Skocz do zawartości
Nerwica.com

Derealizacja. Depersonalizacja.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej sandra.Z lekkim opozbieniem ale odpisuje:)po calkiem normlanym tygodniu dzis znow mnie od rana telepie,tez nie wiem kim jestem,po co jestem,po co zyje,po co ruszam reka,po co jem,po co robie kupe:P,po co ten swiat i gdzie ja w tym wszystkim.No przeciez mozna zwariowac!!!!czy to sie nigdy nie skonczy??:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Ja czuje sie troche lepiej,ale trzyma mnie depersonalizacja.Od dwóch dni mam psychoterapie.Sarna,wyleczysz sie.Potrzebna cierpliwość.

 

Kochana ciesze sie ze sie odezwalas bo sie martwilam o Ciebie.I bardzo milo mi przeczytac ze czujesz sie lepiej!!!ja tez niby czuje sie lepiej ale depersona nie odpuszcza.Jest z roznym nasileniem,raz jej nie ma,raz jest w miare a raz tak dowali ze nie wiem i nie rozumiem juz niczego,wlacznie z otaczajacym mnie swiatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z depersonalizacją...ale teraz jestem pewna ze tworzy go lęk...

 

Tez jestem tego pewna.Mimo tego okropnego stanu staralam sie przygladac lękowi.I doszlam do wniosku ze lek powoduje depersonalizacje a ta powoduje natretne mysl a te z kolei utrzymuja lek i kolo sie zamyka.Lek pojawia sie gdy nastepuja jakies zmiany w moi m zyciu lub przywoluje jakies bolesne wspomnienia etc Czesto po spotkaniu z psychologiem mam gorsze dni.A to dlatego ze wlasnie poruszam na sesjach kwestie dla mnie bolesne.Potem zle dni mijaja,przychodza lepsze a potem znowu gorsze o i tak w kolko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kochani u mni eostatnio zle chyba przed okresem wy terz takmacie przed okresem??niemoge w nocy zasnac mysli wala niewie m z kad i masakra jednymslowem ostatnio tylko comi sie poprawilo ze wychodze z domu sama o dziwo iide sobie na zakupy itp wczoraj poszlam na zakupy itp i jakos przezylam niewiem czy to dobrze czy zle ale dzisiaj czuje sie koszmarnie sama niewiem jz co sie ze mna dzieje mam wrazenie ze zaraz glosy zaczne slyszec ciagle w glowie jakiesrozmowy itp niedlugo to bede gadac z tymi myslami albo sluchac ich bojesie mam wrazenie ze zaraz oszaleje i twarz mi powykreca az czuje jak usta mi sie chca powykrecac eh ciagle chodze z zacisnieta szczeka od 2 dni czuje ze okres sie zbliza i chodze wogole sama niewiem jak chce cos robicv a zachwile robie co innego chce isc herbate zrobic a siadam i czytam reklame i caly czas sie kontroluje w myslach chcialas isc po herbate a czytasz gazete newiem po co to robie moze dlategpo ze tak boje sie schizy ze sama siebie usprawiedliwiamkoszmar jakis chcialam sie wczoraz wyryczec wpoduszke bo mialam tez inne problemy ale jakos niemoglam dopiero jak moj piotrek sie do mnie przytulil to jakos zasnelam powiedzcie cos bo ja juz sama niewiem jeszcze jak widze w wiadomosciach o tych bitych dzieciach albo ze jakcyss rodzice zabili udusili itp to juz wogole makabra zaraz mysli ze ja tez tak zrobie i wogole ehh czasem jest tak ze czuje sie dobrze itp chodze bawie sie z coreczka a zachwile nadchodzi fala i czuje sie zupelnie jak nie ja tylko ktos inny a to co sie wydarzylo przed chwila kiedy czulam sie dobrze to bylktos inny i wydajemi sie to jakies sama niewiem jakie czy wytez tak macie b juz zaczynampanikowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku ale mialas fajnie chcialabym chociaz 2 tygodnie spokoju mysle zemoga byc takie nawroty mi tak co dzien sie robi chwila spokoju zachwile bum niewiemco sie dzieje czy mam uciekac do szpitala czy co mam robic odpiszemi ktos namojego posta powyzej bardzo mi na tym zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie juz dawno nie bylam bo ciagle brakuje mi pieniedzy eh ale coo tym sadzisz myslisz zeto poczatek schizy??

 

-- 20 wrz 2012, 13:49 --

 

czy ktos wogole ma podobnie do mnie czy tylko ja mam takie objawy :(:(:(:(:(:(:(:(:(

 

-- 20 wrz 2012, 13:58 --

 

dzisiaj kolezanka do mnie przyszla weszla i mowi a co ty taka dziwna jakas jestes a ja akurat od rana chosteczkowo sie czuje i odrazu wpadlam w panike ze moze juz ludzie zaowazaja ze jest cos ze mna nie tak a ja niewiem i juz mysli az rece mi sie trzesly masakra jakas a juz bylo coraz lepiej a tu hop i znowu zle sie czuje a ostatnio niebylo wspanmiiale ale dalo sie zyc niewiem czy to hormony przed miesiaczka pocieszcie mnie jakos bo niemoge sobie miejsca dzisiaj juz z tego wszystkiego znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam mozliwosc ale tamoja prywatnie jest dobrym lekarzem moze 4 miesiace biore ta sama dawke tomoze za malo bo biore najnizsza 20 mg oropramu dzieki ze mnie pocieszasz tak bardzo bym chciala zeby to sie juz skonczylo zebym mogla w spokoju zyc i wychowywac swoje dzieci jak nalezy eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana ,aby czuć sie dobrze musisz unikać ciągłego stresu,lub zwyczajnie nabrać dystansu do pewnych syt.Jak masz czuć sie lepiej,skoro totalnie nakręca Cie źródło stresu.Napewno nie masz schiz,tylko jesteś bardzo znerwicowana,a Twój stan budują lęki...Piszesz logicznie,na temat,więc spoko :)

Idź do państwowego lekarza .Uwierz,ze i tam możesz napotkać pomocną dłoń...Dostalabys skierowanie na psychoterapie .Nie jest tak,ze jak zapłacisz to lepiej Cie uzdrowi doktor.Jestem żywym przykładem.Przez ostatni miesiąc wydałam 2tys.na psychoterapie(hipnoterapia)i zero poprawy!od tyg.uczeszczam na intensywną terapie(8 h dziennie)i już widzę a raczej zaczynam rozumieć swój problem,a leczenie będzie trwało jeszcze 3miesiace i w dodatku od pon.do piątku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja juz sie zmagam z tym wszystkim od kilku miesiecy az nie wytrzymalem i trafilem do psychiatry . Było cieżko ogromny stres ale opowiedzialem o wszytskim, stwierdzil ze nie mam choroby psychicznej jak narazie moze powiedziec ze tylko stany nerwicowe plus depersnalizacja . Przepisał mi lek Asentra biore dwa tygodnie narazie nie ma zmian :( . Mam teraz dziwne schizy np. czytajac to forum tego typu ze jezeli wy wszyscy tez cierpicie i co niektorzy wychodza z tego stanu i sa szczesliwi to po cholere ja tu jestem potrzebny i po co ja tak na prawde istnieje(dlaczego to akurat ja czuje, jestem inny od reszty ludzi taka schiza:( ) to mnie wykancza , nie moge normalnie nawet czytac :(

 

 

Ciągle się zastanawiam dlaczego akurat ja myślę dlaczego ja czuje dlaczego sie poruszam , dlaczego mi to smakuje jakbym był najważniejszy na swiecię i dlaczego akurat ja mam sie poczuc lepiej jestem w tym sam niestety . Ludzie mnie otaczajacy nic nie widza traktuja mnie normalnie uwazaja pewnie ze ze mna wszystko ok :( niestety ale to JA ciagle mam schize

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum chciałbym się z wami podzielić moimi problemami.

Ataki mam zawsze w szkole na przerwie, nie mogę sobie z nimi poradzić, często jestem zwalniany ze szkoły po 2 lekcjach bo ataki męczą mnie cały czas.

Cierpię na NL i NN, strasznie mi jest ciężko mam nadzieje że mogę liczyć na słowa otuchy z waszej strony.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka ,ja powoli dochodzę do zdrowia...odzyskuje siebie...Mam jeszcze depersonalizacje ,ale jest coraz mniejsza.Co u Ciebie Kochana?

Osos...z tymi objawami walczę ogółem 13lat.Trzy razy miałam epizody depersonalizacji i każdy trwał kilka miesięcy...Uwierz,ze byłam na skraju życia :( Tysiąc pytań zupełnie nie na miejscu ...Poczytaj moje wcześniejsze wątki :) Dziś już wygrywam walkę :) Samo nie przechodzi -pomaga mi farmakologia i psychoterapia...Zobaczysz,że minie Ci .To są tylko mega leki,które oddzielają Nasze ciało od umysłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocahontas u mnie też lepiej! Derealizacja prawie zniknęła i ból głowy od paru dni się nie pojawił. Mam nadzieję, że leki w końcu zadziałały. Cieszę się, że u Ciebie też lepiej! buziaki :papa:

 

-- 26 wrz 2012, 09:11 --

 

Osmos nie martw się! Na 100% wszystko Ci minie! Ja też biorę Asentrę i jest lepiej, ale musisz się uzbroić w cierpliwość, bu u mnie zaczęła działać dopiero po 2 miesiącach. Na początku zawsze jest nasilenie objawów. Głowa do góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ciesze sie dziewczynki ze u was lepiej u mnie raz lepiej raz gorzej lepiej jest tylko z tym ze zaczelam wychodzic sama z domu i zalatwiam sprawy no i ze znajomymi gdzies wychodze i wogole ale nadal meczy mnie to ze nie jestem soba dziwne mysli noi to odczucie ze np wczoraj bylam ze znajomymi na dzialce mojej itp a wieczorem wydawalo mi sie ze to wogole sie chyba nie wydarzylo albo ze to nie ja bylam heh ostatnio od 3 dni ciagle chce mi sie spac wczesnie zasypiam w wczesnie wstaje chociaz mi sie nei chce bo corcia jest chora i daje w kosc meczy mnie czasem jakis dziwnny lek w srodku z natretnymi myslami ze glosy zaraz uslysze albo ze zmienie sie w jakas chora psychicznie albo ze juz nia jestem i kogos zabije eh i to wrazenie z ta moja twarza ze zaraz mi sie powykreca od smiechu lol heh albo raz wydaje mi sie z ejestem gruba itpa jak sie odpicuje to patrze w lustro i sobie mowie ale super laska hehe wyczytalam fajny artykul polecam przeczytac o wlasciwosciach soku z burakow pisza tam ze na depresje jest bardzo dobry i na nerwice i wogole chyba zaczne pic podaje go teraz juz od tyg mojej corci na przeziembienie i powiem ze dziala

 

http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=470

 

a tak na marginesie co do lekow biore juz 5 miesiecy ale ta poprawa idzie bardzo powoli nie chce juz myslec co bylo na poczatku bo to byl jakis koszmar szukam w domu ciagle zeby cos robic i nie myslec a z drugiej strony nic mi sie zabardzo nie chce i tak wkolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac wasze komentarze mam glupie schizy tego typu ze jesli wy czujecie podobnie jak ja,istniejecie , myslicie ,jestescie ludzmi, nawet mnie nie znacie jestem malo istotny dla was to po co ja w ogole istnieje :) przerazajace jest to jak sobie uswiadomie ze tylko jestem jednostka. Dlacxego ja to akurat ja :) dziekuje za wczesniejsze wsparcie kobitki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×