Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prozaiczny ale baaardzo uciążliwy problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, którym się bardzo stresuję.

 

Alkoholizm mojego taty doprowadził rodzinę do skrajnej biedy.

Nie mamy na podstawowe rzeczy.

 

Powiedziałam dzisiaj delikatnie, żeby nie zdenerwować, nie poruszyć mamie, że potrzebuję na 2 książki, i w I semestrze przez ich brak miałam mnóstwo jedynek, i doprowadza mnie do szału, gdy debile, które nadrabiają referatami i mają 5, a ja jestem nieśmiała, boję się wystąpień publicznych mam 2, bo mam pięć jedynek za nieprzygotowania, i zaledwie dwie 5 z testów.

 

Mama na to: TY TYLKO WYMAGANIA, CZEGO TY ODE MNIE CHCESZ?! IDŹ DO OJCA.

 

Tak, tego ojca, który mówi do mnie wypierdalaj, jak się pytam, czy będzie dzisiaj obiad...

 

Już nie mogę tego wytrzymać, robię wszystko, żeby ich nie obciążać i nie denerwować, nie chodzę do koleżanek, siedzę w domu i się uczę, chodzę do szkoły, nie wymagam pieniędzy jak normalne nastolatki na kino, pizze i inne wyjścia. Naprawdę zrezygnowałam ze swojego życia i robię wszystko, żeby im ułatwić..

A ona wyjeżdża mi z tekstem, że ja mam tylko wymagania, gdy proszę o książkę?!?!?!?!?!?!?!? I powiedziała mi, żebym pożyczyła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mama pisze mi zwolnienia z tych lekcji, z których nie mam materiałów... i przez to mam kolejne zaległości i nie wiem co jest grane :zonk:

 

 

CO JA MAM ROBIĆ?! JUTRO ZNOWU MAM UCIEC Z TYCH PRZEDMIOTÓW?? ALBO MAMUSIA NAPISZE MI ZWOLNIENIE?!?!?!

 

 

 

 

Zależy mi na ocenach, nie chcę znowu zacząć semestru samymi jedynkami, doprowadza mnie to do szału.

 

;(;(

 

LUDZIE BIEDNI SĄ ZEREM. LUDZIE BIEDNI NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI. LUDZI BIEDNYCH WSZYSCY MAJĄ W DUPIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, u mnie w szkole była biblioteka, gdzie można było skorzystać (chyba) z każdego podręcznika. Oczywiście tylko na miejscu. Może też masz taką możliwość. Sprawdzałaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz ile masz lat, do której klasy chodzisz....i jakie książki Ci są potrzebne, może uda nam sie zrobić zbiórke na tym forum i poprostu jeśli któreś z nas będzie miało te książki(wkońcu każdy z nas chodził do szkoły) poprostu Ci je wyslemy

ja mam dużo książek z liceum więc dla mnie to nie bedzie problem...

 

[Dodane po edycji:]

 

kto sie dołączy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz ile masz lat, do której klasy chodzisz....i jakie książki Ci są potrzebne, może uda nam sie zrobić zbiórke na tym forum i poprostu jeśli któreś z nas będzie miało te książki(wkońcu każdy z nas chodził do szkoły) poprostu Ci je wyslemy

ja mam dużo książek z liceum więc dla mnie to nie bedzie problem...

 

[Dodane po edycji:]

 

kto sie dołączy ????

 

 

wow:) Skąd Wy się urwaliście? :D dziękuję, byłoby super:)

 

Liceum (klasa pierwsza, humanistyczna)----> historia, zeszyt do ćwiczeń na mapach konturowych Elżbiety Olczak wyd. DEMART

 

i muszę zakupić (niestety obowiązkowe to jest) obojętnie jaki podręcznik z testami z EPOK dla liceum

(przygotowujące do matury, babka polecała jakąś książkę, ale z niewiadomych powodów nie zdradziła autora ani wyd. tylko ją po prostu pokazała z daleka:D była pomarańczowa, tyle wiem:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stypendia socjalne w szkole, MOPS - też coś powinien dorzucić, ewentualnie sama możesz zacząć roznosić ulotki.

Książki powinny być w szkolnej bibliotece, albo w miejskiej bibliotece, co najmniej do wglądu. Masz internet, szukaj na chomiku, może uda się ściągnąć w PDF,

http://chomikuj.pl/jacekbaginski/podr*c4*99czniki+szko*c5*82a+*c5*9brednia+liceum+technikum/EPOKI+-+54+STRONY,414782666.pdf

http://chomikuj.pl/jacekbaginski/podr*c4*99czniki+szko*c5*82a+*c5*9brednia+liceum+technikum/OPRACOWANIE+EPOK+-+36+STRON,414783691.pdf

np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale nie posiadam takich książek, ale możesz poprosić swoich rówiesników żeby ktoś Ci zeskanował te książki a pózniej zwrócić sie do pedagoga szkolnego z prośbą o wydrukowanie w szkole gdyż nie posiadasz pieniedzy żeby zrobić to w drukarni bądz jakimkolwiek płatnym kserze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale nie posiadam takich książek, ale możesz poprosić swoich rówiesników żeby ktoś Ci zeskanował te książki a pózniej zwrócić sie do pedagoga szkolnego z prośbą o wydrukowanie w szkole gdyż nie posiadasz pieniedzy żeby zrobić to w drukarni bądz jakimkolwiek płatnym kserze

 

 

wydrukowanie w szkole- kartka 40groszy, więc już mi się bardziej opłaca w zwykłym sklepie z kserem za 20gr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×