Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam nazywam się Marcin i z góry przepraszam za taką formę


martin83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nazywam się Marcin mam 30 lat, już od dłuższego czasu borykam się z problemami na tle nerwowym lecz nigdy się nie leczyłem. Powiem tak- stresuje się mocno w sytuacjach które dla innych z pozoru nie stwarzają żadnych problemów. Do wszystkiego podchodzę mocno emocjonalnie, w stresowych sytuacjach mam dużą potliwość i drżenie dłoni, przyspieszony puls z uczuciem wyskakującego serca,silny lęk wewnętrzny, problemy z koncentracją- często sobie z tym nie radzę. Pod koniec tygodnia mam bardzo ważny kilkudniowy wyjazd, mocno mi zależy by wypaść jak najlepiej ale czy to jest możliwe- sam nie wiem. Chciałem się zapytać czy lekarz psychiatra może wypisać doraźny lek który pozwoli mi zapanować nad nerwami, zobojętnić i wyluzować się w tak krótkim czasie(1,5dnia) i wypaść w miarę dobrze w najbliższych dniach. Bardzo zależy mi na prawdzie. Przepraszam za taką formę przywitania, od roku leczę cukrzycę I typu, mam teraz całą masę problemów i znikomą ilość czasu. Szczerze wszystkich pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ładnie napisane, na pewno na szybko. Ładny i prawdziwy wiersz, szkoda tylko że z każdą przegraną próbą sił musimy się pogodzić z wyrabianiem sobie zdania czasami krzywdzących opinii odnośnie naszej osoby przez innych ludzi, czasami ludzi na których mocno nam zależy- to mnie boli najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) Faktycznie wygląda to na nerwice. Lekarz psychiatra może wypisać lek, który Cię 'wyciszy' . Farmakologia jest dobra w momencie, kiedy czujemy sie tak, jakbysmy mieli sie zaraz rozpaść na miliard kawałków( nerwicowcy, wiedza o czym mowa;)), jednak najskuteczniejsza metoda walki z nerwica jest psychoterapia. Jest to proces dlugotrwały, czlowiek poznaje siebie, poznaje zrodlo swoich lęków, oswaja lęki, pracuje nad akceptacją siebie...czasem nie jest latwo, bywa,ze jest pod gorke...ale jesli ma to pomoc to czemu nie sprobowac:). Powodzenia! Sciskam Wszystkich Nerwicowców:)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcinie.

chciałabym Ci dać jakąś dobrą radę,ale nie wiem,czy istnieje sposób,aby się wyluzować i dobrze wypaść w tak krótkim czasie,gdy jest się nerwicowcem.

sama mam bardzo silną nerwicę,depresję,zaburzenia emocjonalne i banalne z pozoru sprawy potrafią mnie tak zwalić z nóg,że cała się trzęsę i nie potrafię zapanować. Kiedy mam sytuację stresową to biorę Signopam (na receptę),ale potem czuję jak odpływam, jestem trochę senna,jednak rozluźnia mi mięśnie i trochę uspokaja skołatane nerwy.Nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę,ale w trudnej sytuacji lepsze to niż trzęsące się z nerw ręce i wysoki puls.

3maj się,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś z tego rodzaju środków chciałem zasugerować lekarzowi. Mi aż tak dużo nie potrzeba by się wyluzować, kiedyś wystarczało mi wypicie 2-3 mocnych piw lecz sami wiecie że to nie jest dobry sposób, w wielu sytuacjach karygodny, poza tym już od roku nie piję wcale. Mam umówioną wizytę na czwartek, dłonie zalewają mi się potem cały czas, moja pierwsza wizyta. Co do wszystkich negatywnych skutków takich środków to mam pełną świadomość ich uzależniających właściwości- stosował bym sporadycznie jak by zaszła taka potrzeba- sam fakt że mam i w razie potrzeby wezmę i zadziała to też jest bardzo dużo. Dotychczas używałem tabletki ziołowe na bazie kozłka, chmielu lecz wydaje mi się że dla mnie to całkowite placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy lekarz psychiatra może wypisać doraźny lek który pozwoli mi zapanować nad nerwami, zobojętnić i wyluzować się w tak krótkim czasie(1,5dnia) i wypaść w miarę dobrze w najbliższych dniach.

 

Są lekarstwa uspokajające, przeciwlękowe, które działają po 10-15 minutach od zażycia, a ich działanie odczuwa się przez jakiś czas dnia.

Tylko lekarz może przepisać Ci takie lekarstwo, gdyż są one na receptę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcinie.

chciałabym Ci dać jakąś dobrą radę,ale nie wiem,czy istnieje sposób,aby się wyluzować i dobrze wypaść w tak krótkim czasie,gdy jest się nerwicowcem.

sama mam bardzo silną nerwicę,depresję,zaburzenia emocjonalne i banalne z pozoru sprawy potrafią mnie tak zwalić z nóg,że cała się trzęsę i nie potrafię zapanować. Kiedy mam sytuację stresową to biorę Signopam (na receptę),ale potem czuję jak odpływam, jestem trochę senna,jednak rozluźnia mi mięśnie i trochę uspokaja skołatane nerwy.Nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę,ale w trudnej sytuacji lepsze to niż trzęsące się z nerw ręce i wysoki puls.

3maj się,pozdrawiam

 

 

Witaj gianna6 skądś to wszystko znam, powiem krótko że nienawidzę tej choroby, tych wszystkich zmagań. Dużo pracuje nad sobą sam,podejmuję sprawy których wcześniej się bałem- są efekty jest lepiej niż było ze mną kiedyś, moja tolerancja na stres się zwiększa a jednak bardzo często staję przede mną góra tak ciężka do przejścia. Mam jeszcze cukrzycę- cukrzyca to ...pikuś w porównaniu do tych wszystkich ...zmagań.

Dziękuję za rady i również serdecznie pozdrawiam.

 

-- 19 wrz 2012, 01:13 --

 

Dziękuję wszystkim za serdeczne powitanie, chęć pomocy, dobrze że są tacy ludzie, być może ja kiedyś będę mógł pomóc- jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×