Skocz do zawartości
Nerwica.com

za duzo obowiązków?


sweethomealabama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem.Chodzi o moją pracę ostatnio pracowałam po 10 godzin dziennie 1 dzień wolnego i dalej do roboty .Cały czas telefony ,zero kogoś do pomocy i jak chciałam więcej wolnego to słyszałam ,że nie ma nikogo na zastępstwo :? Po całym dniu pracy ledwo co dawałam rady wziąść prysznic i zawlec się do łózka .I tak ze trzy miesiące.W tym tygodniu szef obiecał mi tygodniowy urlop ucieszyłam się mam sesję poprawkową na studiach pomyślałam ,że troszkę odpocznę.I co okazało się ,że jednak nie ma nikogo na moje zastępstwo i muszę iść do roboty.Wkurzyłam się nie poszłam bo po prostu załamałam się nie daję już rady za dużo obowiązków miałam skupić się na sesji a tu telefony kiedy będziesz ,tel.od klientów to mnie dobiło siedzę i nie robię kompletnie nic ledwo co mam siłę iść do kuchni lub łazienki .bardzo lubię swoją pracę ale już nie doję rady tych wszystkich obowiązków pogodzić praca,dom,szkoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostą drogą prowadzisz się do nerwic ,depresji z jakich latami się wychodzi .Nie po to są normy czasu pracy aby je łamac .Pracujesz kosztem zdrowia a pracodawca czerpie zyski .Mozna pracowac więcej ale tyle więcej na ile sama byś chciała a nie ile szef chce.Zresztą nadgodziny są ekstra płatne powiedz szefowi stawke taką aby odeszła mu ochota na trzymanie cię po godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Mozna pracowac więcej ale tyle więcej na ile sama byś chciała a nie ile szef chce.Zresztą nadgodziny są ekstra płatne powiedz szefowi stawke taką aby odeszła mu ochota na trzymanie cię po godzinach.

 

Bosze.... to ja tyle lat w nieświadomości żyłem :D

 

A tak na serio, to jeśli dobrze pamiętam to wykonywanie pracy w godzinach nadliczbowych może być polecone przez pracodawce w przypadku tzw."szczególnych potrzeb pracodawcy". W takim przypadku liczba godzin nadliczbowych nie może przekroczyć 150 rocznie. Nie jest to zależne od jakiegos "widzimisie" pracownika

 

Za nadgodziny, owszem należy należy się dodatek, ale nie ile sobie kto powie, tylko w normalna stawka + dodatek 50% ( co do zasady, bo czasem 100%). No ale czemu, by tego nie zmienić ? :D

 

Warto tez pamiętać, ze pracodawca ma obowiązek zapewnić w każdym tygodniu 35 godzin nieprzerwanego tzw. odpoczynku tygodniowego ( ten z reguły przypada pomiędzy piątkiem, a poniedziałkiem ) Poza tym w każdej dobie pracownikowi przysługuje 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku.

 

sweethomealabama, Jeśli coś mi umknęło to sorry, ale dlatego osobiście radziłabym pójść do Państwowej Inspekcji Pracy i przedstawić sprawę. Oni ocenia, czy faktycznie można tutaj mówić o szczególnych potrzebach pracodawcy, i czy zachowane zostały odpowiednie okresy odpoczynku.

I odradzam posługiwania się w rozmowie z szefem wiedza zaczerpnięta z forum, bo radzić to każdy może. Jeden lepiej, drugi nieco gorzej ;)

Mam nadzieję, ze wszystko sie dobrze ułoży. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni mają za dużo obowiązków inni za mało jakby się nie można było tym podzielić ;) .

A co do kodeksu pracy a rzeczywistości to wiadomo że są spore rozbieżności a jak się komuś nie podoba to na Twoje miejsce czeka iluś chętnych kandydatów. Mi się zdarzało robić fizycznie po kilkanaście godzin dziennie codziennie zarówno w Polsce jak i za granicą no ale to nie trwało dłużej niż miesiąc nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalna aktywność dla człowieka to 6-8 godzin pracy dziennie, najlepiej lekko-fizycznej i w miare spokojnej, jest najlepsza dla psychiki. nic-nie-robienie powoduje depresje i gnicie a nadmiar obowiązków stres i wyczerpanie. ja kiedyś ciągnąłem studia zaoczne i pracę w korpo po 10 godzin dziennie. tak mnie zniszczyło, że masakra, wyglądałem jak szkielet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kodeksu pracy a rzeczywistości to wiadomo że są spore rozbieżności a jak się komuś nie podoba to na Twoje miejsce czeka iluś chętnych kandydatów.

Niestety masz racje. W ramach anegdoty przypomnę, ze politycy podnosząc wiek emerytalny zapewniali, ze za jakis czas to bedzie brakowalo pracownikow, a nie pracy. Nie wiem tylko dlaczego trudno mi w to uwierzyć ;)

Na razie jednak rynek pracy bezapelacyjnie należy do pracodawców. No ale jakieś przepisy sa i warto, zeby ludzie byli chociaz świadomi, co jest w tym nieszczęsnym kodeksie ;) Może komuś się przyda ;) Choc od razu zaznaczam, ze niektorzy pracodwacy sa calkiem spoko, a poza tym odnosze wrażenie, ze jest nieco lepiej niz np 10 lat temu.

 

optymalna aktywność dla człowieka to 6-8 godzin pracy dziennie, najlepiej lekko-fizycznej i w miare spokojnej, jest najlepsza dla psychiki. nic-nie-robienie powoduje depresje i gnicie a nadmiar obowiązków stres i wyczerpanie.

 

Zgadzam w 100%. Dla mojej psychiki taka praca, to byłoby zbawienie. I sadząc po autorce wątku, nie tylko dla mnie.

Ech... pomarzyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się dowie opróczPIP są też inne instytucje jak urząd skarbowy , sanepid , inspekcja bhp a szef niech się wkurza odczuje co to znaczy stres .Prawo pracy jest po to aby i pracownik i szef go przestrzegał drobne odstepstwa z obydwu stron za porozumieniem są możliwe ale grube wyskoki kończą się niedobrze dla pracowników .Skądinąd ciekawie może byc gdy idziemy na badania okresowe .Pierwsze badanie robimy jako zdrowi a drugie jako chorzy najlepiej biorąc zaświadczenie o wpływie stanowiska pracy na stan zdrowia .Pracodawca powinien skierować na inne mniej obciążające stanowisko lub tak dostosować warunki pracy aby usunać szkodliwy wpływ na stan zdrowia. Wszelkie fochy drogo go kosztują. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×