Skocz do zawartości
Nerwica.com

program studiów


dojcz

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ! Jeżeli ktoś posiada informacje, proszę podać mi listę wszystkich zagadnień psychologii jakie poruszane są na pierwszym roku studiów. Dodatkowo przydałyby się podstawowe zagadnienia z psychologii sądowej.

Te informacje pomogą mi ułożyć plan samodzielnej nauki, aby w przyszłości na studiach było łatwiej, sprawniej i przyjemniej :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... w takim razie inaczej. Proszę o jakiś przykładowy, luźny program studiów psychologicznych. Może ktoś z forum akurat jest na tym pierwszym roku jakiejkolwiek uczelni, lub po prostu ma takie informacje.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś również polecił mi książki, może jakiś leksykon który porządnie wprowadzają w tę naukę. To na wypadek, gdyby program się nie pojawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojcz, tak jak ktoś słusznie zauważył program na studiach psychologicznych zależy od uczelni, wykładowców, od trybu, w jakim się studiuje (dziennie, zaocznie, wieczorowo). Ja studiowałam psychologię na studiach stacjonarnych i mój program był znacznie "bogatszy" niż program koleżanek i kolegów na równoległym roku, ale w trybie niestacjonarnym. Rok później już w ogóle okroili ilość godzin na laboratoria czy ćwiczenia. Co ja miałam na I roku psychologii? Filozofię z logiką, biologiczne podstawy zachowania (czyli tzw. "neuro"), wprowadzenie do psychologii, psychologię emocji i motywacji, psychologię poznawczą i historię myśli psychologicznej. Oczywiście nie piszę już o języku obcym, wychowaniu fizycznym czy zajęciach fakultatywnych, które każdy indywidualnie mógł dobrać "pod siebie" w zależności od potrzeb i zainteresowań :)

 

Jeśli chodzi o "klasykę" z literatury psychologicznej, to na pewno przyda Ci się Zimbardo "Psychologia i życie", i trzytomowa "Psychologia. Podręcznik akademicki" pod redakcją Strelaua. :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×