Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Problemy z koncentracją.

Wiadomości w tym temacie: 83

Strona 1 z 6  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Reklama

Autor

Problemy z koncentracją.

Problemy z koncentracją.
Post 13 lis 2006, 11:36 

Od: 13 paź 2006, 18:41
Jesli ktos zna jakis dobry sposob na polepszenie koncentracji to prosze o odpowiedz. Jak wiadomo wiekszosc nerwicowcow ma spore problemy z koncentracja. U mnie nasilily sie one odkad zaczalem brac leki (Anafranil + Clonazepam) i to do tego stopnia, ze nie moge wysiedziec przy ksiazce dluzej niz 10 minut. Po tym czasie staje sie strasznie rozkojarzony, nie moge usiedziec w miejscu. Poza tym moja chec do nauki bliska jest zeru. Biore preparaty z magnezem i witaminami z grupy B, dodatkowo zaczalem brac lecytyne, chocby dla samego efektu placebo, bo jej skutecznosc jest bardzo watpliwa. Jesli uwazacie, ze znacie jakis dobry sposob na mobilizacje i polepszenie koncentracji, piszcie.

P.S. Kawa nie pomaga :]

______
"Nie istnieje nic oprócz atomów i pustej przestrzeni, reszta jest opinią"

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

Problemy z koncentracją.
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 13 lis 2006, 16:11 

Od: 23 paź 2006, 22:22
Na mnie dziala tylko ostatnia szansa, egzaminy komisyjne na uczelni- genialnie mnie motywowaly [i nigdy nie przegralem w tej walce] :mrgreen:

Post 14 lis 2006, 12:10 

Ja dzisiaj mam poprawe kolokwium, na ktora malo co umiem. Mysle, ze ostateczny termin przed sesja tez mnie wystarczajaco zmotywujue, ale teraz stoje na z gory przegranej pozycji. Akurat jak zaczalem studiowac moj psychiatra wszedl z lekami po ktorych czulem i czuje sie nadal fatalnie. Przez nie nie zaliczylem ani jednej laborki z chemii wiec licze, ze uhonoruja moje zwolnienie od lekarza.

______

Post 16 lis 2006, 18:30 

U mnie tez ten problem istnial na dlugo przed pojawieniem sie nerwicy. Rowniez nigdy sobie z tym nie radzilem, ale dopiero teraz, na studiach, uswiadomilem sobie jak duzy on jest. Czasami potrafie zapamietywac bardzo dlugie ciagi cyfrowe lub jakies zupelnie zbedne informacje. Ale gdy przychodzi mi sie czegos nauczyc to zazwyczaj niewiele z tego wychodzi...

______

Post 19 lis 2006, 13:31 

Od: 03 paź 2006, 16:41
Trudno zachować trzeźwość umysłu w sytuacji ciągłego zagrożenia :D

Post 20 lis 2006, 19:53 

Od: 14 maja 2006, 19:33
Cześć!
Ja tez mam problemy z koncentracją. Zastanawiam sie caly czas dlaczego, bo nie czuje zadnych lekow związanych z nerwicą, przeszlo mi tez dziwaczne myslenie (wkrecanie itd. ), myslalam ze juz jestem zdrowa, ale mam problemy z pamiecią, z skupieniem sie na czyms, czasami nawet nie pamietam co mialam zrobic bo mysli mi uciekają, albo co robilam przed chwilą. Najgorsze jest to ze jestem od ponad miesiaca na stazu w biurze a opanowalam tylko jedną rzecz, osoba z ktorą pracuje nic mi juz nie chce dawac do zrobienia bo wszedzie popelniam bledy i dostaje ochrzan. nawet nie zauwazam bledow literowych jak daje mi cos do poprawienia. z tego powodu jestem smutna, nawet bardzo smutna. Ostatnio sie nawet popłakałam w pracy. Boje sie teraz jaką opinie mi wystawią skoro ja nie daje sobie rady. Nie potrafie tez czasmi szybko i trafnie myslec, np. jak mam cos zrobic w pracy to nie zadaje dodatkowych pytan, ktore ulatwily by mi prace, bo nawet nic mi wtedy do glowy nie przychodzi, zabieram papiery i próbuje domyslac sie sama o co chodzi, a przez to wciąż popelniam bledy. teraz to mysle ze moze nerwica taki slad mi pozostawila, ze juz zawsze bede miala takie problemy, a kiedys mialam taką dobrą pamięć do tego wszystko pamietalam za wszystkich,a teraz to juz nie wiem co myslec...jestem załamana, to mnie strasznie dołuje....bo po co mi teraz studia, jesli ja nie potrafie prostych zadan wykonac w pracy.....troche sie rozpisałam, ale musialam to wydusic z siebie.

Post 20 lis 2006, 23:12 

Od: 03 paź 2006, 16:41
No...Depresja. Co więcej, zauważyłem, ze twierdzisz, ze nie masz TYCH myśli- ale to nie prawda. Myśl o popełnieniu błędu to co?!?!:D

Inna sprawa, ze w twoim zachowaniu wyczuwa sie dziwne, nienaturalne napięcie i nostalgiczną niepewność...Jakaś cześć ciebie ciągle boi się powrotu tego, co było. I to ten lek wywołuję rozkojarzenie. Moim zdaniem.

______
Niechaj wesołe będą nie święta, a każdy dzień Waszego życia!! hohoho...

Nasze życie jest jak wieczne pytanie o sens istnienia. Czyż to nie brzmi ironicznie?...

Post 23 lis 2006, 10:25 

Mysle, ze amellas ma racje, trudno jest sie skoncentrowac na wykonywaniu jakiegos zadania gdy zwiazany jest z nim ciagly stres. Trudno mi powiedziec co mozesz zrobic w takiej sytuacji, bo sam sobie zupelnie nie radze z moimi jakze podobnymi problemami. Wiem tylko jedno: nic tak nie zabija marzen jak strach przed porazka...

______

a no właśnie
Post 27 lis 2006, 22:33 

Od: 27 lis 2006, 22:26
mam naprawdę zaawansowane zaburzenia ale nie ważne. międzyinnymi koncentracji, łapię zawiechy bez przerwy jestem otępiały nie wiem co się dzieje... ale to tylko jeden z problemów, ale zawsze problem...

Post 04 gru 2006, 23:10 

Od: 28 paź 2006, 18:51
najgorsze ejst to, ze wcale nie tak łatwo zająć się czymś...

______
sięgnąłem dna
zazdrościcie mi
wam nie dane
podróżować batyskafem

by bosski ziggy stardust

Post 05 gru 2006, 09:37 
Przyjaciel forum

Od: 02 gru 2006, 21:18
Hm,ja mam nawet problem z pisaniem na forum,po prostu zapominam co ja tu chciałam... :D I kosztuje mnie sporo wysiłku żeby to bylo zrozumiałe dla otoczenia.

______
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))

Post 05 gru 2006, 12:26 

Od: 14 lis 2006, 20:39
Wiecie ja mam to samo pewnie, wiem że robię błedy jak piszę ale nie mam na tyle koncentracji na ich poprawianie!! W ogóle to cierpie na dysleksje !!! U mnie na koncentracje działa GINKGO BILOBA, i EYE Q nie wiem czy to ostatnie jest dostepne na polskim rynku, ale jest to dosc drogie i trzeba brac po 6 kapsułek dziennie!! Ja narazie nie biore GINKGO bo ma też własciwości przeczyszczające , a i tak jestem na zwolnieniu lekarskim to nie miksuję PROZAKU z niczym innym!!

(dop*Dark) hyte nie pisz postów duzymi literami...

______
THE ONLY WAY IS UP!!!!!!

Post 05 gru 2006, 12:36 

Od: 11 lut 2006, 13:09
koncentracja?..zaraz sie skoncentruje i przypomne sobie co to oznacza... ;)

______
"wypromuj milosc ..specu od reklamy"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |