Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jakas fobia?


Hooligan123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem i niewiem jak go rozwiazac. Otoz na nerwice zachorowalem z 2 lata temu , bralem leki odstawialem, pilem i jakos wytrzymalem te 2 lata. Teraz jest ciezko , nie radze sobie. Wrocilem do lekow anafranilu. Mialem ciezka depresje z ktorej nie umialem wyjsc, Pilem alkohol w duzych ilosciach , ktory wyniszczyl moja psychike. Moj obecny problem polega na tym ze nakrecam sie na roznego rodzaju choroby. Jak nie na schizofrenie to na raka i tak w kolko. Doszukuje sie objawow. Teraz mam taki strach ze nie daje rady. Otoz pale papierosy juz okolo 1.5 roku , paczke na dzien , czasem wiecej , czasem mniej. I kilka dni temu po imprezie kiedy wypilem i duzo wypalilem , nagle na 2 dzien papierosy wogule mnie brzydzily , nie mialem potrzeby zapalic. Minelo kilka dni , nic nie palilem i mnie nie ciagnie. Troche mnie to zdziwilo bo nigdy tak nie mialem. Naczytalem sie na necie ze wieloletni palacze nagle bez problemowo moga rzucic palenie i to jest objaw raka pluc. Nakrecam sie na bole w klatce piersiowej itd. Dzisaj gdy odpalilem papierosa i pociaglem do pluc to zbieralo mnie na wymioty , musialem go zgasic i sie polozyc. Teraz jak odpalilem to mialem straszny lęk serce mi walilo mocno , zoladek scisniety, wogule moglbym nie palic... Zadnego kaszlu niemam ani nic. Moze ktos sie zna na tym i moglby jakos doradzic? Czy to moze byc rak? To mnie bardzo niepokoi ;/ Jak sobie przypomne ile w zyciu wypalilem to odczowam lęk. Palilem z lufki bez filtra mocne fajki , nie raz 1 za 2 przy piwie, nieraz z 2 paki na dzien wypalilem . Mam prawie 20 lat i niewiem co to moze byc. Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hooligan123, to hipochondria. Ale w takim wypadku to jedyne co mozesz zrobic to a) zbadac sie u laryngologa, internisty, okulisty, b) zrobic badania krwi,OB, tomografie, c) zaczac sie czyms interesowac ZAMIAST pic , np sport i d) chodzic do lekarza, brac leki jak przepisał i na terapie. Zaczac ukladac sobie zycie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hooligan123, polecam terapie,nakręcasz sie sam niepotrzebnie tworząc sobie problemy tam gdzie ich byc może nie ma i napedzając sobie stracha...Popracuj nad tym na terapii by złapac odpowiedni dysntans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up. widocznie mało słyszałeś...jak się zbada u onkologa itp. to może wykluczyć swoje podejrzenia, czy nie tak?

 

Wystarczy logika

Niby tak, jest jedno ale...widocznie chłop nie wie do kogo uderzyć z problemem(zakładam, że nawet rodzina nie wie) i chwyta się "doświadczonych" Nie namacalny pacjent, trudno powiedzieć :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×