Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

QueenForever a jak długo bierzesz bupropion? Ja w moich starych postach pisałem, że działał na mnie dobrze w połączeniu z tianeptyną i agonistami dopaminy, później dochodziłem który z tych leków miał takie dobre działanie (bardzo dobre samopoczucie) i testowałem samą tianeptynę i agonistów ale nie pomogły. Chyba spróbuję pomęczyć wellbutrin z mirtazapiną, dam mu więcej czasu (wiem, że wtedy brałem go pare miesięcy nim zaczął działać...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko 84 biore go 10 dni ,więc niezbyt długo ,wadą tego leku jest tez cena ,aby efekt był pełny wypadało by go brac w dawce 300mg a to daje miesięcznie 130zł;o tianeptynie tez myslałem ,nie zaburza libido,działa na DA i 5HT tylko czy niweluje ZOK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tianeptynę raczej sobie daruj, bo próbowałem ją samą później przez długi czas i nie działała wcale, a jest droga i trzeba dawkować 3 razy dziennie. Niestety wellbutrin wychodzi drogo, ja brałem wtedy 300 mg i to długo, ale efekt wart ceny...warto wyczekać, ten lek ma bardzo wysokie oceny na forach i jeśli na kogoś nie działa SSRI albo nie działa tak jak powinny to warto spróbować tego leku.

 

Zaskocze Cię ale wtedy gdy wellbutrin się wkręcił nawet nie myślałem o czymś takim jak ZOK...po prostu żyłem świetnie, spotykałem się z ludźmi, żyłem moimi pasjami. Jestem zdania, że jeśli efekt antydepresyjny leku zadziała to nawet drobne ZOK nie będą przeszkodą, bo nie zatrzymasz się wtedy na upierdliwych obsesjach tylko będziesz chciał żyć pełnią życia. Warto dać wellbutrinowi szansę. 10 dni to bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QueenForever buspiron brałem, też wogóle nie działał, kupa nie lek, szkoda kasy, a brałem go wystarczająco długo. Wellbutrin o dziwo u mnie długo się wkręcał, coś koło 4 miesięcy, ale uparłem się i wytrzymałem ale było warto, genialne działanie dopaminowe - promotywacyjne, prospołeczne (chęć spotkań z ludźmi), podnoszące nastrój i dające energii. To czego nam brakuje...

 

Co ciekawe, początkowo wogóle wellbutrin nie dawał nadziei na zadziałanie, zero pozytywnego działania...Ale byłem wtedy zrezygnowany z SSRI podobnie jak teraz i dałem mu czasu. Teraz też mam zamiar go brać dłużej, będę pisał w wątku o wellbutrinie co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np.Mianseryna ( lerivon,miansec)

inne to:

Mirtazapina (remeron,mirzaten,esprital)

Trazodon (tritico CR )

Ale na początku to normalne,ze nie możesz spać po tym leku,za parę dni,powinna zacząć zanikać bezsenność,Też nie mogłam spać,przez kilka dni,jak zaczęłam brać ten lek,potem bezsenność minela i spalam lepiej nawet niż przed braniem parogenu

 

-- 10 sie 2012, 14:55 --

 

Brałam mianseryne,dobrze działa na sen,razem z antydepresantem

Mirtazapine,też brałam,działa dobrze,ale jest droższa

Trazodonu nie brałam,ale niektórym pomaga.

Wszystkie te leki można łączyć z parogenem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biore teraz pół tabletki parogenu, a wczesniej brałem cała. Czasami zastanawiam się nad powrotem do poprzedniej dawki na ktorej bylo OK.

Czy po powrocie do poprzedniej dawki lek będzie działał na psychikę jak wcześniej? Jakie sa Wasze doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ponawiam pytanie bo nie doszukalam sie odpowiedzi

czy po paroksetynie sie tyje, lub czy Wy tyjecie?

 

-- 11 sie 2012, 10:10 --

 

miko84, czy to znaczy ze paroksetyna ktora kiedys na ciebie tak dobrze dzialal , stracila swa moc ze sie przesiadles na wellbutrin? pamietam ze miales leki - jak to sie ma do nowego leku, czy wellbutrin dzialajac na noradrenaline nie nasila Ci tych lekow?

wenli nie bralam ale b. podobne - duloksetyne - dla mnie byla gorsza niz SSRI, chodzilam rozdrazniona na maksa, spac nie moglam i leki wcale sie nie zmiejszaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej cytrynka84, zmiejszylem bo bralem 3 lata i lekarz powiedzial ze moge stopniow odstawiac, wciaz biore pol chociaz powiedział mi ze moge juz odstawic całkiem. W sumie komfort jest mniejszy, ale czesto całymi dniami jest zupełnie normalnie bez lęków bez napieć rozdrażnienia itd.

Są jedak takie dni, że dopadnie mnie lęk wolnopłnyący i trzyma cały dzień.

 

W sumie dla mnie najgorsze jest to, że mieszkam sam i tutaj prowadze firme w kawalerce. Wiec meczy mnie samotnosc bo czasami nie ma do kogo gęby otworzyc. Własna jednosobowa działanośc to też niepewność zarobku, czasami dłuższy czas nie ma zamówien a tu pod sam koniec sie posypią. To jest naprawde stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blackbird, można przytyc(ale też nie jest to regula) może zwiększać apetyt,jak brałam to ciągle mi się chciało jeść.

 

-- 11 sie 2012, 12:52 --

 

A rozumiem,jeśli nie przestala działać po tak długim czasie i czujesz się lepiej na całej to bralabym na twoim miejscu i nie odstawiala,powiedz o tym dr,ze czujesz się lepiej biorąc ten lek,a na pewno się zgodzi,zebys brał dalej.

Nawet nie wiesz jak ja Cię rozumiem,też całymi dniami nie mam z kim pogadać.Znajomych mam mało,tak jakoś wyszło,ze potrafiłam przyjaciół,jak popadlam w depre i lęki,bo był taki czas,ze bałam się ludzi,bałam się wychodzić z domu,a ludzie zdrowi tego nie rozumieją i tak przez lęki straciłam znajomychA praca to ogromny stres,zwłaszcza jak masz firmę,są pustki,brak zamówień,a potem nagle natłok.

 

-- 11 sie 2012, 12:55 --

 

blackbird, można przytyc(ale też nie jest to regula) może zwiększać apetyt,jak brałam to ciągle mi się chciało jeść.

 

-- 11 sie 2012, 12:52 --

 

A rozumiem,jeśli nie przestala działać po tak długim czasie i czujesz się lepiej na całej to bralabym na twoim miejscu i nie odstawiala,powiedz o tym dr,ze czujesz się lepiej biorąc ten lek,a na pewno się zgodzi,zebys brał dalej.

Nawet nie wiesz jak ja Cię rozumiem,też całymi dniami nie mam z kim pogadać.Znajomych mam mało,tak jakoś wyszło,ze potracilam przyjaciół,jak popadlam w depre i lęki,bo był taki czas,ze bałam się ludzi,bałam się wychodzić z domu,a ludzie zdrowi tego nie rozumieją i tak przez lęki straciłam znajomychA praca to ogromny stres,zwłaszcza jak masz firmę,są pustki,brak zamówień,a potem nagle natłok.

 

-- 11 sie 2012, 12:59 --

 

Sorry chciałam edytować swój post ,a zacytowalam sama siebie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciała,ale nie mogę ,bo depra wraca niestety,a ja muszę wrócić do leków,żeby móc jakoś w ogóle funkcjonować,nie miałam większych przerw w braniu lekówMasz racje,ze kiedyś trzeba się zmierzyć z problemami ,bez chemii,ale dla mnie osobiście to cholernie trudne :( ale to nie znaczy ze jeśli dla mnie życie bez lekow jest bardzo trudne,to,ze u Ciebie też tak będzie. Jeśli wiesz, ze chcesz i masz sile,sprostać życiu bez leków to próbuj,Trzymam kciuki,żeby się Tobie udało to odstawić.Wierze,ze się Tobie uda!

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

ELLAJ - dziekuje za odpowiedz. Napewno obnizone libido to indiwidualna sprawa, ale czy ktos , kto tego doswiadczyl niestety , moze powiedziec czy to z czasem minie? Juz ponad miesiac biore dawke parogenu 20mg , na natrectwa myslowe + lęki. Wiem , ze to byc moze krotki czas na jakas wielka zmiane , ale chyba juz widze mala poprawe. Czy moze byc jeszcze lepiej , czy potrzebna bylaby wieksza dawka? (oczywiscie po konsultacji z lekarzem). Moze ktos mial takie doswiadczenia ?

 

pozdrawiam serdecznie wszystkich z forum! :-)

milej niedzieli :-)

 

Anika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×