Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.


Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy dzień po niedużej przerwie.

I śniadanie: woda z cytryną + owsianka + green tea

II śniadanie: 3 małe kromki ciemnego chleba ze słonecznikiem z chudą wędliną i pomidorem

Obiad: Duszona ryba z ogóreczkami + jabłko

Podwieczorek: Mały serek danio z ciemnymi płatkami

Kolacja: 140 g twarogu i pomidor + green tea + kilka śliwek

 

Zasada ta sama co wcześniej: 5 posiłków dziennie, no sweets,

Wyliczyłam dzięki tej stronie http://www.tabele-kalorii.pl/, że zmieściłam się w 1300 kcal. :great:

 

-- 23 sie 2012, 18:52 --

 

L.E., skąd takie napady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według wzoru Harrisa Beneddicta i wozru MD Mifflin oraz ST St Jeor moja całkowita przemiana materii czyli dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 3300kcal przy lekkiej aktywności fizycznej (potem jest umiarkowana i ciężka). Wynika to z trzech prostych zasad:

 

- mężczyźni mają wyższe cpm niż kobiety

- ppm, a co za tym idzie cpm wzrasta wraz z wagą ciała (więc osoba ważąca 100kg będzie miała znacznie wyższe cpm niż osoba o tym samym wzroście i w tym samym wieku ważąca 70kg)

- ppm to 1kcal x 1kg masy ciała x 1h co daje nam 1 kcal x 100kg mc x 24h = 2400 kcal, to mnożymy razy 1,4 (czyli współczynnik lekkiej aktywności fizycznej) i dostajemy 3300kcal

 

Osoba o tej samej wadze pracująca ciężko fizycznie będzie miała cpm na poziomie 4000-4500kcal, wyczynowi sportowcy nawet 7000kcal

 

To oficjalne info z podręcznika akademickiego od dietetyki.

 

-- 23 sie 2012, 20:44 --

 

Sorry, to było aktualne jak ważyłem 100kg. Teraz moje cpm po korekcie podskoczyło do 3500kcal- czyli tyle mogę zjeść dziennie, aby wyjść na zero. Jak zjem 7000kcal/dzień to przytyję 0,5kg, jak zjem 1200kcal/dzień to schudnę 0,33kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×