Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

blackbird, nie to nie moje pierwsze antydepresanty, wczesniej brałam własnie wspomnianą paroksetyne i działała świetnie, ale niestety teraz doszły zaburzenia odżywiania i lekarka musiała zamienić lek. Nie wiem czy słusznie...

 

Sikorka77, biorę wieczorem i jestem bardzo senna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blackbird, nie to nie moje pierwsze antydepresanty, wczesniej brałam własnie wspomnianą paroksetyne i działała świetnie, ale niestety teraz doszły zaburzenia odżywiania i lekarka musiała zamienić lek. Nie wiem czy słusznie...

 

Sikorka77, biorę wieczorem i jestem bardzo senna...

 

no to w sumie dobrze działa

 

-- 10 sie 2012, 23:06 --

 

Sikorka77, bralam wieczorem to nie moglam potem zasnac

potem zaczelam brac na raty w dzien to chodze zamroczona, juz nie wiem co gorsze

 

a jaka dawka?

 

wiesz, na każdego inaczej działa, jeśli nie pasuje Ci ten lek to odstaw ale trzeba sie liczyć że są skutki uboczne przy każdym praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i antagonistą receptora 5-HT2, należy do tzw. grupy SARI. Jest to antydepresant stosowany w stanach depresyjnych o różnej etiologii, w tym depresji przebiegającej z niepokojem, lękiem. Jako, że wykazuje dosyć wyraźne działanie anksjolityczne (uspokajające)- jest stosowany pozarejestracyjnie w leczeniu bezsenności i zaburzeń lękowych. W dawce 300mg spałem po nim jak dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blackbird, jakiś czas temu miałam początki bulimi, ale teraz zdarza się to epizodycznie. Niemniej jednak lekarka miała na uwadze i lęki i bulimie, przepisując mi ten lek. Ogólnie mam emetofobie (dużo tego się nazbierało :mrgreen: , no ale cóż...co robić? :D ) i ciągłe mdłości, więc zakładam, że przepisany lek działa również rozluźniająco na mięśnie brzucha i przełyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikorka77, czy w pierwszych dniach brania tego leku bardzo źle się czułaś? Bo ja okropnie :/ Ciągle chce mi się płakać i mam nudności, może to przez zbliżający okres... choć sądze, że to bardziej działanie leku.

 

cała spocona chodziłam, nudności, zerowy głód , chyba bylo mi gorzej niz lepiej wieczorami , w dodatku po pierwszej dawce, ktora byla wieksza niz dalsze, bralam rano a popoludniu mialam odczucie jak na jakiejs fecie czy jakims narkotyku pobudzajacym przesadnie bo po spojrzeniu w lustro mialam calutkie oczy czarne ( tak szerokie źlernice i nie wymyslam) i nie moglam usiedziec na miejscu, potem jak zaczelo ze mnie wszystko "uchodzic" czulam sie fatalnie, płacz , mysli samobojcze, nudnosci, problem z zasypianiem mialam... cos okropnego ! zmniejszylam dawke i nie bylo juz takiej sytuacji ale skutki uboczne pozostaly :/ wiec psychiatra zmienil mi na citabax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lajka04, być może ten lek nie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednim wyborem... Też biorę Trittico i w kwestii efektów ubocznych, po prostu nic :!:

Może jedynie trochę zamulało zaraz po przebudzeniu z samego rana przy dawce 150mg zażytej bezpośrednio przed kilkoma godzinami snu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×