Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaciśnięte szczęki, napięty język...


askim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukałam podobnego wątku ale nie znalazłam więc postanowiłam załozyć nowy :)

 

Przez ponad pół roku chodziłam do psychologa i walczyłam ze napadami paniki (scisk w gardle, dusznosci, myśli, że zaraz umre...) i strachem przed uduszeniem się. No i po jakiś 4 miesiącach napady się zmniejszyły i na sile i na częstotliowści, a potem jak już nawet się pojawiały to umiałam sobie z nimi radzić. Gdy tylko przestałam chodzić do mojej pani psycholog, wszystko wróciło, jednak nie miałam możliwości pójść do niej ponownie, wiec stwierdziłam, że spróbuję sobie poradzić z tym sama. Zajęło to sporo czasu, bo aż pół roku, ale znów potrafie nad sobą panowac i napady paniki zniknęły (tz nareszcie do mnie dotarło, że na pewno przez to nie umrę). Tyle że pojawił się nowy probem i nie jestem pewna czy jest to jakoś związane z tym co przechodziłam wcześniej, a mianowicie, zaciskają mi się szczęki, muszę co jakiś czas nabierać bardzo głębokie wdechy, czuję jakbym miała jakąś wodę w krtani i za nic nie daje rady tego wyksztusić a język mam taki napięty że mam wrazenie, że jest ze trzy razy większy i przy tych głębokich wdechach musze go lekko wysunąc na wierzch, bo czuję, że zapycha mi gardło (ale tak na prawdę jest normalny, bo sprawdzałam w lusterku :D ) no i oczywiście ścisk w gardle. Tak się dzieje samo, bez względu na to czy jestem zła, smutna, wesoła, w domu czy w szkole.

 

I tu pojawia się moje pytanie, czy to się dzieje w mojej głowie i mogę to zbagatelizować, czy to może być jakaś choroba i powinnam się udać do lekarza? Bo to jest dość uciążliwe zwłaszcza ten napięty język i to uczucie wody w krtani, ale fakt, że może to być wywołane przez moją wrodzoną nadmierną nerwowość może mi pomóc się samej z tym uporać, bez niepotrzebnego fatygowania lekarzy :)

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×