na sen. Jak nie benzo to hydro, jak nie hydro to jakiś neuroleptyk itd... Sertralina jak narazie działa na mnie stabilnie: skowronków nie ma, ale depresji nie odczuwam.

SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 30 sie 2010, 10:08 

Od: 26 sie 2010, 14:02
Deathtrip napisał(a):
Biorę też wenlafaksynę od 2 lat. Jestem już prawie na zupełnej odstawce. W momencie gdy przestałem brać Effectin, wszystko wróciło ze zdwojoną siłą.
Dlatego dostałem sertralinę. Bo po Effectinie spać nie mogłem. A brałem standardową dawkę 75 (nie potrafię sobie wyobrazić 750). Ciągłe kombinowanie czegoś na sen. Jak nie benzo to hydro, jak nie hydro to jakiś neuroleptyk itd... Sertralina jak narazie działa na mnie stabilnie: skowronków nie ma, ale depresji nie odczuwam.

No ja też nie jestem cala w skowronkach, ale jest ok - moge normalnie funkcjonowac itd.
Tylko z tymi benzo uwazaj bardzo, prosze!
Ja po rispolepcie ciągle spalam..
Póki co musze leciec, dzieki i pozdrawiam!!

Post 30 sie 2010, 10:24 
No to 400 wychywtuje analogicznie więcej. A co to za źródło Twojej tajemnej wiedzy? Google?

Re: Zoloft
Post 31 sie 2010, 17:36 

Od: 25 sie 2010, 16:47
ta bezsenność troche już minęła ale mam inny problem.w ogóle nie mam apetytu. Kompletnie mi sie nie chce jeść.
Od czasu jak zacząłem brać zoloft straciłem apetyt. Bardzo mnie to niepokoi bo jestem bardzo szczupły i jeśli schudne
bede wyglądał jak anorektyk. W ogóle nie chce mi sie jeść śniadania, na obiad zjem ledwo zupe a na kolacje prawie nic.
Ten stan trwa od momentu przyjmowania zoloftu. Czy to przejdzie? Bo jak nie to bede chyba musiał zmienić lek.
Nie moge być takim niejadkiem.

Czy ktoś miał podobnie?

______
sulpiryd 200mg sertralina 50mg

Zoloft - brak apetytu
Post 31 sie 2010, 18:23 

Cześć.

Od tygodnia biore Zoloft i jeszcze nie zaczął działać antydepresyjnie. Jedyne co sie u mnie zmieniło to to, że kompletnie straciłem
apetyt. W ogóle nie chce mi się jeść. Kompletnie. Potrafie cały dzień przeżyć na bułce. To znaczy zdaję sobie sprawę, że powinienem zjeść coś oprócz tej bułki ale kompletnie nie jestem głodny. Gdy jem mam uczucie, że sie po prostu napycham, ale robie to beznamiętnie bo w ogóle nie mam apetytu. Jestem pewien, że jest to spowodowane zoloftem. Czy ktoś z was miał podobne wrażenia po zolofcie? Ja już nie moge tego wytrzymać. Jestem strasznie szczupły i jeśli jeszcze schudne bede wyglądał jak anorektyk. Bardzo proszę o opinie bo niepokoję się takim stanem rzeczy.

______

Post 31 sie 2010, 18:26 

Od: 08 cze 2006, 16:29
biorę asentrę 75 mg na dobę.

i zastanawiam się co będzie jak zacznę odstawiać w minimalnych dawkach/ opowiedzcie mi kto odstawił. i jak to wyglądało?

[Dodane po edycji:]

i po jakim czsie sie odstawia, ja biorę już rok.

______
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

Re: Zoloft - brak apetytu
Post 31 sie 2010, 20:40 
kasztan86 napisał(a):
Cześć.

Od tygodnia biore Zoloft i jeszcze nie zaczął działać antydepresyjnie. Jedyne co sie u mnie zmieniło to to, że kompletnie straciłem
apetyt. W ogóle nie chce mi się jeść. Kompletnie. Potrafie cały dzień przeżyć na bułce. To znaczy zdaję sobie sprawę, że powinienem zjeść coś oprócz tej bułki ale kompletnie nie jestem głodny. Gdy jem mam uczucie, że sie po prostu napycham, ale robie to beznamiętnie bo w ogóle nie mam apetytu. Jestem pewien, że jest to spowodowane zoloftem. Czy ktoś z was miał podobne wrażenia po zolofcie? Ja już nie moge tego wytrzymać. Jestem strasznie szczupły i jeśli jeszcze schudne bede wyglądał jak anorektyk. Bardzo proszę o opinie bo niepokoję się takim stanem rzeczy.

Ja mialam tak po innym leku, ale tez z grupy SSRI. Bralam niecale 3 tyg. i odstawilam m. in. przez to, ze najchetniej jadlabym tylko chleb, dostalam jakby jadlowsteretu, ktory nie mijal. Schudlam w tym czasie do bardzo niskiej wagi a i tak przed rozpoczeciem mialam juz niedowage.
Powiedzialam o tym lekarce, zarzucila mi inny ssri z sulpirydem, ktory mial chyba cos tam dzialac na apetyt. Nadal malo jem, ale juz bez takiego obrzydzenia - mieso, nabial, sery, warzywa... wchodzi mi teraz wszytsko oprocz slodyczy i fast foodow. Niestety, ilosciowo jem dalej malutko. Nie wiem jak pobudzic ten apetyt bardziej.

Ale Ty bierzesz dopiero tydzien więc moze jeszcze przejdzie....

Post 31 sie 2010, 20:55 

Od: 13 wrz 2009, 13:16
Powinno przejść ;) Na początku podczas brania SSRI często traci się apetyt.

Długo już go bierzesz ?

______
"Żyj szybko, umieraj młodo"

Post 31 sie 2010, 21:26 

Od: 23 sty 2010, 13:05
Przejdzie,przejdzie,po zolofcie brak apetytu to normalne napoczatku,z czasem to mija,spokojnie.

______
"Krwawię cicho żyjąc,
żyję cicho krwawiąc"

Re: Zoloft - brak apetytu
Post 01 wrz 2010, 11:01 

dzieki. boje sie, że nie. inny objaw jaki miałem - bezsenność już przeszedł. Na początku bardziej mnie wkurzała bezsenność. Teraz pozostał tylko ten brak apetytu. Na pewno za 2 tygodnie powiem o tym lekarzowi. Jeżeli nic sie nie zmieni przez miesiąc to pewnie
odstawie ten lek, przecież nie zagłodze sie na śmierć a zmuszanie sie na siłe żeby coś jeść też za bardzo mi sie nie uśmiecha.
Ciężko się zmusić, kiedy kompletnie się nie ma apetytu. Zobaczymy - może przejdzie. Jak nie, zmienie lek na inny. trudno.

______

Post 01 wrz 2010, 11:03 

no na razie biore 9 dni. Na razie brak apetytu nie ustepuje, ale cierpliwie czekam. Za 2 tygodnie mam wizyte u lekarza.

______

Post 01 wrz 2010, 14:44 
A jak na Ciebie działa to 75 mg? Lepiej niż 50 ?

Post 01 wrz 2010, 18:45 
ja teraz też chcę odstawić, biorę 100-150 mg.

Post 01 wrz 2010, 18:55 

u mnie na razie też nic.. masz jakieś s.u.?

______

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 12780 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 913  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |