Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Pytam tych co biorą dłużej...czy można to odstawić dosyć szybko?

Po ponad miesiącu brania stwierdziłem 0 zmian,ni w górę, ni w dół. jakbym żarł tictaci jest sens to brać czy dać sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens. Najwcześniej po 2 mies. można coś niecoś powiedzieć.

 

Na tą chwilę, kiedy bierzesz tak krótki okres, spokojnie możesz odstawić z dnia na dzień. Przy długim braniu schodzi się z dawki stopniowo, choć akurat w przypadku sertraliny niektóre osoby odstawiają od razu i też nie mają jakiś wyjątkowo nieprzyjemnych dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tutaj właściwie nowy, trafiłem na to forum przypadkowo. Leczę się od ponad 4,5 miesięcy, właściwie już 'kończę' jeśli tak to można nazwać.

Nie będę się rozpisywał, przejdę zatem do sedna. Chciałbym zasięgnąć opinii kogoś kto brał ZOLOFT, chodzi mi dokładnie o ZOLOFT, bo taki właśnie lek brałem.

Po konsultacji z moim psychiatrą uzgodniłem, że już można spokojnie, powoli zacząć odstawiać.

Odstawiam mniej więcej już drugi tydzień - 50mg co drugi dzień.

Czy zauważyłem już jakieś zmiany/skutki uboczne? Myślę, że nieco większe zmęczenie i apatia, nadmierna senność i intensywne sny.

Jestem nieco zmieszany bo mam również wadę serca - co MOŻE nasilać zmęczenie i uczucie apatii.

Więc sam nie wiem czy moje odczucia są 'prawidłowe'.

Jest ktoś, kto mógłby się podzielić własnymi 'wrażeniami'?

Mój lekarz psychiatra zalecił naturalnie auto obserwację podczas odstawiania.

Czy u kogoś też występowało zmęczenie, apatia, a czasami frustracja i agresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu całkiem nowa. Nie biorę wprawdzie Zoloftu tylko Zotral, ale mój lek to też sertralina. Leczę się już prawie 7 miesięcy, jak brałam dawkę 50 mg to wszystko było ok. Teraz, gdzieś od 3 tygodni biorę połowę dawki i jest coraz gorzej. Lęki wracają, jestem coraz bardziej rozdrażniona i sfrustrowana, moja samoocena znów się obniżyła, mam wrażenie, że moje życie jest bez sensu, mimo że jeszcze niedawno wydawało mi się, że wreszcie wszystko jakoś się ułoży. Znów nie mam ochoty na jakiekolwiek działania, wszystko wydaje mi się bez sensu, odsuwam się od ludzi, a miało być tak pięknie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, tak właśnie chciałam pozostać przy nim, ale lekarz stwierdził w ten sposób. W końcu lerivon tez dobry lek. Ale jakby coś się działo po lerivionie to wróciłabym do sertraliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Wiadomo, że większośc leków potrzebuje czasu na "wkręcenie". Zmieniać działający lek na inny, czekać, potem jak nie przypasi znowu zmieniać ..czekać.. a co będzie ze snem jeśli wrócisz do sertraliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 15 dni zazywam Sertagen, po pol tabletki rano i wieczorem. Lekarz stwierdzil nerwice lekowa, moje objawy o potworne zawroty glowy, wrazenie zataczania sie,,slabosc,mrowienie glowy,czasami miekie nogi. Zaczyna sie ok 2 godz po wsteniu z lozka i trwa do wieczora. Najgorzej czuje sie w duzych sklepach, na dlugich ulicach, w kosciele, wzrok zaczyna mi sie macic,oblewa mnie pot. Najlepiej czuje sie chyba prowadzac auto :-) Badania krwi ok,laryngolog,okulista,neurolog rowniez w porzadku. Skutkow ubocznych po Sertagenie raczej nie mam, no oprocz jadlowstretu i mdlosci... nie odczuwqm tez zadnych pozytywnych efektow i tu moje pytanie... kiedy pojawi sie poprawa? Dodam ze 6 lat temu rowniez zazywalam ten lek na nerwice ale objawiala sie ona zupelnie inaczej, glowny objaw wtedy to uczucie duszenia sie ktory teraz w ogole nie ystepuje. Zaczynam sie zastanawiamc jak pewnie kazde z nas czy to na pewno nerwica...byc moze lekarze cos przeoczyli...pozdrawiam serdecznie.

mam identycznie jak Ty, po Sertagenie objawy paniki zmniejszyly mi sie gdzieś po 4 tygodniach, pierwsze dwa tygodnie brałem 50mg teraz biore 100mg, na ataki pomaga mi Afoban 50mg i hydroksyzyna25 mg na uspokojenie, dodatkowo biore Sulipyryd od ponad tygodnia dopiero po tym leku zaczolem normalnie wytrzymywac w pracy. I też nalepiej sie czuje jak prowadze auto:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel28-tez cierpię na to biore sertagen 200mg,afobam doraznie,ale napisales ze 50 mg.....chyba 0,50,g?Bo najwyzsza dawka to 1 mg.

Co do leku asenrta czy zamieniki-poczatek to koszmar,pierwszy miesiac zero zmian pozytywnych,dopiero miedzy drugim a trzecim zaskoczylo

Trzymam za Was kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku brałam rano Lorafen (lorazepam) 1 mg, wieczorem Lorafen 1 mg i Zotral (sertralina) 50 mg, ale musiałam odstawić Lorafen, bo praktycznie nie wstawałam już z łóżka, ciągle byłam zmęczona i śpiąca. Lekarz zamiast Lorafenu przepisał mi Neurol SR (alprazolam) 0,5 mg i dopiero to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ariel28-tez cierpię na to biore sertagen 200mg,afobam doraznie,ale napisales ze 50 mg.....chyba 0,50,g?Bo najwyzsza dawka to 1 mg.

Co do leku asenrta czy zamieniki-poczatek to koszmar,pierwszy miesiac zero zmian pozytywnych,dopiero miedzy drugim a trzecim zaskoczylo

Trzymam za Was kciuki

Pomyliłem sie 0,50 mg, u mnie dalej spokuj leki dzialaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×