Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F


mała defetystka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialam dwie konsultacje. Na trzeciej sie nie pojawilam bo zrezygnowalam i teraz zaluje. Ale co mialam zrobic jak w szpitalu zdiagnozowano mi schizofrenie

 

Ale dlaczego zrezygnowałaś? To co mówią w I szpitalu i diagnozują - często nie ma _jakiegokolwiek pokrycia_, jeśli przyjrzą się temu Specjaliście i Fachowcy z innego miejsca...

Dopiero jak będziesz miała 2-3 opinie/diagnozy, w których doktorkowie piszą to samo - wtedy możesz być pewna diagnozy. Diagnozy określonego stanu psychicznego mającego miejsce "tu i teraz". W danym miejscu i czasie.

 

Z tego co ja wiem - a na konsultacjach byłem - szanowne lekarzyki z Kobierzyna nie interesują się tym co napisali inni, raczej patrzą na pacjenta - moim zdaniem więc są raczej niezależni od opinii innych osób ze swojej branży.

 

Ale ja mam schizofrenie bo słysze głosy, mam nieswoje myśli i inne objawy. Mam też jeszcze nerwice natrectw z która to właśnie chciałam iść na ten oddział :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrzny Kowal, Niestety nie zgodzę się z Tobą ;) To dość stereotypowy pogląd na temat schizofrenii. Prawdopodobnie masz rację , jeśli chodzi o schizofrenię nieleczoną w ostrej fazie, wówczas faktycznie chory nie dopuszcza do siebie ,że to może być choroba. Wierzy , że wszystkie objawy są "prawdziwe" . Natomiast w fazie remisji, przy odpowiednich lekach schizofrenik funkcjonuje zupełnie normalnie i zdaje sobie sprawę z tego , ze jest chory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukrecja - a czy próbowałaś skonfrontować tą diagnozę z innymi lekarzami? Jedna diagnoza tragedii nie czyni, że tak to ujmę... ;]

Pamiętaj też, że osoby będące w stanie psychozy raczej (z tego co ja wiem) nie maja wglądu w to co przeżywają, nie mają takiego wrażenia, że to co ich spotyka nie jest normalne.

Spróbuj też zastanowić się, czy aby nie masz do czynienia nie tyle co ze schizofrenią, ale jakimś zaburzeniem schizotypowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakręcona, i jak na oddziale? Troszkę lepiej już?

 

chiha, jak nie pójdziesz, to na pewno będziesz żałować. Nic nie tracisz tak naprawdę, a możesz duzo zyskać. Głowa do góry!

 

Ja zastanawiam się nad sobą i swoją kwalifikacją... raz podejmuę decyzję, że stawię się tego 4.09, a raz przekonuję się, że po co, skoro oddział jest nie dla mnie... Jeden lekarz mówi tak, inny inaczej, terapeutka mówi, że mam "problemy osobowościowe", czyli co?:/

W marcu jak się zapisywałam na 7F to moje życie wyglądało inaczej, to była ost.deska ratunku, teraz...uważam, że pół roku w szpitalu w moim przypadku pogorszyłoby sprawę.

Poza tym, nie zachowałam abstynencji, więc po co iść na ten I etap... nie chcę kłamać.

 

Musiałam się trochę wygadac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, aktualnie od ok.10 tygodni mam przerwę w terapii... spanikowałam jak terapeutka poszła na urlop i ją zakonczyłam. Po wszystkim rozmawiałam z nią o tym i postanowiła, że mogę wrócić jak zwolni się miejsce (okolice listopada).

A bez terapii funkcjonuje całkiem nieźle, aż się sama sobie dziwię, chyba to zasługa leków.

Ale efekt w terapii jest duży- nie okaleczam się od końca kwietnia jakoś, dla mnie to wyczyn nieziemski.

2 tygodnie temu rozmawiałam z terapeutką o tym, że zbliża mi się termin na 7F, powiedziała, że sama muszę podjąć decyzję, że tj. b.dobry oddział itd. Odniosłam wrażenie, że raczej była za tym, żebym zgłosiła się na 7F. Poprzednia terapeutka, z którą miałam mega dobry kontakt mówi, żebym spróbowała, bo podpisuje się pod diagnozą (bpd).

 

Ale ja wiem, że teraz na oddział się nie nadaję, bo mój stan jest... mmm "zbyt dobry" ?:/ I tak jak napisałam wcześniej, boję się, że na oddziale mi się pogorszy, bo będę pokazywac wszystkim, że jest ze mną źle, będę robić wokół siebie szum, upodabniać się do innych itd.

ja teraz w miarę normalnie funkcjonuję. Może dlatego, że są wakacje i odsunęłam po przerwanej terapii wszystkie problemy na bok, nie rozgrzebuję ich, biorę leki, nie wiem sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izzie, ale wydaje mi się, że właśnie ZBYT CIĘŻKI stan jest przeciwwskazaniem do tego typu hospitalizacji - pobyt na 7f to nie pobyt w szpitalu po próbie samobójczej, tylko pobyt terapeutyczny, nastawiony na intensywną pracę nad sobą. Gdybyś była tak chwiejna, że lekka krytyka sprawiłaby, że idziesz się pociąć i nałykać leków, to przyjęcie nie miałoby sensu...

 

co do abstynencji.. ja mam taki problem, że choć utrzymałam abstynencję od alkoholu (a po ostatniej konsultacji ordynatorka kazała mi zjawić się za pół roku), to miałam epizod z narkotykami... Powiedziałam o tym na spotkaniu z psycholog po upływie 6 miesięcy, a i tak zostałam przyjęta. Nie bardzo to rozumiem, boję się, że jeśli przyznam się na terapii że ćpałam (oczywiscie nie na dużą skalę itd) i to jeszcze np. tydzień temu, to mnie wyrzucą.

może lepiej jeśli w ogóle tam nie pójdę?

 

aaaaaaaaaaaaaaaa :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukrecja, to cholernie wazne i mega mile dla mnie ze tak mnie wspierasz. naprawde. tyle, że boję się, że pierwszego dnia każą mi sobie pójść, np. kiedy lekarz bedzie mi mierzył ciśnienie i zobaczy ślady po wkłuciach. :roll: to bedzie straszne upokorzenie, wolałabym go uniknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chiha nie zalamuj mnie. Po co cpasz? PO CO? Nie rozumiem tego.

Za to nie powinni Cie wyrzucic. Za alkohol nie przyjmuja

Masz isc na oddzial bo to jest szansa dla Ciebie.Ja chcialabym pojsc tez ale ja juz pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×