Skocz do zawartości
Nerwica.com

MAPROTYLINA (Ludiomil)


dark57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ciekawi mnie czy ktoś na jakieś doświadczenia z Ludiomilem.

Mnie wyprowadził z bardzo złego stanu po wcześniejszym przyjmowaniu innego leku. Po ludiomilu czułem się w miarę dobrze; wcześniej testowałem wiele leków ten dla mnie był najlepszy-bardzo małe skutki uboczne- chociaż samopoczucie nie było wspaniałe ale dało się żyć.

Ciągle biorę ten (od przeszło pół roku) lek ole ostatnio miałem kilka kryzysów.

Aha w aptece kosztuje ok 45 zł -20 tabletek, brałem pół tabletki a na początku i od jakiegoś miesiąca 1 tab. dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem brać ten lek, na razie większych skutków ubocznych nie da się zauważyć, może tylko trochę zmęczenie. Oby tylko nie powodował zaparć i problemów z pamięcią. Jest to lek czterocykliczny silnie blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny. Edronax ma podobne działanie, ale ja akurat dostałem Ludiomil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Featon ,brałem swego czasu ( jakieś 12 lat temu ) ten lek . Zaczęło i skończyło się na jednym opakowaniu. Dosłownie jakbym witaminę C jadł , u mnie zero efektu. Edronax przy tym to jak czołg przy psikawce. No ,ale próbuj ,może u Ciebie pozytywnie zaskoczy. Poza tym mała popularność tego leku mówi sama za siebie.Aż dziw ,że to jeszcze produkują ,że jeszcze nie wycofali. O wiele lepsza imipramina marnie skończyła ,a taki Ludiomil trzyma się "świetnie".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia z Edronaxem, to byłem u jednego lekarza żeby mi to przypisał a on stwierdził, że nie ma go w spisie i mi nie przypisze. Ale Edronax też nie działa na wszystkich. Swego czasu, znalazłem w internecie zestawienie poszczególnych leków i ich działanie na poszczególne neuroprzekaźniki, co ciekawe jest tam porównanie maprotyliny z reboksetyną, jest też oddziaływanie bupropionu, wenlafaksyny: http://www.elsevier.pl:8080/book-page-sample-file/658/pdf/psych-t3-093.pdf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nortryptyliny w Polsce.

 

-- 13 wrz 2012, 16:00 --

 

Ludiomil dobrze tłumi uczucia, jeśli jest się nieszczęśliwie zakochanym, to doskonały lek na to. Może ludiomil sam jest słaby, ale w połączeniu z Velafaxem to prawdziwa bomba.

 

-- 13 wrz 2012, 16:13 --

 

Cytat z ulotki:

 

Co to jest lek Ludiomil i w jakim celu się go stosuje: Ludiomil zawiera chlorowodorek maprotyliny. Należy do grupy czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Ludiomil pomada złagodzić objawy depresji, takie jak lęk, smutek, utrata zainteresowań, trudność w wykonywaniu codziennych czynności, nerwowość i samooskarżanie się. Łagodzi również objawy związane z depresją, takie jak: obniżenie nastroju, zmęczenie, zaburzenia snu, zawroty głowy, bóle głowy, niestrawność i ból.

Lek Ludiomil jest wskazany w leczeniu epizodów depresyjnych, nawracających zaburzeń depresyjnych, dużej depresji (endogennej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruca, a ja miałam dużo uboków po Edronaxie: zlewne poty, zimne dreszcze(do tej pory), ogromne źrenice, kłopoty z widzeniem, mega bezsenność, ztwardzenie, kłopoty z oddawaniem moczu, zawroty głowy, tętno powyżej 100/min, bóle serca. A normalnie po lekach nie mam szczególnie dużo ubocznych sk., najwyżej bóle głowy i zmiany apetytu. A ten mi b. pomógł ale i dał w kość. Pomyślę wieć nad zamianą na Ludiomi. A tu ludzie z forum pisali, że po Edro jest mało uboków w stosunku do uboków po Ludiomilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ulotkę Ludiomilu można się przestraszyć. Faktycznie, zapomniałem o tym tętnie, tez mam wysokie, ale może to dlatego, że to stymulant.

 

-- 13 wrz 2012, 18:52 --

 

95 mam, nie jest najgorzej, bywało gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludiomil zażywacie na dzień czy na noc? Ktoś z was odczuł jakieś otumanienie (ewentualnie senność) po tym leku? Bo ja jestem wrażliwy na działanie przeciwhistaminowe leków (antagonizm, blokowanie receptora H1). A ludiomil z tego co wyczytałem na pewnej stronce ma oprócz dzialania na noradrenaline wlasnie działanie blokujące (antagonizujące) receptor histaminowy H1 (Ki-1,5 ..... dla porownania hydroxyzyna ma dla H1 Ki=2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 37,5mg na dzień i na noc. Nie ma żadnego działania otumaniającego, ja bym (czyli to co ja bym zrobił, Ty nie musisz) odstawił Anafranil, bo on mnie strasznie otumaniał, Fluanxol to samo, tycie itp. Od tamtej pory nie chcę żadnych leków trójcylkicznych. Nie wiem czy to zasługa Ludiomilu czy Velafaxu, ale po pół roku mam znacznie zmniejszone objawy depresji (nie chwal dnia przed zachodem słońca), życie od razu wygląda inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wziołem 1/4 tabletki 75mg Ludiomilu na noc, i jak w nocy sie obudziłem to normalnie jak po jakiejś narkozie. To lek nie dla mnie. Dopiero zaczołem brać Anafranil (spowrotem) wskoczyłem na 30mg od dwóch dni. No ja akurat mam słaby apetyt i ostatnio schudłem. Po venli w ogóle zanikł mi głód:/ GDzieś tu czytałęm żę ktoś brał 100mg hydroxyzyny (albo to co piszą na ulotce by brać 3 x po 25) mnie by chyba zamroczyło totalnie.

 

Mam jedna blaszkę Ludiomilu 9 tabl. 75mg + 3/4 tabletki. Zapłąciłęm bodajrze 25zł za to. Mogę odsprzedać za powiedzmy 15zł łącznie z przesyłką. Jak coś to prosze na pw.

 

ps. Mnie nawet leki od alergi drugiej generacji (blokowanie H1 obwodowo, tzn. maja nie przenikać do mozgu, ale jednak troche przenikają) otumaniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, on swoje a ja swoje, cóż. Nie chciał dać gabapentyny ani drugiego neuroleptyka. Gabę mam, 100 tabletek 300mg, że tak powiem - znalazłem. Kazał brać 400 kwety i 300 lamo, a jak nie pomoże, to dodać Ludiomil. Wg niego uspokaja, ale z tego co widzę, tylko histaminowo, więc o dupę potłuc takie uspokojenie. Noradrenalina, nie cierpię jej, ten lek pewnie nie będzie dla mnie. Na razie nawet go nie wykupiłem. Może spróbuję na własną rękę brać 600-900 gaby. I zobaczymy co dalej. A co do Ludiomilu:

Podczas długotrwałego stosowania stwierdza się także zmianę czynnościowej odpowiedzi wewnątrzwydzielniczej układu neurohormonalnego (hormon wzrostu, melatonina, endorfiny) oraz neuroprzekaźników (noradrenalina, serotonina, GABA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×