Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

czesc wam.

biore od jakiegos czasu lek o nazwie rispolept, mam go zapisanego na schizy, bo ogolnie to jestem serio walniety, ze az szkoda gadac, takich schizow jak ja to chyba nikt nie ma, ani na psychoforum, ani pewnie tutaj, wy ze swoja nerwica mozecie o schizach sobie tylko pomarzyc, ale coz, w koncu kazdy ma prawo do marzen, na pewno nie bede wam zabieral tego swietego prawa. ale do rzeczy, prosze panstwa. otoz interesuja mnie wasze opinie na temat tego jakze cudownego leku, ktory jest wg. mnie uniwersalnym lekiem na zlo calego swiata, lacznie z waszymi nerwicami czy na co wy tam chorujecie. i nie obchodzi mnie ksiazkowa wiedza, gdyz tej wiedzy mam az za duzo, gdyz jako czlowiek oczytany, inteligentny i przede wszystkim skromny czytam wiele opracowan na temat medycyny, farmacji i neurochirurgii. czymajcie sie, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sobie chwale ten lek, jest to jedyny neuroleptyk, ktory na mnie dzialal, bo bralem te klasyczne w szpitalu i nie pomagaly, za to generowaly powazne dzialania niepozadane. slyszalem, ze mozna go podawac jako stabiliztor nastroju, ale przeciez ma jeszcze dzialanie neuroleptyczne, nawet silniejsze niz w wypadku neroleptykow klasycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go bralem i powiem ze jak dla mnie to jest kich chyba ze lubisz przesypiac cale dni mialem zapisane 8 mmg czyli dawke konska tez mialem schizy ale mi przeszly dzieki sobie samemu i rodzine a nie dzieki lekom od czego masz te schizy samo istene czy po dragach ??

teraz mi zostala tylko nerwica i natrectwa jest to tylko z porownaniem ze schizofremia to jest przegiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go bralem i powiem ze jak dla mnie to jest kich chyba ze lubisz przesypiac cale dni mialem zapisane 8 mmg czyli dawke konska tez mialem schizy ale mi przeszly dzieki sobie samemu i rodzine a nie dzieki lekom od czego masz te schizy samo istene czy po dragach ??

teraz mi zostala tylko nerwica i natrectwa jest to tylko z porownaniem ze schizofremia to jest przegiecie

sam nie wiem, od czego mam te schizy, czesciowo na pewno od tego, ze bralem benzodiazepiny w duzych dawkach, ale pewnie to mialo niewielki wplyw na powstanie moich schiz. w moim wypadku jedyne wyjscie to leki, nie wiem, jak mialbym pokonac to w inny sposob, i czy taki sposob w ogole istnieje. mam podejrzenie schizofrenii prostej, lekarze nie sa pewni co do tej diagnozy i dlatego wyslali mnie na wakacje na oddzial dzienny szpitala psychiatrycznego. po prostu mam pewne objawy jawnie wskazujace na schizofrenie, ale innych objawowo koniecznych dla rozpoznania tej choroby nie mam, i tak egzystuje zawieszon w niebycie, z niepewna diagnoza i drazac ze strachu o to, czy przyznaja mi rente czy nie (co roku to samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też choruję na zaburzenia schizoafektywne, typ depresyjny. Leczę się od 2002 roku. Nie mam szczgolnych osiągnięć, depresja wraca jesienią i wiosną, Czuje się wtedy okropnie. Nic mi się nie chce, najchętniej nie wychodziłabym z łóżka. To jest straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Lekarz zalecil mi brac poł tabletki speridanu na noc. Niestety nie mam ulotki. Podobno maja dzialac przeciwlekowo, ale przeczytałam w interncie ze to lek na schizofrenie i przestraszyłam sie tego. Czy kotos z was brał go na lęki? Boje sie ze moze mi ten lek zaszkodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam biore rispolept przed spaniem od miesiaca 0,5mg generalnie ten lek wylacza u mnie myslenie i moge spac mam to przepisane na natrectwa myslowe, musze przyznac ze to niezly lek bralem go nawet po alkoholu i 0 interakcji ale nie zachecam to testowania tego!! ale zastanawiam sie czy nie zaproponowac psychiatrze jakiegos innego leku, bo sam juz nie wiem na co jestem chory pasuje do mnie nerwica i choroba afektywna dwubiegunowa:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anna1102

nadal nie mogę połapać całego "fenomenu" tego zaburzenia. książkowa wiedza- owszem. ale czy to jest coś jak: przyczyna- lęk, zamknięcie, skutek- depresja, nienawiść do siebie?

 

Rispolept

brałam koło półtora roku. Początków nie pamiętam.

Na wiosnę miałam comiesięczne ataki lęku i depresji, od tamtego czasu mam także zabużenia odżywiania.

Lek praktycznie niewiele dawał. Nie przesypiałam, ale strasznie tyłam (umiałam utrzymać wagę potem, ale stać na rzęsach musiałam, straszne!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po rispolepcie przytyłam 16 kg w ciagu 7 miesięcy:/ , chociaz praktycznie nic nie jem... zna ktos moze refundowane nazwy zam ienników tego leku, które nie mają takich skutków jak tycie, albo jakas diete, zeby schudnac przy tym leku? bardzo proszę o pomoc... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.

 

to chyba Zolafren.

jest refundowany, zapytaj :)

 

zostaje pytanie.

czy Rispolept Ci pomaga na pewno?

Czy taki wzrost wagi nie przyspaża Ci kolejnych powodów do nie nawiści siebie?

 

jeżeli czujesz się nieźle, to dieta może pójść prosto, wagę utrzymasz, a ja żeby ją zgubić latałam codziennie na siłownię, w sumie byłam uzależniona od słowa schudnąć- inaczej wolałam nie wstawać z łóżka.

 

koszmar.

pogadaj z lekarzem :)

ja mam o tyle dobrze, że pani doktor bierze pod uwagę moje tendencje do tycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×