Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rozwalam sobie życie i nic z tym nie robię


Draska

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie nie jestem w stanie ułożyć sobie życia tak jak bym chciała bo rozwalam i niszczę wszystko i wszystkich przez moje pesymistyczne myślenie: "jest dobrze ? nie jest źle bo..." Albo zamiast się wziąć do nauki to czekam na ostatni moment i zawalam egzaminy. A jeśli już coś dobrze idzie to doprowadzam do tego że nie jest już dobrze tylko jest źle. Zawsze szukam dziury w całym.

Wiem powinnam iść do psychologa ale z nimi jest ten problem że: jak za darmo to trzeba długo czekać a jak płatnie no to nie mam kasy na leczenie poza tym chce poradzić sobie z tym sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no, skoro nie chcesz nic zrobic, to co my ci tu mozemy powiedziec? Masz ochote usiąść przed telwizorem, to siadasz i raczej pewnie nie masz problemu ze zmotywowaniem się. Tutaj tak samo. Jakbyś chciala cos z tym zrobić, to byś zrobiła, a argument w rodzaju: "trzeba czekac na psychologa" to argument usprawiedliwiajacy lenistwo. To zaden argument. Wyliczasz trudnosci, az w koncu stwierdzasz: "to nie ma sensu nic robic". Bo nie chcesz nic robic. Jak ktos nie chce nic robic, to znajdzie sobie miliard kretynskich argumentów. Mozemy sobie tu dyskutowac na twoj temat, ale to nic nie da. Mozna się uczyc z ksiażek o tym, jak sie gra na fortepianie, ale predzej, czy pozniej przychodzi taki moment, ze trzeba po prostu zacząc grac. Wiec rusz tyłek i skorzystaj z mozliwosci, ktore wiesz, ze masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Lilith. Na terapię długo się czeka, ale na spotkania z psychologiem nie. Ja czekałam tylko tydzień, więc uważam, że warto spróbować. Pomogłoby Ci to dotrwać do terapii. Tylko najlepiej poszukać kogoś polecanego lub o dobrej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×