Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Well .moze potęgować lęki,wiec na lęki się raczej nie sprawdzi Bel37

nomorewords43, to "rozcienczona" - jak to nazwałeś Amfetamina ,a nie Kokaina.

 

Zatem należy unikać Amfetaminy a nie Kokainy?

 

-Dziękuję, za info - człowiek uczy się całe życie.

-pozdrawiam nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion ma się tak do amfetaminy jak tatry do tatara.

 

Ciekawa uwaga. Muszą ją przemyśleć w kąciku.

 

Ale co do konotacji wellbutrinu z amfetaminą to opinia koleżanki Cytrynka84.

Mi Wellbutrin bardziej podchodził pod Kokaine (lub stężonego banana)

właśnie zwz. na działanie na receptory dopaminowe, czy się mylę?

 

10-go września spytam się dilera - to fachowiec w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion ma się tak do amfetaminy jak tatry do tatara.

 

Masz racje,to daleka"kuzynka"Amfy,zmodyfikowana oczywiście,ale jednak pochodna,amfy a nie kokainy Sama nazwa Amfebutamon

W żaden sposób nie odradzam brania tego leku

Mało tego jak nie zadziała edronax to przejdę na wellbutrin.

 

-- 13 sie 2012, 11:55 --

 

nomorewords43, to nie tylko moja opinia,lekarze też tak mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 a że tak zapytam wścibsko, stać Cię na edronax? W sumie wellbutrin 300 mg też do najtańszych nie należy. Powiem Wam, że po odstawieniu paroksetyny i przejściu na wellbutrin motywacja, koncentracja i pamięć powracają. Jednak SSRI ryją mózgi :mrgreen: Tzn. wydaje mi się, że pogarszają funkcje poznawcze. Ale można się tego było spodziewać, wellbutrin działa na noradrenalinę i trochę na dopaminę, więc je poprawia.

 

Ps. Leczenie depresji narkotykami to chodzenie po bardzo cienkiej linie nad przepaścią. Dlatego lepiej o nich nie wspominać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, kurcze,ale to nie ja zaczęłam porównywać well do koki czy amfy to nomorewords43, zaczal temat,wiem,zenarkotyki to masakra i nie namawialam w żadnym poscie do ich brania

Miko za 3 op edronaxu zapłaciłam około 105 zł Wiem,ze jest drogi,ale nie mam innego wyjścia,nic nie działa tak na koncentracje,pobudzenie jak edro+fluo (kiedyś mi ten Mix bardzo pomógł,właśnie na koncentr i ciągle zmęczenie) Mam nadzieje,ze teraz to kombo sprawdzi się tak samo dobrze ,jak wtedy

Muszę brać edro,bo nic innego nie działa,a teraz muszę być skoncentrowana,bo mam egzaminy i jak nie podejde lub obleje egz. To mnie ze studiów wywala

 

Apropos cen za bioxetin place18 zł

 

Miko a well300 ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Leczenie depresji narkotykami to chodzenie po bardzo cienkiej linie nad przepaścią. Dlatego lepiej o nich nie wspominać na forum.

 

Przeprasza się zainteresowanych za porównanie ich legalnego wellbutrinu do tzw. narkotyków.

Nikogo nie namawiam do używania narkotyków, ale jeśli moje luźne skojarzenia naruszają jakieś tabu to ograniczę je. Przyjąłem do wiadomości. Leki przepisywane przez lekarzy są zdrowsze od nielegalnych środków...skoro taka jest polityka forum.

Narkotyki są bardzo szkodliwe. I należy ich unikać

Czy wszyscy już zadowoleni? -pozdrawiam - nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 myślałem że ten lek jest drogi...to wellbutrin miałem od dawna, ale jak sprawdzałem w necie cenę 300 mg to się przeraziłem, bo podrożał chyba do ok 130-150 zł :shock:

 

nomorewords43 żeby lek zatwierdziły wszystkie te szanowne komisje musi być poddany testom, pewnie wiesz jak długa to droga. Ze szkodliwości wellbutrinu (poza ubokami, które z czasem mijają) to niektórzy dostają pryszczy. Co do szkodliwości narkotyków, nikogo nie trzeba chyba uświadamiać ;)

 

frustrated 4 dni, więc pewnie wogóle się nie rozkręcił i ta poprawa to po prostu odstawienie paroksetyny. Aha, jestem chyba dość szczęśliwym przypadkiem, ale odstawiłem nagle 40 mg paroksetyny bez żadnych objawów odstawiennych (a brałem ją ponad 6 miesięcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak podbjam troche w połowie, ale mam pytanie . Jaki jest w miare dobry lek na nerwice? Byłam u lekarza, przepisał mi Atarax , roznica mowiac szczerze srednia. W ogole mam wrazenie ze patrzy na mnie jakbym sobie wszystko wymyslala. Mam zamiar isc jeszcze raz, ale chcialabym zeby mi to choc troche pomogło. Jestem nowa na forum i z gory sorry ze przerywam, nie zagłebiłam sie jeszcze wystarczajaco :oops:

 

-- 13 sie 2012, 19:48 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np . Paroxetyna (parogen ,seroxat ) zależy też jakie masz objawy nerwicy? Opisz jeśli możesz. - to było skierowane do Neurotic19

 

-- 13 sie 2012, 20:56 --

 

miko84, jeszcze niedawno był mszy well,ok 70 zł za 150mg,jakieś 2 miechy temu sprawdzałam na doz.pl,a teraz też na doz 91 zł 150,a 300 150 zł masakra :(

 

-- 13 sie 2012, 21:00 --

 

tańszy miało być,nie mszy ten cholerny slownik :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko na co się leczysz, fobia,depresja,lęki? Nie odczuwasz po wellbutrinie zwiększonych lęków, niepokoju?

Poprawa po odstawieniu paroksetyny? ;) Ja odstawiłem z dnia na dzień 20mg po pół rocznej terapii, przeżywałem piekło, "uczucie grypy" zawroty głowy, lęk, niepokój, "brain zapy" itp.

 

Nie chce już ssri, szukam innych leków, testowałem selegiline w dawce 15-20mg/doba, niestety strasznie mnie "zamulała" działała całkowicie odwrotnie niż powinna, zero motywacji, senność, pogłębienie depresji, lęków, mniejsze dawki wcale nie działały, z iMao jest jeszcze moklobemid którego nie sprawdzałem, no i Fenelzyna niedostępna w Polsce.

Kusi mnie wenla+mitra ale boje się znów "zaburzeń seksualnych" po wenlafaksynie, a ssri już mocno mi dokuczyło w tej materii, więc myślę zamiast wenli wrzucić bupropion.

 

Taka ciekawostka z niepotwierdzonych źródeł, podobno wellbutrin słabiej blokuje wychwyt dopaminy od głupiej fluoksetyny;) więc niech się niektórzy nie napalają na dopaminowego kopa, bo bupropion to najmocniej działa na noradrenaline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko na co się leczysz, fobia,depresja,lęki? Nie odczuwasz po wellbutrinie zwiększonych lęków, niepokoju?

.

 

Wiem, że napisałem wcześniej, źe po wellbutrinie miałem nasilone lęki i padł na Was popłoch.

Wyjaśniam, lęki miałem już przed braniem wellbutrinu, tylko mniejsze. Wellbutrin nie wywołał u mnie nagle nerwicy lękowej tylko spowodował nasilenie lęków, które były stłumione chwilowo innymi proszkami.

Proszę spokojnie zażywać wellbutrin i zignorować moją wcześniejszą negatywną opinię wynikłą z niezaleczonej nerwicy lękowej. Takiego pozytywnego bodźca jak po wellbutrinie nigdy dotąd nie zaznałem.

-nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nasilenia lęków na wellbutrinie. Co Was zdziwi miałem pewne zachowania lękowe nasilone na paroksetynie, nawet gdy ją długo brałem do końca nie przechodziły. Wydaje mi się, że najsilniej w kość mi dawał lęk społeczny, którego paroksetyna nie zlikwidowała.

 

Zapewniam, że wellbutrin ma silniejszą blokadę wychwytu dopaminy niż fluoksetyna. Pojawia się masa głupich danych na temat wellbutrinu. Pozatym działanie na noradrenalinę działa pośrednio na dopaminę (to skomplikowane).

 

Niedocenianym działaniem antydepresyjnym wellbutrinu jest moim zdaniem blokada receptorów nikotynowych. W fazie testów jest nawet lek przeciwdepresyjny który działa głównie w ten sposób. Pozatym sporym plusem wellbutrinu jest działanie zmniejszające poziom TNF-alfa, czyli czynnika martwicy guzów, substancji silniej pro-zapalnej. W tej mierze wellbutrin jest świetnym lekiem na różnego rodzaju stany zapalne.

 

Co do działania wellbutrinu na libido i odczucia to same plusy. Działa w tej sferze świetnie. Na SSRI nigdy nie da się pozbyć tego negatywnego działania, w pewnym momencie wchodzi taka apatia, że pewnie niejeden związek z tego powodu się rozpadł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../.

Co do działania wellbutrinu na libido i odczucia to same plusy. Działa w tej sferze świetnie. Na SSRI nigdy nie da się pozbyć tego negatywnego działania, w pewnym momencie wchodzi taka apatia, że pewnie niejeden związek z tego powodu się rozpadł...

 

Dokładne.

Za +do koncentracji i +do libido dajemy wellbutrinowi +

Szkoda, że nie mogę zmienić mego minusowego głosu oddanego w ankiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam ze dla mnie idealnym lekiem były by IZW dopaminy i serotoniny z siłą działania na te oba przekaźniki równo rozdzieloną-są takie leki w fazie testów .Na tą chwile bupropion w kombinacji z sertraliną wydaje się być dla mnie optymalnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SSRI nigdy nie da się pozbyć tego negatywnego działania, w pewnym momencie wchodzi taka apatia, że pewnie niejeden związek z tego powodu się rozpadł...

Właśnie dla tego zrezygnowałem z Paroksetyny, ssri wcale nie są takie wspaniałe, a na zagranicznych forach jadą po nich równo.

 

Nie zagłębiałem się w mechanizm działania wellbutrinu ale czy z czasem nie wytworzy się na ten lek tolerancja? Zna ktoś przypadki łączenia Bupropionu z Mitrozapina? Co myślicie o takim połączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam myśle o takim kombo(bupropion-mirtazapina);wg tej http://www.neiglobal.com/content/pg/3e/mirtazapine.pdf charakterystyki mirtazapiny wynika ze taka kombinacja jest dopuszczalna,zaś ta http://reference.medscape.com/drug-interactionchecker porównywarka interakcji lekowych potwierdza możliwość łączenia tych substancji ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Queen no można je łączyć i myślę że mógł by być to dobry miks, szkoda że taki drogi ten bupropion.

I w końcu bym miał leki które nie działają ujemnie na libido. Nie chcę wracać do ssri, więc szukam alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×