Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Wiadomości w tym temacie: 843

Strona 22 z 61  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 61  Następna strona

Reklama

Autor

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Post 13 lip 2007, 17:15 
Cierpię na skurcze nerwowe - tzw. nerwobóle, po których parę dni kuje mnie w boku i cofa się wszystko co zjem. Można sobie jakoś pomóc?

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 02 sie 2007, 15:59 

Od: 29 lip 2007, 11:19
Mnie na dolegliwości gastryczne najbardziej pomaga siemię lniane (nie każdy jest w stanie to wypic bo to taki kisielek glutowaty :D ).Jak tylko czuję,ze z moim żołądkiem coś się dzieje to zaczynam pic siemię 2 razy dziennie:rano na czczo i wieczorem przed pójściem do łóżka.Nie biore już żadnych leków ,bo nic na dłuższą metę mi nie pomagało.A brałam tego naprawdę sporo.Owszem,podleczyłam się na jakiś czas,ale cholerstwo zawsze wracało,więc nie ma sensu zatruwac organizmu.na kolejną gastroskopie tez juz nie mam ochoty (miałam dwie).Jedyne co mogę polecic to trillac,czyli bakterie kwasu mlekowego.Pomaga na jelito drażliwe.Działa korzystnie na przewód pokarmowy i regeneruje florę jelitową.Można kupic bez recepty.
Pozdrowionka :smile:

Post 02 sie 2007, 16:34 
ExModerator

Od: 22 lip 2007, 19:57
Trillac i siemie lniane jak najbardziej wogóle ziola sa bardzo dobre na problemy gastryczne, gastroskopie tez mialam-okropnosc nigdy więcej!!!! tyle ze trzeba sie przyzwyczaic do tego siemienia bo jak ktos jest wrażliwy to moze tego nie przełknac.. i też mam jelito wrażliwe od wielu lat i wiem ze nie ma sensu pakowac prochow w siebie lepiej ziola i bakterie kwasu mlekowego tym bardziej dla osob ktore biora jakies mocne prochy!!

______
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami

nerwica żołądka?????????
Post 09 sie 2007, 08:02 

Od: 09 sie 2007, 07:11
Od wielu już lat borykam się z problemami jak sądzę na tle nerwowym które objawiają się napadami nudności czasem wymiotów szczególnie w sytuacjach stresowych choć mam wrażenie,że czasem wystarczy tylko sam fakt niewyspania i już jest źle. Do tego dochodzi jeszcze fakt uczucia dużego łaknienia który występuje u mnie właściwie cały czas i jeśli nie mam pod ręką czegoś do picia to jest praktycznie pewne, w czasie 15-20min tak wysusza mi się przełyk, że zaraz zbiera mi się na wymioty. Czuję jak bym miał jakieś obce ciało w gardle, zaczynam nerwowo przełykać ślinę i mam ataki nudności. Mam tego wszystkiego już totalnie dosyć, w róznych sytuacjach czuję się bardzo niekomfortowo, nie wiem jak sobie z tym poradzić? Zaznaczam,że nie odczuwam żadnych bóli żołądka. Nigdy też nie robiłem gastroskopii, na samą myśl o tym badaniu odechciewa mi się wszystkiego. Od dzieciństwa mam bardzo duży odruch wymiotny z byle powodu więc naprawdę trudno mi sobie wyobrazić u mnie badanie typu gastroskopia. Inna sprawa,że nie jestem pewny czy w ogóle miało by ono jakikolwiek sens jeśli to wszystko to kwestia psychiki? Chcę jeszcze powiedzieć,że absolutnie nie jestem osobą typu choleryka tylko naprawdę spokojną. Czy ktoś z forumowiczów ma podobne problemy, czy ktoś wie jak z tym sobie radzić? Bardzo proszę o pomoc

______
Tomek 70

Post 09 sie 2007, 08:42 

Od: 08 sie 2007, 09:35
Mnie trudno powiedzieć co Tobie dolega(całkiem możliwe że to na tle nerwowym,choć ja tego nie przerabiałam).Najlepiej bedzie jeśli wybierzesz się z tym do lekarza,bo zastanawianie sie co to może być nic Tobie nie pomoże a wprost przeciwnie .Pozdrawiam i musisz być jak najlepszej myśli :D

______
my fear my nightmare

Post 09 sie 2007, 12:31 

Od: 26 lis 2006, 15:09
co do gastroskopii, to wyleczyla ona moje wszystkie gastryczne objawy nerwicy.. a bylo ich sporo (przeokropna zgaga, nudnosci, wzdecia wilczy apetyt cala dobe (nawet po obiedzie), zaparcia/biegunki na przemian .. no chyba wszystko co tylko moze byc..)

przelamalem sie i poszedlem na gastroskopie.. kiedy dowiedzialem sie, ze nic mi nie dolega, wszystkie dolegliwosci zniknely jak reka odjal :)

fakt, badanie do przyjemnych nie nalezy, ale idziesz tam na czczo, wiec nie obawiaj sie swoich odruchow wymiotnych bo nie doprowadza one do zadnej konsekwencji (conajwyzej do napadow smiechu po badaniu).. nawet najwiekszy twardziel po zaaplikowaniu 2m rury w bebech, bedzie ryczal jak lew na puszczy, zapewniam :) takze idz i sie zbadaj, polecam :)

Post 09 sie 2007, 13:11 
ExModerator

aftermath napisał(a):
fakt, badanie do przyjemnych nie nalezy, ale idziesz tam na czczo, wiec nie obawiaj sie swoich odruchow wymiotnych bo nie doprowadza one do zadnej konsekwencji

nie chce straszyc ale badanie to jest najgorsza rzecza pod sloncem, odruchy wyiotne sa przez cale badanie ale jestes na czczo wiec nie bedziesz wymiotowac!! ja juz nigdy tego badania nie powtorze!

______

Post 12 sie 2007, 10:56 

Od: 11 sie 2007, 09:24
Witajcie!
Problemy jelitowe, mam od czterech lat, moja pani dr leczyła mnie Debridadem, a teraz Duspatalinem bez żadnych rewelacyjnych efektów. Wszystkie łazienki w okolicy-lokalizacja na wszelki wypadek dobrze znana. Przed większymi wyjściami, jeśli się na nie w ogóle decyduję, doraźnie stosuję Xanax, ale trochę po nim odjeżdżam i nie powinnam prowadzić samochodu, o alkoholu nawet nie wspominam.
Nigdy jednak nie zdiagnozowano u mnie nerwicy, po przeczytaniu Waszych postów, dochodzę do wniosku że cały czas leczę objawy a nie przyczynę. Więc teraz do innego lekarza marsz... tylko jakiego? Psycholog-z tego co przeczytałam sporo z was jest z nim w kontakcie i to pomaga. Może faktycznie powinnam usunąć z głowy „demony”
A czy ktoś z Was stosował inne metody, niekonwencjonalne, hipnoza, akupresura, akupunktura i z jakimi efektami?
Powoli czuje, że już nie mam siły na pozytywne myślenie i zaczynam się poddawać, i miewam „czarne” myśli, czy jestem na prostej drodze do depresji???? Wszystko jest dobrze dopóki nie boli brzuch, jak zaczyna…. zaczyna się koszmarrrr….

Post 12 sie 2007, 14:06 

Od: 29 lip 2007, 11:19
Kurcze,ja z jelitami mam podobnie tylko,że u mnie jest na odwrót,tzn. w nocy spokój,a jak tylko rano otworzę oczy to od razu zaczynają się burczenia,przelewania,mdłości,bóle i wzdęcia...Kolonoskopii nie miałam,chyba bym sie nie odważyła,słyszałam tyle strasznych rzeczy na temat tego badania.Miałam dwa razy gastroskopie i na trzecią tez bym się nie dała namówic...Ja oczywiście wmawiałam sobie raka żołądka,trzustki,jelita,oraz chorobę Crohna (zresztą od czasu do czasu dalej sobie to wmawiam).Uwierzyłam,że nie mam raka dopiero po gatroskopii,usg,oraz tomografii jamy brzusznej).Ogólnie mówiąc lekarze stwierdzili zmiany zapalne śluzówki żołądka i dwunastnicy,oraz jelito drażliwe.Leków się nabrałam tyle,że szkoda czasu wymieniac.Pomagały na jakiś czas,ale problemy z kichami zawsze wracały,więc już nawet nic nie biorę.Już to pisałam,że mnie najbardziej na tego typu problemy pomaga siemię lniane 2 razy dziennie,a na jelito drażliwe trillac,czyli bakterie kwasu mlekowego.Co do Sulpirydu,to też przypisał mi go właśnie gastrolog,ale odstawiłam go bardzo szybko,bo bardziej szkodził niz pomagał.Nie wiem jak działa na mężczyzn,ale ja dostałam mlekotoku,okres mi się zatrzymał na kilka miesięcy,poza tym miałam dziwne drżenia głowy...

gdzie leczyc nerwice zoladka lub jelit
Post 29 sie 2007, 18:34 

Od: 24 paź 2006, 16:34
mam do was pytanie ciagle mi jest niedobrze i juz wszystkim sie denerwuje i ciagle boli mnie brzuch nawet juz telefon jak zadzwoni to w brzuchu jakby sie gotowalo chodze
do psychaitry ale juz chyba bralem z dzieciec lekow i nic tylko mirzaten pomogl na dwa miesiace gdzie to leczyc moze u neurologa bede wdzieczny za odpowiedz pozdrawiam

Post 29 sie 2007, 20:20 
ExModerator

u neurologa to chyba nie za bardzo mysle ze psychiatra jest bardziej wskazany, ale jesli chodzi ci o lekarza typowo od zoladka i jelit to gastrolog.

______

Post 30 sie 2007, 12:36 

Od: 25 gru 2006, 11:44
żaden neurolog czy gastrolog przy takiej dolegliwości nie pomoże. Sam na to choruję od kilku lat i od kilku miesięcy się leczę. Moimi objawami są ogromne nudności (czasami cały dzień) i biegunki. Ta choroba ma bardzo głębokie podłoże emocjonalne i jedynym sposobem pozbycia się tego jest długotrwała psychoterapia (ja mam okres terapii 8 miesięcznej i jestem na razie w połowie) Zostało udowodnione naukowo że połączenia nerwowe w żołądku są bardzo podobne do połączeń nerwowych w mózgu (żołądek przez niektórych nazywany jest drugim mózgiem :) ) Jak na razie wiem że źródłem takich objawów jest trzymanie w sobie wielu negatywnych emocji (lęk, nienawiść, niepokój, przygnębienie) Celem psychoterapii jest odnalezienie właśnie tego czynnika w sobie a jest to bardzo trudne zadanie.

Przemek do freak
Post 30 sie 2007, 13:14 

Od: 24 paź 2006, 16:34
ale po kazdym leku boli strasznie przecierz leki powinny troche uspokajac i powinno byc lepiej a tu straszny bol niedowytzrymania i jak tu sie leczyc ale koszmar jakis

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:23 pm ]
a bierzesz jakies leki na depresje czy tylko sama terapia

Post 30 sie 2007, 15:18 
ExModerator

ja tylko udzielilam informacji jaki lekarz jest od zoladka i jelit!!!!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:18 pm ]
a nie ze musi koniecznie do niego isc..!!

______

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 843 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 61  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |