Skocz do zawartości
Nerwica.com

brudzące złoto a nerwica


monietta

Rekomendowane odpowiedzi

monietta, w Internecie można przeczytać bardzo wiele na temat tego, że biżuteria (srebrna czy złota) brudzi skórę, co świadczy najpewniej o jakichś poważnych chorobach i tutaj zwykle pada cały katalog chorób - kardiologicznych, metabolicznych... itd. Nie ma jednak żadnego związku między tym, że biżuteria brudzi ciało a tym, w jakiej kondycji zdrowotnej jest człowiek. Przebarwienia na skórze od biżuterii mogą wynikać ze zmiany składu potu albo stosowaniem określonych kosmetyków. Jeżeli niepokoi Cię fakt, że biżuteria, która wcześniej nie brudziła,teraz zaczęła barwić Ci skórę, najlepiej wykonać badania, np. próby wątrobowe (AlAt, AspAt, bilirubina), OB, morfologię czy badanie moczu. Na pewno nerwica nie powoduje tego, że pierścionek zaczął brudzić Ci palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspert_abcZdrowie, mi ostatnio moja przyszła szwagierka powiedziała, ze jak mi łancuszek brudzi tzn że moge miec coś nie tak z metabolizmem, ale w sumie nie jest to dla mnie nowiną;) Mam problemy z hormonami i nic na to nie poradzę. Dziwiłam się tylko, że to może być powodem, wydawało mi się, że srebro zawsze śniedzieje po jakimś czasie, z tym, że u mnie było to faktycznie bardzo szybko. Nie umiem ocenić, czy było tak zawsze, bo ogólnie nie noszę biżuterii, dopiero jak dostałam łańcuszek od mojego obecnego chłopaka to zaczęłam nosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki dziewczyny, dziekuje ekspert_abcZdrowie. Miałam na mysli nie nerwice ale stres co ponoc powoduje zakwaszenie organizmu a to brudzenie palców, co do watroby to moja mam zawsze mowila ze biore tyle lekow ze mi watroba wysiadzie. ale poza wypadaniem (straszliwym)włosów nic mi nie dolega, nie boli..czy to moze byc watroba,a ajeli tak to co przeszczep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stres co ponoc powoduje zakwaszenie organizmu

serio? Mi się wydaje, że tak nie jest, gdyż przy stresie łatwo o infekcję związane właśnie z niedokwaszeniem orgaznimu, chociaż może zalezy jeszcze dokładnie jaka część ciała...

Jak ci włosy wypadają to idź do lekarza, bo nie wiadomo co to może być.

czy to moze byc watroba,a ajeli tak to co przeszczep?

przede wszystkim nie wiesz czy to wątroba więc najpierw badania, potem może jakieś leki, przeszczep to ostatecznosć i jak na każdy przeszczep czeka się na niego pewnie długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam tu u lekarki to mnie zignorowała bo przeciez wlosy kazdemu wypadają, wogole nie chciała słuchac ze wyłażą mi garściami i juz mam ich połowe a wychodza od 4 mcy. o pierscionku nie wspomniałam bo nie wiedziałam ze to istotne, myslałam ze to wina złota i nawet poszłam z rekalamcja do jubilera a on mnie wyśmiał twierdzac ze to najlepsza jakosc zlota:/ cholera kolejne zmartwienie-nigdy mi ta nerwica nie minie. Dodam jeszcze ze dzis pociarałam go o białą szmatkę i rowniez ją zabarwił i o dłonie 5 kolezanej na uczelni i 3 z nich takze pofarbował a 2 nie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta, moż ena te 2 nie starczylo już "farbki":D

Idx do innego lekarza! To karygodne, że tak cie potraktowano. Wyłażenie włosów garściami nie jest normalną rzeczą.

Spróbuj zasięgnąc opinii jakiegoś niezaleznego jubilera, a nie tego u którego kupowałaś pierścionek.

 

-- 06 wrz 2012, 15:04 --

 

nigdy mi ta nerwica nie minie

No i z tego co wiem, nerwica raczej nie mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja byłam prywatnie-za wizyte zapłaciłam 120 dolarów bo lekarka uznała ze to "długa konsultacja była"-całe 17 min, wiem ze to nie jest normalne bo z zawodu jestem dyplomowanym fryzjerem wiec cos nieco sie na włosach znam. chyba sie wybiore do lekarza bo moze to byc rzeczywiscie wątroba albo cos rownie powaznego..a czy gdy chora jest watroba to ona daje jakies oznaki bo slyszałam ze nie boli?i czy to mozna leczyc farmakologicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta, można leczyć lekami chyba, a na pewno trzeba zmienic dietę. Wszystkiego się dowiesz u lekarza, ja ci nie pomogę. Niech cię najpierw zbadają. A od tamtej to powinnas zażadac zwrotu kasy za wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monietta

 

Weź się nie wkręcaj tak w chorą wątrobę. Nie masz nawet minimum wiedzy o wątrobie, a wkręcasz się. Nigdy nie słyszałem, aby objawem chorej wątroby było wypadanie włosów.

Na bóle wątroby to trzeba sobie naprawdę zapracować... oj trzeba.

Ten narząd ma wręcz niesamowite możliwości autoregeneracji. Mogłabyś mieć nawet uszkodzone 70%, a wątroba mogłaby się zregenerować. Zresztą, aby doprowadzić ją do takiego stanu trzeba naprawdę starać się... o to latami.

Jest kilka przykładowych sygnałów, ale prawda jest taka, że w przypadku wątroby nic nie jest jednoznaczne.

 

Na wątrobę polecam lekką dietę, nie wpierdalaj leków jak małpa kit, unikaj alkoholu i kup sobie ostropest plamisty (bardzo skuteczny! bierz dwie łyżeczki od herbaty dziennie)

 

Btw. brudzące złoto, a choroby to ponoć jakiś mit, ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werty ma rację - brudząca biżuteria a choroby to mit, jaki funkcjonuje wśród ludzi, dlatego napisałam wcześniej, że nie ma jednak żadnego związku między tym, że biżuteria brudzi ciało a tym, w jakiej kondycji zdrowotnej jest człowiek. Srebro faktycznie po jakimś czasie się przebarwia - sama mam sporo czarnych łańcuszków w szkatułce, które muszę czyścić, by założyć, a jestem zdrowa i nie mam żadnych problemów metabolicznych czy hormonalnych. monietta, jeżeli nawet masz chorą wątrobę, to przeszczep jest ostatecznym rozwiązaniem. Szczerze - bardzo wątpię, że potrzebujesz przeszczepu, także spokojnie ;) Jak słusznie zauważył(-a) Werty - na zdegradowaną wątrobę trzeba sobie solidnie zapracować. Poza tym, najpierw się zbadaj. Nie sądzę też, by problemy z wątrobą powodowały masowe wypadanie włosów u Ciebie. Zamiast się zamartwiać na zaś, po prostu udaj się do lekarza i wykonaj odpowiednie badania, które pozwolą postawić trafną diagnozę. Na forum możemy sobie tylko pogdybać, ale diagnozy nikt nie postawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspert_abcZdrowie dziekuje! ide w przyszłym tygodniu do lekarza bo dzis podczas wypróżniania zauwazyłam krew na papierze toaletowym, kolezanki nastraszyły mnie ze mam raka...rektoskopie miałam robiona jakies 8 mcy temu ale kolonoskopii nigdy wiec wszytsko mozliwe. Dodam ze jestem na skraju załamania nerwowego, nie jem, nie spie, doslownie masakra. To czego tak zawsze strasznie sie bałam-przyszlo i wciaz nie moge uwierzyc ze to prawda :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monietta, bardzo się cieszę, że idziesz do lekarza - słuszna decyzja. Nie warto jednak wpadać w panikę. Bierzesz zawsze pod uwagę najgorsze scenariusze - że potrzebujesz przeszczepu wątroby, że masz chorobę nowotworową... Nic takiego nie musi mieć miejsca. Być może krew na papierze toaletowym i krwawienie z odbytu to objaw żylaków odbytu, czyli hemoroidów (http://portal.abczdrowie.pl/zylaki-odbytu). Nikt zaocznie Cię nie zdiagnozuje, a na pewno nie koleżanki, które jak mniemam nie są lekarkami. Bądź dobrej myśli! Nie słuchaj irracjonalnych diagnoz koleżanek i idź do specjalisty! Trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam nerwice oprocz CHAD-u i nigdy sie nie zdarzylo, zeby jakakolowiek bizuteria ze zlota powodowala barwienie skory. 9/10/14/18K- niewazne- nigdy nie bylo zadnego barwienia. Stawialbym jednak na to, ze to nie zadna nerwica, ani watroba ani inne wkrety tylko po prostu gowno a nie zloto, jakas podrobka z tombaku czy mosiadzu czy tzw kosmosu, one mocno barwia skore na zielono lub czarno. Srebro rowniez nie powoduje u mnie przebarwien, chocbym nie wiem w jakim stresie byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam nerwice oprocz CHAD-u i nigdy sie nie zdarzylo, zeby jakakolowiek bizuteria ze zlota powodowala barwienie skory.
Amon_Rah, bo żadne choroby somatyczne czy choroby duszy nie powodują przebarwień biżuterii. Wszelkie tezy głoszące związek między chorobami a przebarwieniami biżuterii to mit. Myślę, że możesz mieć rację, że zmiany koloru łańcuszków, pierścionków czy innych ozdób wynikają po prostu z kiepskiej jakości surowca. Może to zwyczajne "podróbki" i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej próby jest to złoto?

 

CZYSTE złoto nie ma prawa brudzić, bo nie utlenia się w powietrzu jak srebro czy miedź, nie reaguje z potem czy chlorkiem sodu, ale jeśli jest niskiej próby (niewielka zawartość faktycznego złota, a większa np. miedzi i srebra, tzw "czerwone złoto"), no to już raczej możliwe.

 

Jeśli ktoś nosił sztuczną biżuterię, to wie, że miedź brudzi dość mocno właśnie z powodu utleniania się, a sztuczna biżuteria jest często produkowana z miedzi pokrytej warstewką niklu.

 

Btw - to, że biżuteria od jubilera a nie z bazaru, to nie znaczy, że metal jest czysty, bo w jubilerstwie różne stopy są bardzo popularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×