Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Aniak80 , tak bardzo sie boje, że te leki spowoduja , ze odsune sie od narzeczonego :( a tego nie chce! wiem , ze bez lekow sobie nie poradze, ale boje sie co bedzie pozniej. Po tym co napisal Miko84 mam tyle obaw :(

Jak biore Parogen 20mg , ciagle teraz pojawiaja sie mysli , ze juz narzeczonego nie kocham, do tego jakby brak uczuc, stlumienie ich powoduje jakby to bylo prawda :( ale tak ie jest. Wiem, ze go kocham! Mam dosc tych mysli :(:(:(

 

Aniu_k80, ja chodze na psychoterapie od maja. Teraz mam przerwe do 2 pazdziernika, bo moja terapeutka jest na urlopie. sama nie wiem , czy cos ta terapia daje , ale pani psycholog powiedziala wlasnie tak jak u Ciebie, że trzeba bedzie dlugo nad soba pracowac , bo nerwica dlugo sie rozwijała.

 

Tak bym chciala , zeby bylo normalnie :( boje sie, ze te leki mowiac wprost zmienia moje uczucia do narzeczonego :( a tego nie chce :( ehh... teraz to dopiero cierpie :(

 

pozdrawiam Cie Aniu i zycze zdrowka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Od 10 dni biore ParoGen 20mg. Na poczatku lekaz zalecil mi branie dawki 10mg (pol tabl.) od 3 dni biore juz cala i jak przez pierwsze 2 dni od kad bralem cala tabletke czulem sie w miare dobrze ( dopiero wieczorami nachodzily mnie ataki ) tak dzisiaj a w sumie od wczoraj wieczorem czuje sie dziwnie jakbym mial czasami dziwny ucisk w kaltce zaparcie tchu, jakbym byl oslabiony. wiem ze ten lek (zreszta pewnie jak kazdy inny) ma skutki uboczne ale czy tez takie? Od 3 dni biore tagze gripex bo zlapalo mnie jakies przeziebienie. Czy to ze go biore ma jakis wplyw na mje samopoczucie? Czy moze lepiej skonsultowac sie z lekarzem? Nie wiem jak u was ale moje stany lekowe objawialy sie w sposob taki ze mialem zawroty glowy a moze nawet nie zawroty a poczucie niestabilnosci mojego ciala poznij klocia kolo serca no i teraz czasami takie jakby zaparcia tchu. Czy ma to zwizek z braniem ParoGenu i czy minie po kilku tygodniach tak jak wiekszosc z was pisze. Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzikeki aniak80. Mam taki zamiar. Tylko ze dzisiejsze objawy sa o wiele mocniejsze niz w ciagu ostatnich 2 m-cy zanim zaczolem brac parogen. Chcialem tylko wiedziec czy to normalne objawy (skutki uboczne) czy jak to tam nazwac. Poniewaz przebywam za granica a skontaktowac z moim lekarzem moge sie tylko telefonicznie postanowilem zapytac forumowiczow i mimo iz czytalem duzo postow to jednak wolalem zapytac. Wiec jeszcze raz Dzieki!!

Jakbys jeszcze mogla mi napisac po jakim czasie zaczelo sie robic ok. tak jak wszyscy pisza ok 4 tygodni? I te 4 tyg. to od momentu kiedy zacznie sie brac parogen czy od momentu przyjmowania dawki 20 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek zajebisty, po prostu rewelacyjny ! :) Choruję na CHAD od blisko 5 lat i przy pierwszym depresyjnym nawrocie to on wyprowadził mnie z niej w największej mierze (wcześniej był Doksepin a po Rexetinie Jarvis i Lerivon). Choć przu drugim nawrocie nawet na parę dni przeszedłem z depresji w ostrą manię także nie było za ciekawie. To jednak tylko dowodzi jak mocny jest to lek ! Trzeba więc po niego sięgnąć w odpowiednim momencie. Aha i co ważne - dawka w depresji powyżej 20 mg jest chyba niewskazana. Miałem kiedyś po 3-4 tygodniach zwiększoną z 20 na 40 i myślałem, że umorduję się na amen. Straszne nakręcenie i niemal 0 spania. Podobno dawka 40 a nawet 60 mg działa korzystnie jedynie podczas leczenia zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych (zwanych potocznie nerwica natręctw)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma do was jeszcze jedno pytanie. czy uczucie dusznosci, uczucie tak jakby mi cos stanelo w przelyku to moze bys skutek uboczny brania parogenu? bo wziolem juz dzisiaj 5-ta cala tabletke a w sumie juz 13 dzien (pierwsze 8dni bralem pol) i prawie ze caly dzin czulem sie juz dobrze i tu nagle popoludniu zaczelo mnie tak jakby dusic czy cusik takiego. aha i wspomgam sie xanax-em co 6h biore po pol tabletki. moze t ma tez jakis wplyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz u mnie paro zaczą działac po ok 3 mc byłam juz bezsilna ale lekarka moja nie kazała mi odstawiac leku.Poczatki były ciężkie nie mogłam funkcjonowac normalnie po pracy padałam na łózko i spałam ale powoli lek się rozkręcił.Jedynie czym się wspomagałam to Afobamem ale to przy rexerinie.Przy paro niczym się nie wspomagam bo lek działa super i nie trzeba niczym wspomagac bo.Łukaszu spróbuj nie wspomagac sie zadnym lekiem spróbuj brac tylko paro przez pare dni moze bedzie lepiej.A usick w gardle to tzw.klucha zazwyczaj na tle nerwowym ale moze organizm reagowac na lek ale przejdzie ci to napewno.Zobaczysz jak wszystko zaczyna się normowac.Moja lekarka się smieje ze ja do niej ide tylko po zmiane leku albo po recepte bo przy 10-ciu latach choroby juz sama sobie dawki reguluję.Jeszce jedno spróbuj zając się czyms jak dopadają cię mysli o zlym samopoczuciu odpychaj natretne pysli to naprawde działą ja własnie zaczełam pracowac trochę sama nad sobą i widzę ze to naprawde daje.Chodziłam na terapie 12 tyg.i nic nie pomagała ta terapia a pracuję sama nad sobą.

 

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh u mnie po 2 miesiącach to się dopiero rozkręcił, ustabilizował się nastrój, w dużej mierze wyeliminował lek uogólniony, no ale każdy organizm inaczej reaguje, jaką dawkę łykasz? ja brałem przez 7 miesięcy niezmiennie 20mg na dobę i było ok, ale co podkreślam w każdym poście ten lek zmniejszył przyjemność z seksu w 70% a ejakulacja graniczyła z cudem ;) Możliwe że wrócę do tego leku bo jestem już singlem i tak bardzo mnie nie upośledzi ;)

 

Łukasz u mnie paro zaczą działac po ok 3 mc byłam juz bezsilna ale lekarka moja nie kazała mi odstawiac leku.Poczatki były ciężkie nie mogłam funkcjonowac normalnie po pracy padałam na łózko i spałam ale powoli lek się rozkręcił.

Aniak80 dokładnie tak jest, nie wierzcie ludzie że lek zaczyna dawać efekt terapeutyczny po 2tyg, bo tyle mi kazał mój wspaniały psychiatra czekać, paroksetyna się długo "rozkręca" i powinno być to przyklejone w temacie, nie przesadził bym również jak bym powiedział że ludzie z ciężką depresją i silnymi myślami samobójczymi powinni pierwsze tyg. przyjmowania leku spędzić w szpitalu pod opieką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D Powiem wam ze daje rade zcaynam odstawiac xanax tak jak radzilas aniak80. Biore tylko pol tablatki rano przed praca. A w weekend sprobuje calkowicie bez xanaxa. Powiem wam ze chyba ParoGen zaczyna dzialac. Nie wiem czy moge juz to stwierdzic po tak krotkim czasie ale z dnia na dzien chyba jest lepiej. Nie chce chwalic dnia przed zachodem slonca ale jest lepiej. Chociarz dzisiaj po tym jak uciolem sobie 45 minutowa drzemke to zaczelo mi sie znowu delikatnie w glowie krecic. Dzieki za wsprcie!! Napewno dam rade i przetrzymam te kilka tygodni aby moc znowu calkowicie zaczac normalnie funkcjonowac! pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się podzielić swoim sukcesem: ODSTAWIŁEM PAROKSETYNĘ!!!, ten najbardziej kastrujący lek antydepresyjny, jaki kiedykolwiek zsyntetyzowano.

 

Niestety, mam objawy odstawienne... Mam, a właściwie: miałem. Dzięki chlorprotiksenowi są one tłumione, ale nie wiem, jak długo będę musiał brać ten chlorprotiksen, żeby organizm przyzwyczaił się do braku paroksetyny.

 

W każdym razie, na całe szczęście mam ten chlorprotiksen i działa i to jest najważniejsze.

 

No i rzecz równie ważna: seksualność wraca do normy, aczkolwiek jest to seksualność szczątkowa, ale i tak jest już lepiej, niż po tym tak nachalnie reklamowanym gównie. Całe szczęście, że nie rozwinęło się pełnoobjawowe PSSD... !!!!! Chociaż i tak pewne objawy nadal mam, oby minęły...!

 

Paroksetyna to niebezpieczna substancja, aż dziś bierze, że jest tak powszechnie stosowana, ale może to właśnie za sprawą przestępstw dokonywanych przez koncerny farmaceutyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj będzie 6 dzień na parogenie po pół tabletki. Lekarz kazał brać rano, a ja wstawałem zawsze gdzieś ok 12, 13, po prostu nie mogłem wcześniej wstać, byłem zmęczony atakami w nocy i w ogóle, więc brałem zawsze tak 13:30 w czasie posiłku. Teraz pytanie, czy schodzić do porannych godzin ? dzisiaj wstałem wczesniej, bo miałem badania. Zawsze między godziną 00:00, a 02:00 mam najmocniejszy atak w ciągu dnia, trwający zawsze 2 godziny, potem się normuje powoli. W dzień po parogenie w ogóle praktycznie nie funkcjonuję, nie wiem w jakim świecie jestem. Biorę hydroxyzynę, ale nawet wiem, że jak będzie atak i wezmę ją wcześniej, to już nic nie da, albo nie tak jak wcześniej, bo po parogenie są teraz bardzo mocne ataki.. co radzicie i w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem,dostałem hipomani po tygodniu zażywania i latałem przez następny tydzień jak na dobry towarze.Czysty umysł,mega koncentracja i nie naturalna radość z życia.Było super ,ale po tygodniu paro puściło ,a pozniej bez zmian wróciłem do poprzedniego stanu.Skutki uboczne to zerowe libido przez cały okres brania ,a przez tydzień gdzie się dobrze czułem miałem powiększone zrenice i to bardzo.

Mi nie pomógł ,ale chodząc po lekarzach zauważyłem ,że paro jest lekiem pierwszego rzutu jeśli ma się lęki i depresję.Wielu osobom pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 dzień brania Paro. Do dzisiaj czułem się w miarę dobrze tzn. te większe lęki w miarę ustąpiły i miałem ochotę gdzieś wyjść np do kumpli. Dzisiaj zacząłem brać dawkę 20 mg i już czuję się trochę gorzej, czuję lekki niepokój i nie mam ochoty nawet z domu wyjść, totalne rozleniwienie i zły nastrój. Nie wiecie ile czasu potrzeba żeby organizm przyzwyczaił się do zwiększonej dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę paroksetynę prawie miesiąc,

lęki zelżały o 99% , nastrój jest w porządku...

tylko ta temperatura ciała martwi mnie. waha się między 36,8 ~ 37,1 juz niewiele ponad miesiąc.

 

praktycznie czuję się dobrze... ale wiem że trzeba kontynuowac leczenie kilka miesięcy mimo to?

 

jestescie w stanie mi cos poradzic, a szczegolnie co z tą temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Biore juz Paro 17 Dni. Powiem szczerze ze ja czuje sie o wiele lepiej. Napewno nie w 100% lepiej ale o wiele lepiej. wiem ze ten lek sie rozkreca powoli. na poczatku tj. w 9dniu kiedy zaczolem brac dawke 20mg bylo okropnie! wspomagalem sie xanaxe 3x po pol tabletki ale za rada Aniak80 zaczolem odstawiac xanax i teraz biore tylko pol tabletki rano wraz z Paro i to tylko dlatego ze ide do pracy. Dzisiaj weekand i nie nie bire xanaxa zobaczymy jak to bedzie... Do Chcezyc - proponuje wstawaj wczesniej bo jak juz Aniak80 pisala po Paro sie gorzej spi a poza tym jak wczesniej wstaniesz zrobisz co to twoj organizm sie wymeczy i moze bedzie Ci latwiej spac w nocy. Mysle ze warto sprobowac! A co do temperatury mojego ciala to ja osobiscie nie mierze bo temp. 36,6 - 37 to w sumie normalna i nie chce sobie dobierac juz nic wiecej do glowy! Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nie wziąłem paro.. :( wczoraj atak od 00:00 do 4:00, zbierało się już na to od 22, nie wiedziałem w jakim świecie już jestem, poszedłem wymiotować gdzieś na dwór, bo się dusiłem też i wszystko na raz, w ogóle nie widziałem świata, powiedziałem, że nigdy więcej takiego stanu : ( wiadomo, że codziennie mam ataki od pół roku, ale nie aż takie.. nie wiem co dalej. po prostu moja psycha już tego nie wytrzymuje.. to był by 8 dzień dzisiaj, a za 2 dni miałem jeszcze dawkę zwiększyć.. no kur.. nie chcę znowu roku szkoły nie zaliczyć ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak wyglądają realia leczenia borderline lekami: po 10 dniach od odstawienia paroksetynki postanowiłem, że jednak wolę ją brać, bo widzę, że moja psychika idzie na zatracenie, coraz silniej rozchwiany jest nastrój, coraz silniejsze emocje, i wrażliwość na przykre bodźce, z którą ciężko żyć... i jakby coraz większe, niestety, zamglenie umysłu... No więc biorę znowu paxtin, tylko, że połowę poprzedniej dawki (10 mg). Może to wystarczy, żeby zmniejszyć objawy borderline.

 

Poza tym odstawiłem też trilafon i chlorprotiksen.

 

Jedno co mnie zaskakuje, to, że odkąd nie biorę trilafonu, nie mam prawie wcale tików. Czyżby to chrząkanie to nie były tiki, tylko... dyskinezy ???

 

Co by nie powiedzieć, paroksetyna to jednak lek skuteczny i pewnie często dobrze tolerowany i pewnie to sprawia, że jest tak popualarna, pomimo upośledzania seksualności. Ponieważ jednak nie brałem jej tak naprawdę samej, więc nie wiem, jaki jest jej rzeczywisty wpływ na seksualność. W każdym razie przy dodatkowej obecności trilafonu, seksualności na poziomie fizjologicznym prawie nie ma.

 

Może na samej paroksetynce będzie nieco lepiej.

 

Poza tym... paroksetyna lepiej mnie uspokaja, niż wszystkie neuroleptyki razem wzięte z chlorprotiksenem włacznie.

 

Tak, że w sumie nie taka straszna ta paroksetynka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem tu poczytać wasze posty.

 

Ja jestem już na paroksetynie jakieś pół roku, mi pomogła bardzo, ale potrzebowała ona czasu.

Po miesiącu można poczuć się odrobinę lepiej, ale ja całkiem dobrze czuje się dopiero od jakiś 2 miesięcy, czyli po 4 miesiącach zażywania.

Teraz czuję się jeszcze lepiej niz miesiąc temu i myślę że to cały czas się poprawia, choć właściwie to już u mnie nie ma za bardzo co się poprawiać bo jest ok.

 

Mimo że czuję się dobrze, to ostatnio i tak miałem atak lękowy, prawdopodobnie spowodowany dużym przemęczeniem. Na szczęscie nie wywarł on na mnie wielkiego wrażenia i nie był tak silny jak na początku choroby.

 

chcężyć, cinek428, życzę wytrwałości, lek jest dobry ale długo się wkręca.

lukaskzl, pamiętaj że xanax uzależnia więc nie jedz go jak cukierki przy byle zdenerwowaniu, polecam słabszą Hydroksyzynę na te dni gdzie nie musisz chodzic do pracy.

Golden_Queer, spadek libido miał u mnie miejsce między 1 a 4 miesiącem stosowania, poźniej wróciło do normy, także tragedii nie ma. Częściej zdarzają się problemy z dojściem za pierwszym podejsciem i dlatego trzeba robić na dwa razy.

kotlet123, ta temperatura jest normalna, nerwica stwarza problemy jakich nie ma, też tak miałem ,jestem pewien za jakiś czas przyznasz mi racje jak od razu nie uwierzysz.

cinek428, dawka 20mg. u mnie na początku nie wywołała żadnych skutków ubocznych ale po zwiększeniu dawki z 20 na 30mg czułem się przez miesiąc gorzej.

JużTuByłem, a ile czasu brałeś paro? U mnie pierwszym rzutem była Sertralina - okropieństwo :? .

 

Życze wytrwałości bo to o nią tu ciężko

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim. Mam do was pytanie. Powiedzcie mi jak to jest z tymi atakami. Bo biore juz ParoGen 13 dzien w pelnej dawce 20 mg a 21 dzien w ogole. I jak juz myslalem ze jest calkiem dobrze to wczoraj wieczorem dostalem "ataku" dusznosci tak jakby mi cos na klatke piersiowa naciskalo i jakby brakowalo mi tlenu. A znowu dzisiaj rano zawroty glowy itp. Wiec jak 2 dni bylem bez wspomagania xanaxem tak dzisiaj musial sie wspomoz. Czy to jest normalne w tej fazie przyjmowania Paro czy moze skontaktowac sie z lekarzem zeby zwiekszyl mi dawke ? pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×