Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Róznice i podobenstwa pomiedzy Ciężką Depresją a Nerwica

Wiadomości w tym temacie: 31

Strona 1 z 3  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Reklama

Autor

Róznice i podobenstwa pomiedzy Ciężką Depresją a Nerwica

Post 24 gru 2009, 13:28 

Od: 08 gru 2009, 14:27
Witajcie,

Jakie macie zdanie/doświadczenie na temat różnic i podobieństw w dolegliwościach psychosomatycznych w depresji i nerwicy?

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: Róznice i podobenstwa pomiedzy Ciężką Depresją a Nerwica
Post 24 gru 2009, 14:54 

Od: 29 maja 2008, 07:11
Witaj.Depresja ze mnie dosłownie wyssała siłe .No i kompletna apatia.Nerwica natomiast powoduje lek ( Irracjonalny) a co za tym idzie , dolegliwosci z ciała.Różne bóle , drżenia itd itd.Każdy inaczej..

Post 24 gru 2009, 15:05 

ewaryst7 napisał(a):
Witaj.Depresja ze mnie dosłownie wyssała siłe .No i kompletna apatia.Nerwica natomiast powoduje lek ( Irracjonalny) a co za tym idzie , dolegliwosci z ciała.Różne bóle , drżenia itd itd.Każdy inaczej..

Hej,

No ta ja mam to i to. Lecześ się na depresję cięzką. Natomiast mam cos mi sie wydaj eteż nerwicę - cały dzień się boję ale nie wiem czego.
Przechodzi po piwie 2, 3 - trochę - ale co to za wyjście

Prosze piszcie jak sobie radzicie?
Co mozna robić? poza lekami i psychoterapią

Ja już myślałem nawet o jakiś sterydach....

Post 24 gru 2009, 16:10 
Jesli chodzi o roznice pomiedzy nerwica a depresja.....nerwica to lęk depresja to obniżenie nastroju. Czasami jednak nie jest to tak jednoznaczne bo w nerwicy tez wystepuje obnizenie nastroju. Tyle ze nerwicowa ''depresja'' mija zazwyczaj kiedy czlowiek zajmie sie czyms ciekawym i zajmujacym, a prawdziwa depresja nie...ona wyłącza człowieka z życia, tak ze nie jest w stanie nic zrobic.
ps. O co Ci chodzi z tymi sterydami ?chcesz nimi leczyc nerwice?

Post 24 gru 2009, 17:01 
Jedyna dzialajaca rzecza, ktora na prawde mi pomagla (z tym, ze nie do konca) na nerwice jest:
medytacja.

A roznica pomiedzy depresja i nerwica jest prosta, w depresji dominuje smutek, brak sil, zmeczenie, poczucie braku sensu, bezsilnosci, tego, ze sie jest nikim, i tak dalej.
W nerwicy glownie lek, ale nie tylko, rowniez dolegliwosci somatyczne, bole, dusznosci, zmeczenie, napiecie, napiecie, napiecie, itd.

Post 24 gru 2009, 23:29 

celineczka3 napisał(a):
Jesli chodzi o roznice pomiedzy nerwica a depresja.....nerwica to lęk depresja to obniżenie nastroju. Czasami jednak nie jest to tak jednoznaczne bo w nerwicy tez wystepuje obnizenie nastroju. Tyle ze nerwicowa ''depresja'' mija zazwyczaj kiedy czlowiek zajmie sie czyms ciekawym i zajmujacym, a prawdziwa depresja nie...ona wyłącza człowieka z życia, tak ze nie jest w stanie nic zrobic.
ps. O co Ci chodzi z tymi sterydami ?chcesz nimi leczyc nerwice?

Słyszałem czy cytałem gdzieś że sterydy podnoszą pewność siebie i redukują lęk.
Ale to głupi pomysł.
Ja poprostu chce coś zrobić żeby sobie pomóc - i z depresją i z nerwicą.
Antydepresanty biorę 21 dzień. Natomiast od rana do 16.00 -17.00 mam nieustające poczucie lęku bez żadnego powodu.
Ja sie boję i mija mi to pod wieczór....

Ile Waszym zdaniem trzeba pobrac antydepresanty żeby był pełny efekt?
I proszę napiszcie co bieżecie/braliście na poprawę koncentracji, pamięci, nawet otępienia spowodowanego depresją?

Dodam że kiedyś tak nie miałem

Post 25 gru 2009, 01:23 
Moderator

Od: 16 paź 2009, 18:20
montechristo

Ja biore antydepresanty juz 2 miesiac
Od kiedy masz objawy somatyczne? Jaki bierzesz lek/leki?

Niektorzy twierdza,ze leki zaczynaja dzialac po 3 tygodniach do 3 miesiecy.U kazdego jest inaczej.

______
Obrazek

Post 25 gru 2009, 07:56 

Od: 04 gru 2009, 17:24
Gringo napisał(a):
J...A roznica pomiedzy depresja i nerwica jest prosta, w depresji dominuje smutek, brak sil, zmeczenie, poczucie braku sensu, bezsilnosci, tego, ze sie jest nikim, i tak dalej.
W nerwicy glownie lek, ale nie tylko, rowniez dolegliwosci somatyczne, bole, dusznosci, zmeczenie, napiecie, napiecie, napiecie, itd.

Tak jak napisano. Ale ja sie domyslam o co autorowi chodzi: On ma nerwice ale wkreca sobie depreche. A jak juz wyczyta o objawach deprechy u innych, to jego nerwica uzyska licencje na te objawy i zacznie mu je produkowac. Prawdopodobnie ma jakies zaburzenia nastroju (co jest oczywiste przy częstych lękach) i usiluje znalezc ich przyczyne. Tak jak z podniesionym tetnem czy dusznosciami - nerwicowiec bedzie wkrecal sobie od razu zawal serca. Niestety takie doszukiwanie sie wszelkich objawow jest dla nerwicy typowe (to jeden z podstawowych objawow wtornych) wiec On tego nie uniknie, prawdopodobnie tak dlugo bedzie wkrecal sobie tą depreche az znajdzie sobie jakies inne schorzenie. Bez urazy, ja z nikogo absolutnie nie drwię, tak wlasnie to dziala, nerwicowcy to potwierdzą. Od siebie dodam tylko, ze objawy deprechy takie jak smutek, utrata napedu, obnizenie aktywnosci, bezsennosc (lub w drugą stronę: ciągłe spanie, nadmierna sennosc), brak apetytu (lub w drugą stronę - nadmierne obzarstwo, niejako z "nudow"), pogorszenie komunikatywnosci, poczucie bezsensu istnienia itd. - wszystkie te odczucia są permanentne, tzn nie pojawiają sie "po obiedzie", czy "przed zasnieciem", one trwaja nonstop! 24h/dobe!! A w nerwicy jednak np. serce przyspiesza tylko w trakcie ataku. Znamienne, ze w czasie badania EKG najczesciej serce nerwicowca jest spokojne. Kiedys juz na forum wyplynal aspekt porownania nerwicy z deprecha - stwierdzilem wtedy (i nadal tak twierdze) ze jak mialbym wybierac z dwoch, to chyba wlasnie wybralbym nerwice, bo robi przerwy, a deprecha nie :(

______
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Post 25 gru 2009, 10:10 
montechristo dobrze myślisz ze sterydy to zly pomysl. Sa to leki ktore mogą powodować bardzo poważne skutki uboczne z psychozami włącznie. A to działanie o ktorym wspomniałes czesto wystepuje razem z napadami agresji, co oznacza ze czlowiek moze zaczac zachowywac sie jak psychopata. Co prawda dotyczy to duzych dawek przyjmowanych doustnie, ale mimo to lepiej nie ryzykowac.

Post 25 gru 2009, 11:20 
Ja mam nerwice, ale nigdy nic sobie nie wkrecalem, zadnych chorob, wiedzialem, ze to wszystko od stresu.

Cytuj:
Kiedys juz na forum wyplynal aspekt porownania nerwicy z deprecha - stwierdzilem wtedy (i nadal tak twierdze) ze jak mialbym wybierac z dwoch, to chyba wlasnie wybralbym nerwice, bo robi przerwy, a deprecha nie

Czytalem to, uwazam, ze takie licytacje sa glupie, sam mialem przez kilka lat depresje, nie byl to najciezszy przypadek, ale i tak bylo mi bardzo zle, jednak w porownaniu z nerwica w depresji nie ma tylu objawow w ciele, a nerwica po malu mnie wykancza (nie jest juz tak zle, ale jednak...), przez nerwice fatalnie wygladam i nic na to nie moge poradzic, cialo szybciej sie zuzywa. Podczas depresji moglem przynajmniej udawac przed ludzmi (szczegolnie rodzina), ze nic mi nie jest, a teraz to i tak widac. Depresja mniej wplywa na cialo i kiedy przechodzi jest dobrze, a po nerwicy sadze, ze musi minac sporo czasu nim odzyska sie utracona kondycje i sprawnosc.

Post 25 gru 2009, 11:35 

Monika1974 napisał(a):
montechristo

Ja biore antydepresanty juz 2 miesiac, Pewnie masz zaburzenie nerwicowe, tzw. zespol depresyjno-nerwicowy.
Powiem Tobie tak: leki moga Ciebie wspomoc, powinienes udac sie na terapie.
Ja biore Velaxin ER 75 mg, od pewnego czasu zaczal mnie nakrecac, mysle o zmianie leku, w styczniu ide do psychiatry. Oprocz tego silne napiecie towarzyszy mi przez caly dzien.Jest to dla mnie dyskomfort. Licze na terapie.Chodze na nia dopiero 2 miesiace-2 razy w tygodniu. Wiem,ze na efekty musze poczekac. Wymaga to pracy z mojej strony choc jestem niecierpliwa.
Szybko sie mecze.

Od kiedy masz objawy somatyczne? Jaki bierzesz lek/leki?

Niektorzy twierdza,ze leki zaczynaja dzialac po 3 tygodniach do 3 miesiecy.U kazdego jest inaczej.

Witam,

Zdjagnozowana depresje miałem w lutym tego roku - brałem Cital 3 i pół miesiąca. Iodstawiłem sam(juz wiem że bez sensu).
Był spokój do września - no i wróciło. Teraz biorę Trittico - ustaliłem z psychiatrą że Cital mi zlikwidował libido co z kolei wpływało negatywnie na mój związek.

Jesli chodzi o objawy somatyczne - to bóle głowy, karku, takie rawanie kończyn nie wiem może stawów. No i po jakiejkolwiek czynności nie mam kompletnie siły, jak bym przebięgł z 10 km.
Dodam że kiedyś czynnie uprawiałem sport i bardzo dbałem o siebie. Teraz to jest niemożliwe.

[Dodane po edycji:]

Majster napisał(a):
Gringo napisał(a):
J...A roznica pomiedzy depresja i nerwica jest prosta, w depresji dominuje smutek, brak sil, zmeczenie, poczucie braku sensu, bezsilnosci, tego, ze sie jest nikim, i tak dalej.

Tak jak napisano. Ale ja sie domyslam o co autorowi chodzi: On ma nerwice ale wkreca sobie depreche. A jak juz wyczyta o objawach deprechy u innych, to jego nerwica uzyska licencje na te objawy i zacznie mu je produkowac. Prawdopodobnie ma jakies zaburzenia nastroju (co jest oczywiste przy częstych lękach) i usiluje znalezc ich przyczyne. Tak jak z podniesionym tetnem czy dusznosciami - nerwicowiec bedzie wkrecal sobie od razu zawal serca. Niestety takie doszukiwanie sie wszelkich objawow jest dla nerwicy typowe (to jeden z podstawowych objawow wtornych) wiec On tego nie uniknie, prawdopodobnie tak dlugo bedzie wkrecal sobie tą depreche az znajdzie sobie jakies inne schorzenie. Bez urazy, ja z nikogo absolutnie nie drwię, tak wlasnie to dziala, nerwicowcy to potwierdzą. Od siebie dodam tylko, ze objawy deprechy takie jak smutek, utrata napedu, obnizenie aktywnosci, bezsennosc (lub w drugą stronę: ciągłe spanie, nadmierna sennosc), brak apetytu (lub w drugą stronę - nadmierne obzarstwo, niejako z "nudow"), pogorszenie komunikatywnosci, poczucie bezsensu istnienia itd. - wszystkie te odczucia są permanentne, tzn nie pojawiają sie "po obiedzie", czy "przed zasnieciem", one trwaja nonstop! 24h/dobe!! A w nerwicy jednak np. serce przyspiesza tylko w trakcie ataku. Znamienne, ze w czasie badania EKG najczesciej serce nerwicowca jest spokojne. Kiedys juz na forum wyplynal aspekt porownania nerwicy z deprecha - stwierdzilem wtedy (i nadal tak twierdze) ze jak mialbym wybierac z dwoch, to chyba wlasnie wybralbym nerwice, bo robi przerwy, a deprecha nie :(

Witam,

Jeśli chodzi o diagnozę to 2 psychiatrów z fundacji wsperania zdrowia psychicznego przy Akademi Medycznej w Warszawie stwierdziło cieżki epizod depresji - jest to połoćzenie prawodpodobie depresji przenoszonej tzw ,,genetycznej" mój ojciec ma równiez depresję wiele lat a także krzyżowe uzaleznienie od alko i hazardu i były samobójstwa i róby samobójcze zarówno ze strony ojca jak i po stronie matki jak i spowodowanej ciężkim wydrzeniem- jak utrata pracy pow wielu latach pracy w maks. stresie w koorporacji, a także wątki z dziećństwa picie i ciągłe awantury i strach nieustanny co się stanie. Ja zanim trafiłem na to forum miałem takie objawy jak kompletny brak chęci do dziąlania, cos jak otępienie tak jak by cały mój dorobek edukacyjny i zawodowy nagle znikną (mówie o różnych studiach w tym podyplomowych z gatunku MBA), brak koncentracji nieustanne myśli samobójcze, utrata zainteresowań czymkolwiek - nic taka nicość emocjonalnaChciałbym żeby to nie była depresja.....

Post 25 gru 2009, 11:47 

Od: 24 gru 2009, 23:01
"chorujecie" bochcecie chorowac,depresja,nerwica,fajnie miec jakies rozpoznanie by sie nad soba uzalac ,brac prochy,macie leki,bo chcecie sie bac,jaka fajna adrenalina zamiast wziasc odpowiedzialnoosc za wlasne zycie,isc do dobrego terapeuty ale to harowa,wiec lepiej spokojnie pocierpiec,zrzucic na innych wine za wlasne nieudanie zycie,kiedy tylko od was zalezy jak to zycie bedzie wygladalo,joanna5 :szukam:

Post 25 gru 2009, 12:18 

Od: 27 wrz 2009, 20:47
Joanno wybacz za szczerość ale się powtarzasz z tą odpowiedzialnoscią że zycie! Przecież my nie roobimy sobie krzywdy specjalnie. Ty się na coś leczysz? Masz nerwice lub depresje czy może nie? Ludzie chorzy mają troche inne spojrzenie na chorobę, życie i świat (w zależności co to jest za choroba)niż zdrowi...

______
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

Post 25 gru 2009, 12:43 
Chroujecie bo chcecie chorować...cytat dnia. Masz racje wszyscy rodza sie z przemozna chęcia chorowania na nerwice, ktora odbiera chęć do zycia, doprowadza do depresji, powoduje takie lęki ze nie jestes w stanie normalnie funkcjonowac, a jedyne czego pragniesz to smierci. Faktycznie trafilas w sedno. Od zawsze wszyscy ktorzy sie tu wypowiadaja o tym marzyli.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |