Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Solian nie wpływa na receptory serotoninowe, a-adrenergiczne, histaminowe-h1 i cholinergiczne, dzięki czemu posiada najmniej działań niepożądanych z wszystkich leków przeciwpsychotycznych. Praktycznie nie zaobserwowałem jakichkolwiek skutków ubocznych podczas przyjmowania tego leku. Podstawowa różnica pomiędzy sulpirydem, a amisulprydem polega na tym, że sulpiryd wpływa jedynie na receptor dopaminowy D2, a amisulpryd na receptor dopaminowy D2 oraz D3. Obydwa leki są zbliżone budową i właściwościami. Amisulpryd to taki "nowszy" sulpiryd. Dyskinezy są spowodowane wystąpieniem wtórnej nadwrażliwości receptora dopaminergicznego- często jest to wynikiem stosowania tzw. klasycznych neuroleptyków. Amisulpryd w odróżnieniu od klasycznych neuroleptyków nie wywołuje nadwrażliwości receptorów D2. Jest to nowoczesny lek, po którym ryzyko dyskinez jest znikome. Amisulpryd wykazuje duże powinowactwo do receptorów dopaminergicznych D2 i D3. W dużych dawkach (powyżej 400mg) jest antagonistą receptora D2- blokuje postsynaptyczne receptory D2 w układzie limbicznym co odpowiada za jego przeciwpsychotyczny efekt. Natomiast w dawkach 50-100mg blokuje presynaptyczne receptory D2 i D3, co z kolei skutkuje wzmożonym uwalnianiem dopaminy i tzw. odhamowaniem- aktywizacją, poprawą nastroju, przypływem motywacji, działaniem prospołecznym itd. We Włoszech amisulpryd jest zarejestrowany do leczenia dystymii (depresja przewlekła z lękiem) pod nazwą handlową Deniban w dawce dobowej 50mg. Aha- Solian w naszym kraju jest refundowany tylko na schizofrenię. Jeśli lekarz przepisze Ci go na depresję i pokrewne zaburzenia- płacisz 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ,ze zapłacę 100% niestety,ale teraz solian stanial 200mg kosztuje 71zl,wiec jak bym brała 50/100mg to byłoby mnie jeszcze stać.

 

-- 31 lip 2012, 13:21 --

 

Serdeczne dzięki Mad. Spytam lekarz o ten lek ,mam nadzieje ,ze się zgodzi. Czyli na pewno mogę brać 225 wenli i Solian? Nie muszę zmniejszać wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to niezawodny lek, srać na wszystkie SSRI, wczoraj przy totalnej nerwicy i depresji wziąłem 50mg AMI, po 3h byłem jak nowy, niestety ubocznym skutkiem był ból głowy i bezsenność, ale coś za coś. Moim zdaniem AMI jest i tak najmniej szkodliwym neuroleptykiem, szkoda ze tyle lat musiałem sie truc SSRI i tylko poglebiac swoja depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz sk. ub.po Solianie?

Chodzi mi głównie o przyrost wagi?

Dyskinezy itp poneuroleptykowe "atrakcje"?

zaqzax-3, w innym wątku pisałeś,ze miałeś dużo ubokow,jakich?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Aktywizuje Ciebie ten lek,czy bardziej uspokaja?

 

nie ma żadnego przyrostu wagi, żadnych dyskinez - skad taka chora mysl ?

bóle głowy, spięcie i sztywność mięśni i ich lekkie bóle, umiarkowany niepokój, ale to wszystko jest do wytrzymania.

 

i aktywizuje i uspokaja, co jest nietypowe i moim zdaniem bardzo dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dyskinezy zdarzają sie nawet przy atypowych( np badziewny rispolept-nie brałam,ale jakczytam opinie rispo to totalny szajs Stad moje pytanie wiesz moim zdaniem lepiej zapytać niż cierpieć denerwować się jak coś mi się będzie działo.

Dzięki zaodzew Lukrecja., i zaqzax-3,

A o wagę się pytam bo mam anoreksję,wiec dla mnie to b. wazne ,żeby nie przytyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem, że Solian nie wywołuje nadwrażliwości receptorów D2- co jest głównym powodem dyskinez (wtórna nadwrażliwość receptora dopaminergicznego). Ryzyko dyskinez jest znikome- i to tylko przy długotrwałym stosowaniu (kilkumiesięcznym-kilkurocznym) i w dawkach przeciwpsychotycznych. Przy dawkach prodopaminergicznych praktycznie nie ma takiego ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować jakiegoś nowego leki przeciwlękowego i przeciwdepresyjnego. Do tej pory brałem Sulpiryd 200 mg i wenlafaksynę 300 mg. lekarz zamienił mi sulpiryd na solian 200 mg. Zobaczymy jakie będą efekty, ale cudów się nie spodziewam. Sulpiryd, hmmm, sam nie wiem, czy na mnie działał. mam wrażenie że łykając go połykam witaminę C.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,ale wysokie dawki masz tych lekow czyli można łączyć wenlafaxyne z Solianem nawet w dużych dawkach

Brałam wenle w dawce 225 a o Solianie myślałam w celu pobudzenia,psycho-ruchowego,ale amisulpiryd w małych dawkach,bo jestem ciągle zmęczona,spiaca ,nie mam na nic siły Zeszlam z wenli i przeszłam na antydepr.bardziej pobudzające,a może jednak mogłam zrobić kombo wenli z Solianem.

Sulpiryd Ciebie pobudzał,zwiększał w jakiś sposób chęć do działania?

A jakieś próby wątrobowe miałeś,przy tych wysokich dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cytrynka84

 

ty sie zabierasz do tego leku jak pies do jeża, sama wiesz ze to kwestia indywidualna, a ty robisz "wywiad" na podstawie kilku tam opinii.

weź na próbę 50mg - stosuj przez 7 dni i będziesz wiedzieć wszystko, zazwyczaj już po 1 dawce da się odczuć wyraźną "zmianę".

zadajesz wciąż te same pytania!

 

ty i tak masz "swoją" wizję leczenia i swoje paranoje względem leków, tylko to jest nieuzasadnione.

ten temat służy się dzieleniu doświadczeniem jeśli chodzi o ten lek a nie spamowaniem (bo tak to trzeba nazwać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka,

sam nie wiem. Sulpiryd troszkę chyba poprawiał nastrój i napęd. Ale czasami miałem wrażenie łykam witaminę C. Biorę leki w wysokich dawkach a one praktycznie nie pomagają mi, nie działają tak, jakbym tego chciał. Nie wiem, co ze mną jest nie tak. Nie wiem, co robić. Czym się leczyć. Nie robiłem prób wątrobowych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dead Heart, a Anfranil próbowałaś,a z nowszych Seroxat(paroxetyna)?

Oba są dobre na lęki,Anafranil jeszcze lepszy,ale więcej ubocznych Oba leki działają też dobrze na depresje

dzięki za odzew Jak nie działa wenla inne nowsze leki to wtedy dają lekarze Anafranil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3, kurcze czemu tak ostro :why: jest mi przykro :cry: ,ale jestem zdesperowana zadaje ciągle te same pytania,przepraszam,ale grunt mi się pali pod nogami,mam studia,licencjat które mogę zawalić,przez to ciągle fizyczne wyczerpanie,przepraszam,ze żyje i ze tu pisze!!! :?

 

-- 08 sie 2012, 20:29 --

 

ty i tak masz "swoją" wizję leczenia i swoje paranoje względem leków, tylko to jest nieuzasadnione.

Wiesz PRZEGIOLES z tymi paranojami jestem wkurw...JESTES MODEM,ADMINEM ZEBY ZWRACAC UWAGE W TAK PODLY SPOSOB,NIE JESTES WIEC MILCZ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3, kurcze czemu tak ostro :why: jest mi przykro :cry: ,ale jestem zdesperowana zadaje ciągle te same pytania,przepraszam,ale grunt mi się pali pod nogami,mam studia,licencjat które mogę zawalić,przez to ciągle fizyczne wyczerpanie,przepraszam,ze żyje i ze tu pisze!!! :?

 

-- 08 sie 2012, 20:29 --

 

ty i tak masz "swoją" wizję leczenia i swoje paranoje względem leków, tylko to jest nieuzasadnione.

Wiesz PRZEGIOLES z tymi paranojami jestem wkurw...JESTES MODEM,ADMINEM ZEBY ZWRACAC UWAGE W TAK PODLY SPOSOB,NIE JESTES WIEC MILCZ!

 

to nie było ostro, ostro to dopiero być może, ja tylko grzecznie ci zwracam uwagę bo jestem tu dłużej od ciebie (2008) i znacznie więcej wniosłem w tematy

poświęcone lekom, ty nie wnosisz praktycznie nic, wyciagnij wnioski i to ty zamilcz.

 

wiec idz do lekarza a nie trujesz tu na forum licząc na oświecenie, to są lekarstwa a nie narkotyki, bo ty się doszukujesz w nich niewiadomo czego.

działasz wyjątkowo brutalnie, tupając nogami w tym temacie, bo ty biedna i jedyna masz problemy, twoim problemem są studia, ale ludzie

na tym forum walczą o coś więcej - o każdy przeżyty dzień, są przygwożdżeni do łóżek w stanie agonalnym, więc proszę zachowaj rozsądek bo nie jesteś tu sama,

to nie poradnia, o przypisaniu leków zdecyduje twój lekarz i ty sama, ale widzę że ty wolisz tu siedzieć i czekać na psychofarmakologa który cię oświeci,

Mad_Scientist i inni Ci odpowiedzieli na twoje pytania, więc w temacie Amisuprydu wiesz już praktycznie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×