Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie rok temu kosztowal jeszcze 400 zeta a teraz?

 

i co sadzicie ogolnie o lekach przeciwpadackowych?

gdzie w ulotkach nawet nie ma o dzialaniu przeciwlękowym

 

a wiadomo ze wplywaja na GABA tak jak bzd

 

moze ktos bierze tego typu leki i mu pomagaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore ten lek od pol roku i mi niewiele pomaga, chociaz na sen jest bardzo dobry, spi sie spokojnie ale nie jestes taki martwy jak np po mirzatenie. Nie oglupia, nie mam w sumie zadnych skutkow ubocznych. Na niepokoj jednak kiepski, choc zaznaczam ze bralam wieeeeele lekow i zaden mi praktycznie nie pomogl. POza tym biore mala dawke Liryki (75mg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pomaga mi na lek. Cierpie na lek ciagly. Wycisza mnie tylko troche przed snem (biore na noc). Bralam rowniez przez jakis czas 150mg na noc. Jedyny efekt-bylam senna w dzien. Biore ta Liryke dla swietego spokoju, lekarz tak mi zaleca to biore no i dobry sen tez jest wazny. Ale powtarzam - bralam juz 9 lekow i jak narazie bez rewelacji.Moze wiec nie warto sie mna sugerowac.

A jaka ty dawke bierzesz? Masz jakies skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ja ten lek biore dopiero od dwoch dni dlatego chcialam sie zapytac jak dziala na innych, czy pomaga.......wiesz ja juz nieradze sobie z nerwica lekowa to mnie przeroslo...mam juz dosc zycia w strachu i jeszcze te okropne natretne mysli......ze umre :cry: a pomyslec ze kiedys bylo inaczej,choruje na to juz 7 lat i niema poprawy oczywiscie chodze na terapie niemam pojecia jak moge sobie pomoc..... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekla

 

Witaj w klubie, ja zyje w ciaglym strachu od poltora roku, dawno mnie to juz przeroslo, nie mam pojecia jak mam sobie pomoc, czy w ogole jest jakas szansa?

 

Co do lekow - moze Lyrika cie wyciszy, pisz jak na ciebie dziala

 

U mnie tez kiedys bylo normalnie, w przeciagu tygodnia dwoch stracilam zdrowie, wiec nie byl to jakis dlugi proces. Jeszcze dobrze pamietam jak to jest czuc sie normalnie, chociaz ta osoba staje mi sie coraz bardziej obca...

 

del Co to za pytanie z odstawianiem leku i padaczka? skad ci to do glowy przyszlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topa Lyrica to antykonwulsant z tego to powodu mi przyszlo do glowy ze czy przypadkkiem nie spowoduje padaczki

 

a doklandiej mowiac zwiekszenie ilosc GABA powoduje zmniejszenia neuroprzekaznictwa... z 1 strony dobrze z 2 zle zalezy od osoby i jej konfiguracji w mozgu...

tak dzialaja benzodiazepiny..

 

przy odstawieniu wysokich dawek benzo jest mozliwa padaczka i to bardzo mozliwa

 

z tego wzgledu ze nastepuje nagly chaotyczny wzrost przekaznictwa..spada ilosc GABA

 

z tego samego powodu czy Lyrica moze spowodowac padaczke przy odstawieniu i tyle

 

proste jak drut ;) co tu wiecej tlumaczyc

 

piszcie jak nawas Dziala Lyrica i np Neurontin ...bo nie wiem czy nie sprobouje jestem zmuszony brac IPP przez conajmniej miesiac... i nasila mi niepokoj i szukam czegos do jego obnizenia...poza benzo ..ssri odpadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ale ciesze sie ze nie jestem sama....del narobiles mi strachu z ta padaczka...jesli chodzi o leki ja biore od paru lat citalopram ale na lek to jest nie bardzo,przynajmniej dla mnie....

ile kosztuje Lyrica niewiem mam ja na recepte

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:20 am ]

co to jest GABA?benzo powiedz jasniej czy Lyrica ma cos wspolnego z tym ?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:21 am ]

del powiedz mi co to jest GABA i benzo czy Lyrica ma cos wspolnego z tym co piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lyrica napewno nie spowoduje padaczik przy braniu

ale jestem ciekaw co jest przy odstawianiu

w sumie nie ma co sie martwic bo to lek do brania dlugoterminowego...

wiec sie raz odstawia...powolutku

 

GABA to kwas.. ktory steruje intensywnoscia impulsow w mozgu

Im wiecej gaba tym mniej impulsow..co oznacza ze tez nie moze byc jej za duzo..ale gdy nasz mozg jest nadaktywny to lekkie pobudzenie GABA daje duzo korzysci.

 

a co do mechanizmu...to wpisz lyrica :) w przegladarkach to znajdziesz..

 

nie chce tu sie madrzyc bo o tym mozna znalezc w sieci

ale krotko mowiac

Efekt koncowy BZD (benzodiazepiny) i Lyricy jest taki sam...zwiekszenie stezenia GABA

 

tylko ze BZD stymuluje taki sposob ze dochodzi do zuzycia istniejeacego GABA i w konsekencji po kilku dniach jest jeszcze gorzej i przy odstawieniu gorzej niz na poczatku brania..nawet po pojedycznej dawce

 

a Lyrica powoduje ta stymulacje w inny sposob i przyspiesza w jakis sposob tez jej produkcje czy tez udaje...

 

mnie ciekawi czy ktos mial porownanie Pregabainy (lyrica) do gabapentinu...

 

no i czy macie jakies efekty uboczne i jak to na Was dziala

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:57 am ]

czy ten lek was nie przytępia

 

jesli odpiszesz ze nie

 

to dodaj czy inne leki typu ssri przytepaly ?

 

dla porownania..bo kazdy inaczej odczuwa przytepienie

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:00 am ]

wsystko co dziala na GABA dziala podobnie do alkoholu (oczyeiscie w malym stopniu) a alkohol nasila pozytywne emocje

 

dlatego skupiam sie raczej tym leku ostatnio i probuje dowiedziec sie ile osob pozytywnie zareagowalo zawsze to jakas statystyka w stosunku do ktorej mozna sie odniesc

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:01 am ]

wsystko co dziala na GABA dziala podobnie do alkoholu (oczyeiscie w malym stopniu) a alkohol nasila pozytywne emocje

 

dlatego skupiam sie raczej tym leku ostatnio i probuje dowiedziec sie ile osob pozytywnie zareagowalo zawsze to jakas statystyka w stosunku do ktorej mozna sie odniesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del jak wspomnialam lyrica biore nie dlugo ...nieczuje po niej otepienia moze troche zawroty glowy ale lekkie ,uczucie goraca przedewszystkim nie czuje LEKU nie chce zapeszac ale jest narazie ok boje sie tylko ze organizm sie przyzwyczaji do leku i potem nie bedzie mi pomagal....wiem ze leki to niewszystko nie chce ich brac cale zycie ale narazie niewidze wyjscia.....niewiem jak sobie poradze raczej nieporadze.....pozdrawiam tekla67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lek bardziej na objawy psychosomatyczne.... i takiego szukam..

powinnas odczuac mala poprawe w odczuwanieu niepokoju

i ogromna przy narzadaach

 

ja nie czuje niepokoju ..poradzielm sobie z tym

z teraz czuje o wlasne zdrowie :P ale nie czuje tego nieokreslonego

 

ale nabawilem sie prawdopodobnie nerwicy zoladka bo mnie pobolewa

(gastro wykluczylo wrzody) zdiagnozowana dyspepsje a ona albo jest przez helico albo bardziej prqwdopodbne przez stres

 

eradykacje helico mialem...oczywiscnie nie wiadomo czy udana bo tyko 70% szans jest i tak dopiero test moger zrobic za 2 miechy

 

siec przez ten czas szukam co mnie wyciszy

bo mnie meczy realny problem...

 

i mam nadzieje ze to na tle nerwowym bo jesli helico to po 1 nieudanym wybicu kolejne sa jeszcze mniejsze efektywne i wtedy czlowiek pieprzy sie z tym latami.. a tak to sie bierze cos lekkiego na uspokojenie ...mala dawka IPP (ipp nasilaja lekko niepokoj dlatego samego nie moge brac) i sie zyje przez kilka miesiecy.. i odstawia :)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:39 pm ]

TEKLA OCZYWISCIE BRON CIE PANIE BOZE BRAC LYRICE BEZ MAGNESU Z B6 BO TO NIEWYKORZYSTYWANIE JEGO PELNEJ MOCY

 

PAMIETAJ ZE MAGNES ZWIEKSZA LEKKO SYNTEZE GABA

LIRYCA ZWIEKSZA MOCNIEJ SYNTEZE GABA

 

NASTEPUJE SYNERGIA

 

SYNERGIA W LEKACH TO 1+2=4

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:58 pm ]

napisz mi pozenij tekla czy objawy te po tygodniu sie zmniejsza (po tygodniu brania stalej dawki, kazde zwiekszenie lub zmniejszenie wydluza o kolejne tydzien lub 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie, po pierwsze sam lek na zachodznie na zaburzenia lękowe jest stosowane dopiero od ok 1.5 roku

w Polsce mysle ze ledwo polowa lekarzy o nim wie

i nadal standardem jest zaczynanie od antydepresantow...

nie zwraca sie na te leki uwagi mimo ze moga pomoc, szczegolnie tym co zle reagowali na inne leki(widocznie nie w tym zakresie problem)

 

a czy czujesz cos podobnego w dzialaniu do benzodiazepin ? przy tym lyrica

 

no warto brac magnes lub chociaz pic duzo wody o duzej zawartosci magnesu, druga opcja lepsza... i multiwitamine B

 

i sport

no to jest podstawa w niepokojach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj del

widze ze duzo wiesz na temat tego leku.....masz racje ten lek jest nowy szkoda ze tak malo osob wie o nim,mysle ze rowniez wejdzie na polski rynek niedlugo.....

narazie dobrze sie czuje po nim,boje sie tylko ze sie uzaleznie albo niebedzie pozniej dzialal.....wolalambym rozwiazac moj problem ,ktorego NIEPOTRAFIE ROZWIAZAC.....moze wtedy bylo by lepiej u mnie,ja juz wlasciwie nic niewiem....................pozdrowienia tekla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to przeciez on juz jest na polskim rynku od 2 lat a od roku dawany na zaburzenia lękowe :) jakby tak bylo to bys go nie kupila

 

a w porownaniu do benzodiazepin

 

oznacz mi w skali od 1 do 6 jak mocno benzo Cie uspokajalo, w sensie uspokajalo a nie ze usypialo :)

 

i od 1 do 6 jak lyrica Cie uspokaja

 

i co z tymi objawami ubocznymi zmniejszaja sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak na Polskim :)

tylko pewnie mniejsza rozpietosc dawek

 

nie masz lęków to na co bierzesz te lyrice :) ?

pogubic sie kobieto mozna

jak 2 to nawet przy malych skutkach uboczncyh bym olal ;)

 

piszesz ze krecilo..czyli juz nie ma tego objawu?

 

i jaka dawke tak z ciekawosci sie spytam

 

a benzo w jakiej skali ?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:40 pm ]

tzn tak samo jak na niemieckim..bylo w 1 zdaniu

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:43 pm ]

nerwica lękowa w ktorej nie ma lęku

 

ciekawe :)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:48 pm ]

albo Ty zle zrozumialasa co napisalem

 

skala 1-6 dzialnia leku

 

1-kiepsko

6-super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba cie zle zrozumialam wiec daje jej 5 a lyrice biore wlasnie na nerwice lekowa bo sie ciagle boje!!!!!!mam leki i ona mi pomaga wiec juz nieodczuwam tak tych strachow i jest mi lepiej....troche kreci sie minimalnie,dawka 25mg bo to poczatek no a to benzo?jasniej prosze pozdrowionka tekla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzodiazepina....

 

jak relanium, xanax, itp

w niemczech moga byc inne nazwy

 

alprazolam, diazepam itp

 

kurcze no wlasnie i jest problem w Polsce najnizsza to 75 (dostepna) i juz wiem ze bedzie za duza..na mnie leki takie mocno dzialaja

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:43 pm ]

i czy po benzo czulas zawroty glowy?

 

tak sie pytam bo moze w koncu powsal preparat moze nie o duzej sile dzialania, ale malej ilosc skutkach ubocznych i nieuzalezniajacy

 

to przeciez kamien milowy w leczeniu lekow

 

po nieudanej probie z SSRI odrazu powinnas byc proba z tym lekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj del powiem na poczatku tak ze ciesze sie ze ze mna piszesz.......nie czuje sie" sama"sorry...........

ja biore citalopram ,mam w domu diazepam ale to w wyjatkowej sytuacji raczej tu tego nie zalecaja. lekarz mi powiedzial ze mozna sie uzaleznic i niechce abym go brala...dostalam rowniez atosil super lek na uspokojenie o ile wiem bierze sie go przed operacja dlatego bralam go w kryzysowej sytuacji dlatego dostalam lyrice 25mg najnizsza dawka a czemu w polsce jest 75mg?

citalopram mam na depresje a lyrica na lek......niebralam nic innego pozdrawiam tekla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem...

moj problem polegam na tym ze tym ze poradzilem sobie z nerwicą lekową w znaczynm stopniu sam bez leków

 

ale wiesz sa momenty kiedy teoche mi dokucza stres

i szukam czegos co mi delikatnie pomoze..zeby od czasu do czasu cos pobrac w dziecięcej dawce ..przez np 2 miesiace i odstawic

 

i slyszalme ze do tego jest dobra lyrica

jej nie sa sie bardzo dlugo brac bo chyba co 2 miechy trzeba zwikeszac dawke..troche rosnie tolerancje ..ale nie uzaleznia

 

ale ja potrzebuje ja raczej do brania zebym mozg odpoczal

albo jak przestawi mi sie sen zeby wziac tablete i spac

 

bo podobnie swietnie dziala nasennie

 

a w duzych dwkach dziala jak Extasy

 

to duzo leków bierzesz

ja nic...ja tylko pije wode z magnesem :) i sport

i teraz chce sprobowac ten narkotyk :)

 

duzo ludzi juz bierze liryce na imprezach bo naprawde prz duzej dawce jak narkotyk dziala i bezpiecznie

no ale drogi

 

w Polsce sa dawki 75-150 z prostej przyczyny

ten lek nie jest popularny na calym swiecie nie jest

i tylk ow niektorych panstwach jest dostepny pelen wchlarz

 

a dawki 75-150 sa najczesciej brane...wiec hurtownie nie chca miec strat zamawiajac cos co nigdy nie zejdzie

 

to akurat nie jest wielki proboelm bo nie ma duzej roznicy cenowej miedzy 25mg a 75mg a kapsulke mozna otworzyc wysypac ile sie cche i zamknac i polkmac wiec to nie problem

 

w Polsce miesieczne leczenie tym lekiem to ok 50-70$ (przy malych dawkach na zaburzenia lękowe)

a w niemczech ?

 

pozatym podobno nawet lepiej jest wziac wieksza na noc i juz z rana nie brac...tak pisza niektorzy ze to lepiej dziala

bo sie wtedy przesypia zawroty glowy i z rana szybko ustepuja jesli sie pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×