Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARBAMAZEPINA (Amizepin, Finlepsin, Neurotop retard, Tegretol, Tegratol CR)


Michal78

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd mi się wzięło 50mg. :shock: Może stąd, że opakowanie Amizepinu ma 50 tabletek. Właśnie zerknęłam na opakowanie i tabletka ma 200mg!

 

milano3, pewnie masz rację. :D

 

-- 20 sie 2011, 17:31 --

 

W ciągu dwóch dni zwiększyłam dawkę Amizepinu z 200mg na 600mg iii... jest zajebiście! :mrgreen::mrgreen: Przyjemna euforia, ciepełko w głowie, zblazowanie. Kto by pomyślał, że można się naćpać lekiem przeciwpadaczkowym. Masakra

 

-- 04 lis 2011, 16:00 --

 

Łączył ktoś karbamazepinę z antykoncepcją? Tabletki czy inna metoda? Jak wrażenia? Na Wikipedii znalazłam coś takiego:

 

Carbamazepine also increases the metabolism of the hormones in birth control pills and can reduce their effectiveness, potentially leading to unexpected pregnancies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem to brac, nie czytalem ulotki wiec nie wiem jakie są skutki uboczne = nie mam żadnych :D , jednak psychika dziala cuda.

 

 

Zobaczymy jak bedzie za kilka dni, tygodni itd. Poki co nie widze roznicy, moze jestem bardziej senny i oszołomiony. Dawka 200mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie macie... ja wcinam tegretol 3 tydzień w dawce 100 mg przez pierwsze 2 tygodnie i 200 mg od wczoraj. Może i jest mi trochę stabilniej ale ani nie jestem zrobiona po tym ani nic... za to buja mi się chodnik pod nogami, mam zawroty głowy, mdłości i parę razy się porzygałam już przez jazdę autobusem :roll: czekam jeszcze max 2 tyg. i rzucam to w ch... niech mi zmienią stabilizator albo zabiorą w pip bo to już trzeci na który nie reaguję za dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można z antykoncepcyjnymi.

Pisze to i na Yazie, i na Qlairze. Zmniejsza się skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

 

W ogóle leki przeciwpadaczkowe - stabilizatory nastroju mają wpływ na tabletki antykoncepcyjne.

 

Na stronie Ministerstwa Zdrowia, można sobie sprawdzić interakcje między lekami.

Sprawdziłam Neurotop z Qlairą - obniżona skuteczność o 50-80%, zażywanie Qlairy jest bezcelowe do miesiąca po odstawieniu Neurotopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam depresję i problemy z autoagresją.

Wczoraj lekarz przepisał mi ten właśnie lek ale jest opisany jako lek przeciwdziałający epilepsji , z którą ja osobiście raczej nie mam nic wspólnego i tak się zastanawiam po co mi go wcisnął

 

Bo leki przeciwpadaczkowe wykorzystuje się w psychiatrii z powodzeniem jako tzw. mood-stabilizers (stabilizatory nastroju) w zaburzeniach afektywnych i w profilaktyce CHAD. Depresja jest zaburzeniem afektywnym. Teraz rozumiesz dlaczego lekarz przepisał Ci ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neurotop jest genialny jeżeli chodzi o walkę z autoagresją :smile: w zależności od mojego stanu biorę od 600 do 1200 mg

shinobi, po jakim czasie odczułeś problemy z wątrobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neurotop jest genialny jeżeli chodzi o walkę z autoagresją :smile: w zależności od mojego stanu biorę od 600 do 1200 mg

shinobi, po jakim czasie odczułeś problemy z wątrobą?

to ja chyba żrę tego stanowczo za mało :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś receptę na Neurotop Retard, po pół tabletki na rano.

Na razie w necie czytałem ulotkę i lista objawów ubocznych trochę bogata :/ a miał ktoś robione badania krwi przy tym? Bo mi lekarka nic nie wspominała a w ulotce o tym pisze. No ale to będzie dawka 150, więc może nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robisz jakieś badania? Ja mam po 3 tygodniach zadzwonić do lekarki i zlożyć raport ;) więc spytam o badania, bo w ulotce zwracają na to uwagę mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę 2 x 200 od kilku miesięcy, wcześniej 2 x 100 też kilka miesięcy

cel- stabilizacja nastroju

jak zaczynałam go brać byłam na sertralinie po której strasznie trzęsły mi się ręce, po paru dniach brania tegretolu trzęsienie rąk ustąpiło

teraz jestem na fluoksetynie od początku roku. - 3 dni temu zmniejszyłam dawkę tegretolu na 1 x 200 i 1 x 100 bo uznałam że ten lek jest mi zbędny

dziś trzęsienie rąk jest niemal nie do opanowania

skoro karbamazepina podwyższa próg drgawkowy to czy to możliwe że po zmniejszeniu dawki znów trzęsą mi się ręce?

czy to może minąć ?

nie chcę już brać tego leku :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek biorę około miesiąca, może trochę więcej, wprowadzałam go co kilka dni o ćwiartkę więcej, teraz biorę 300 mg dziennie. I w zasadzie jest ok, nie mam jakichś rażących działań ubocznych itp. Mam go razem z mienseryną 10-30 mg dziennie. mam go na bóle głowy, ale jednocześnie stabilizuje mi nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AgasayaMożliwe.Karbamazepina działa krótko.Może niepotrzebnie zmniejszałaś dawkę,miałas jakieś dz.uboczne?Nie wyw.uzależnienia,ale trzeba odstawiać stopniowo.Nie chciałaś przejść na depakine-bardziej stabilizuje nastrój,mniej otępia(większość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×