Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Pytanie o duszność i bóle w klatce piersiowej

Wiadomości w tym temacie: 9

Strona 1 z 1 

Reklama

Autor

Pytanie o duszność i bóle w klatce piersiowej

Post 20 cze 2011, 19:10 

Od: 13 maja 2011, 17:40
Czy to normalne , że w nerwicy mam od kilku dni duszności i bóle w klatce piersiowej?

Przedwczoraj miałem takie duszności , że nie mogłem oddychać i bóle w klatce piersiowej , w przychodni zrobiono mi badania serca i pobrano krew i stwierdzono , że wszystko jest ok.

Wczoraj rano obudził mnie ból w klatce piersiowej (kilku sekundowy ból i przerwa , kilku sekundowy ból i znowu przerwa i tak na zmianę) i miałem duszności.

Dziś rano obudziłem się bez bóli , tylko z dusznością , potem po południu chodziłem trochę po mieście i tam najwięcej czułem ten ból i czasem duszności , a jak wróciłem do domu , usiadłem przy komputerze i siedzę przy nim do teraz i czuje o wiele mniejsze duszności i bóle.

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 20 cze 2011, 19:45 

Od: 04 maja 2011, 22:01
Więc odpowiem Ci jako ratownik medyczny (którym jestem) a nie osoba chorująca na nerwy.
Ból w klatce piersiowej może mieć multum przyczyn, jednak najbardziej powszechnym (według uznania ludzi) jest ten zawałowy, jednak niesie on za sobą jeszcze inne objawy, czyli promieniowanie do żuchwy, pieczenie w przełyku, wysokie ciśnienie rozkurczowe.
U Ciebie najprawdopodobniej jest to ból o podłożu nerwicowym, czyli tzw. spięcie mięśni w klatce piersiowej, który powoduje nagły skurcz wszystkich partii mięśni i w konsekwencji ogromny ból podobny do tego wieńcowego (zawałowego) Także nic się nie martw, to tylko nerwica, polecam kupić sobie magnez, pomaga przy skurczach mięśni, a także jest zalecany do brania w nerwicy, oczywiście tylko jako dodatkowa witaminka :)

Post 20 cze 2011, 23:05 

Od: 18 cze 2011, 20:30
No coś w tym jest :/ Muszę potwierdzić, że też mam tego typu dolegliwość i nie ma to nic wspólnego z jakąś faktyczną chorobą. Duszności, poczucie jakby klatka piersiowa była za ciasna, u mnie dochodzi do tego jeszcze łomotanie serca i ogólny ból w klatce piersiowej.Pojawia mi się albo w sytuacji kiedy mam reakcję stresową albo tak po prostu sobie potrafi mnie napaść. Ale świadomość, że wiesz dlaczego to się dzieje trochę pomaga ;) Tylko nie wiem jak z tym magnezem :P Bo brałam na skurcze w łydkach i jakoś te duszności i tak sobie przychodziły. ;)

Post 20 cze 2011, 23:39 

Ale można powiedzieć , że mam te bóle i duszności przez prawie cały dzień i to od 5 dni. A nie jestem nerwowy. Zazwyczaj jak jestem w domu to czuje mniejsze objawy i tak samo jest jak sobie usiądę przy komputerze , natomiast jak już chodzę po mieście to czuje większe bóle i duszności. Przypomniało mi się , że jak wieszałem firankę , to czułem lekkie bóle.

Post 20 cze 2011, 23:43 

Może wtedy się mniej denerwujesz? ;) Może wyjścia z domu są stresujące?

Post 20 cze 2011, 23:44 

Lilana napisał(a):
Może wtedy się mniej denerwujesz? ;) Może wyjścia z domu są stresujące?

Raczej z domu wychodzę bezstresowo ;) Ale to normalne przy nerwicy , że nawet w domu jak się nie denerwuję to mogą pojawić się duże bóle i duszności ? Mówię... U mnie to trwa aż 5 dni i trwa przez większą część dnia , choć teraz czasem zdarzy się , że mam mniejsze bóle , ale duszności są dalej...

Ostatnio edytowano 20 cze 2011, 23:49 przez niesamowit, łącznie edytowano 1 raz

Post 20 cze 2011, 23:48 

chodziło mi o to, że może w tłumie się źle czujesz.
A może zwyczajnie ruch te objawy zwiększa? Jak się jest w domu czy siedzi przy kompie, to co innego niż jak sie idzie po ulicy.

Post 20 cze 2011, 23:50 

Lilana napisał(a):
chodziło mi o to, że może w tłumie się źle czujesz.
A może zwyczajnie ruch te objawy zwiększa? Jak się jest w domu czy siedzi przy kompie, to co innego niż jak sie idzie po ulicy.

W tłumie się dobrze czuję. A z tym ruchem to nie mam pojęcia czy to tak może być.

-- 21 cze 2011, 00:54 --

Lilana powiedz jaki czas wzmagasz sie z tymi swoimi bolami i dusznoscia i czy tez czasem trwa to przez większość dnia ?

Post 22 cze 2011, 11:10 

Od: 06 cze 2011, 06:44
ja na samym początku miałam bóle/kłucia w klatce piersiowej i zwiększony puls tak że nie mogłam spać. takie uczucie, jakby fizyczny niepokój siedział mi na sercu

______
zamknij oczy w zamieci, kto kocha, ten się spala

Strefa czasowa: UTC + 1 |