Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej


patka123

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum jestem nowa. potrzebuje waszej rady pomocy w kwestii hemofobii. od dawna na widok krwi mdleje,mam zawroty głowy, robi mi sie niedobrze. Dawniej mdlałam przy szczepieniach, teraz próbuje sb cos sama wmawiac :że to nie boli a krew nie leje się w duzych ilosciach. Niestety nie zawsze to pomaga i ostatkiem sił powstrzymuje sie by nie utracic przytomności. Mój problem polega na tym ze zawsze chciałam byc lekarzem.Na tych studiach kontakt z krwia ma się ciągle i to nieograniczony. Jak pozbyc sie tej fobii? Nie chce zaprzepaszczac marzen i lat nauki przez to ze mam fobię - jak to leczyc co robić? Błagam pomózcie! to dla mnie bardzo wazne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie mam pojecia , chyba powinnaś stopniowo oglądać coraz wieksza ilość krwi nie wiem na necie poprzeglądać , po prostu taka terapia wstrząsowa żeby z każdym razem dłużej sie na to patrzeć i nie uciekac na widok krwi. To prawda że jeśli chcesz być lekarzem to jest nie uniknione . Ja chciałam być kiedyś ale nie podoba mi sie myśl pracowania w Polskich szpitalach bo w wielu leżalam i dlatego mam dośc choć rodzice mnie naciskają. Jeśli to twoje marzenie to spróbuj jakos sie przełamać i nie uciekać wmówić sobie że to normalne w każdym organiźmie płynie krew. Jeśli to Ci sie nie uda to przecież możesz wybrac coś innego niż lekarz nie zawsze zostaje sie tym kim się chce może jesteś jeszcze z czegos dobra co jest powiazane. Nie wiem warto by sie było poradzić jakiegos psychologa bo ja tylko tyle moge Ci napisać. Nie poddawaj sie jednak latwo ! :D Dasz rade !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×