Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

qrulewna, kurcze dużo tej tego,faktycznie dużo kasy wydajesz brałam 8mg +40seronilu dobry mix na pobudzenie,problemy z koncentracja,na nastrój słabiej,ale fluo mówisz nie działa.Wogole edronax i fluo nasilają lęki,ja po takiej dawce edro jak Ty też chodzilabym wkuta może sertraline by dorzucic Setaloft jest chyba najtańszy z generykow sertraliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie sobie zmieniłam dawki.sama.i jestem zadowolona.biorę 1,5 rano i drugie 1,5 koło 14. 50 (lub 75-wtedy ani jednej pobootki w nocy;)trittico przed snem.nie chodzę wkuta ale pod wieczor czuje niepokooj.i chętnie bym poszła wymiotowac(choc nie zarłam duzo)lub sie napic.czyli napięcie jest.chętnie zmniejsze drugą dawkę edro i dodam cosik.fluo ale np bioxetin(mam wrazenie,a nawet pewnosc ze bywa -ta sama substancja ale inna nazwa inny producent i- jest inaczej) lub jak radzisz cytrynka sertraline:)

ja po edro nie mam zadnych skutkow ubocznych.nic z pęcherzem,nic z głową.nic nic nic.nic z doopą czy nogą;)czyli super.jestem zadowolona.cos dołozę sensownego i będzie bajka.

thatMightyOneMan-jestem uzalezniona od witamin,jem na sucho te musujące i szczerbię zęby.

pozdr all

 

-- 03 sie 2012, 19:02 --

 

własnie sobie zmieniłam dawki.sama.i jestem zadowolona.biorę 1,5 rano i drugie 1,5 koło 14. 50 (lub 75-wtedy ani jednej pobootki w nocy;)trittico przed snem.nie chodzę wkuta ale pod wieczor czuje niepokooj.i chętnie bym poszła wymiotowac(choc nie zarłam duzo)lub sie napic.czyli napięcie jest.chętnie zmniejsze drugą dawkę edro i dodam cosik.fluo ale np bioxetin(mam wrazenie,a nawet pewnosc ze bywa -ta sama substancja ale inna nazwa inny producent i- jest inaczej) lub jak radzisz cytrynka sertraline:)

ja po edro nie mam zadnych skutkow ubocznych.nic z pęcherzem,nic z głową.nic nic nic.nic z doopą czy nogą;)czyli super.jestem zadowolona.cos dołozę sensownego i będzie bajka.

thatMightyOneMan-jestem uzalezniona od witamin,jem na sucho te musujące i szczerbię zęby.

pozdr all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrulewna, cieszę się,ze czujesz się tak dobrze.ja miałam zaparcia,ale brałam błonnik i było ok też mi pomógł edro,wyciągnął mnie zestanu totalnego wyczerpania fizycznego i psychicznego juz myślałam,ze jestem na coś chora ,bo najmniejsza czynność to był ogromny wysiłek w mixie z Seronilem.

Ten zestaw postawił mnie na nogi,nic innego nie pomogło.Natomiast na lęki fluo raczej odpada,może je wręcz nasilić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie Edronax ( w dawce max. 2mg) daje bardzo silnego kopa ,bardziej fizycznego niż psychicznego.

Zawsze stosowałem go tylko jako dodatek do parogenu i było OK.

Najgorsze po tym leku były megazatwardzenia. Błonnik nie pomagał ;maślanka i sok z kiszonej kapusty bardzo znikomie. Pewne znaczące zadanie wypełniała tylko sól magnezowa ( siarczan magnezu). Ale dla zdrowia wszystko idzie przeboleć ,przetrzymać,przezwyciężyć!

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 a ja byłam na chodzie(dziecko sklep dom sprzątanie) i sajko nie chciała mi dac edro.ale wyprobowałysmy w 3 turze doboru lekow wszystkie oprocz cito i nic nie pomagało.i dała mi edro.i pomogło.a znalazłam jednego uboka-cały czas bolą mnie piersi jak przed okresem.0!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, nie wiedziałam o takim zastosowaniu soli magnezowej,dobrze wiedzieć

Mi pomagał Colon C( naturalne źródło blonnika-zmielone nasiona babki Plesznik),działał super,a brałam 4 mg rebo.zawsze w mixie z SSRI,a nawet z SNRI

qrulewna, fajnie,ze Ciebie tak ten lek wyciągnął .Piersi mnie nie bolały,może to nie od edronaxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ataki paniki pomogło.i na nerwicowe podjadanie...ale na fobie społeczną nie bardzo.nadal nie mam zbytniej ochoty na rozmowy, na wspólne siedzenie na ławce (mamy siedzą dzieci sie bawią)itp a jak juz rozmawiam to nie siedze!, i bywa ze się jąkam,zacinam.na całe szczęscie juz potrafię nad tym zacinaniem sie przejsc do porzadku dziennego i dalej rozmawiac.

więc liczę na dołozenie czegos i zmniejszenie edro(i tak musze pic 2 kawy dziennie).i zmiane triitico moze.spię po nim niby dobrze.. ale budze sie z podkrązonymi oczami i musze kawe pic.

zobaczymy 14-sajko wizyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrulewna, na ataki paniki,pomógł Tobie Edronax?? To trochę dziwne(choć nie niemożliwe) bo jeśli pobudza,to wynikałoby,ze może wręcz lęki nasilić,wywoływać je,ale co organizm to inna reakcja .Bierzesz coś jeszcze np.Zomiren itp .?

Pozdrawiam.

 

-- 05 sie 2012, 15:12 --

 

faeton, dobry jest też Senefol i tani ok 5zl za op. 20 szt.

3 tabl. przed snem,ale to do krótkotrwałego stosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka serio:))

został lęk wolnopłynący...niepokoj powiedzmy czasami, srednia chęc do kontaktow miedzyludzkich, ale ataki paniki typu-nagle w autobusie zaczynam sie dusic,kreci mi sie w głowie,robi mi sie słabo-po edro znikneły.bywa ze czuje sie dziwnie fobicznie ale palpitacje serca,nagłe akcje roznego typu znikneły na amen.zomiren mam ale raczej na fobiczne poczucie dziwnosci miedzy ludzmi (jak nastąpi) biere;)

z tym edronaxem to u mnie na prawde dziwnie,sajko powiedziała ze nigdy w zyciu nie zapisała edro tak zdrowej osobie jak ja,i ze mnie nerwowosc i stres "zabije",ze bede tak nakręcona w swoich akcjach nerwicowych ze nie wytrzymam 2 dni.ze to NA PEWNO nie dla mnie!!!

i co? okazało sie ze jednak dla mnie.(pełne zdziwienie sajkotrenerki :shock: ) moze nie na dłuzszą mete(kieszen mnie boli na tych dawkach) ale mysle ze w jakims miksie edro pobedzie ze mną na dłuzej:))

usciski

 

-- 05 sie 2012, 18:53 --

 

cytrynka serio:))

został lęk wolnopłynący...niepokoj powiedzmy czasami, srednia chęc do kontaktow miedzyludzkich, ale ataki paniki typu-nagle w autobusie zaczynam sie dusic,kreci mi sie w głowie,robi mi sie słabo-po edro znikneły.bywa ze czuje sie dziwnie fobicznie ale palpitacje serca,nagłe akcje roznego typu znikneły na amen.zomiren mam ale raczej na fobiczne poczucie dziwnosci miedzy ludzmi (jak nastąpi) biere;)

z tym edronaxem to u mnie na prawde dziwnie,sajko powiedziała ze nigdy w zyciu nie zapisała edro tak zdrowej osobie jak ja,i ze mnie nerwowosc i stres "zabije",ze bede tak nakręcona w swoich akcjach nerwicowych ze nie wytrzymam 2 dni.ze to NA PEWNO nie dla mnie!!!

i co? okazało sie ze jednak dla mnie.(pełne zdziwienie sajkotrenerki :shock: ) moze nie na dłuzszą mete(kieszen mnie boli na tych dawkach) ale mysle ze w jakims miksie edro pobedzie ze mną na dłuzej:))

usciski

 

-- 05 sie 2012, 20:12 --

 

a dlaczego mnie 2 razy"więcej się piszę"??hę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruca, tyle się napisałam i mi zjadło :(

 

Od 2 miesięcy jestem ne Reboksetynce. Pomogła mi, to pewne. Nie na 100% co prawda. Dalej dokucza niechęć do wychodzenia, odbierania tel i kontaktów z innymi człowiekami. Stałam się aspołeczna. Przytyłam 6kg, ale zawsze tyję przy wychodzeniu z depresji. Bo gdy ją mam to chudnę. Od miesiąca biorę Escitalopram, najpierw 5mg, potem 7,5 a od 2tyg 10mg, bo pojawiały się dołki, płacze itp. Na wieczór Lamitrin 50mg i na sen Ketrel 100mg. Taki mam 4-składnikowy koktajl.

Nie wiem co zrobić żeby w pełni poczuć się sobą. Może czekać aż Elicea się rozbuja. Lekarza mam pod koniec sierpnia/początek września.

Edronax ogólnie polecam, bo postawił mnie na nogi (dosłownie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGNES1975, Na mnie też przetestowano cale mnóstwo leków

Edronax na ataki paniki,rzadki przypadek,na mnie edronax działa pobudzająco,czasem wywołuje lęki,wtedy wspomagam się afobamemTeraz czuje ciągle. Zmęczenie ,stad zmiana leków na edronax+ Seronil.Mam nadzieję ze i tym razem doda mi motywacji i chęci. do działania,(kiedyś mnie te leki fajnie pobudziły)bo teraz ten brak chęci do działają cholernie utrudnia funkcjonowanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czy zauważyłyscie jakiś wpływ Edronaxu na strefę seksualną? Bo wg mnie na plus. Ale nie wiem czy to od wyjścia z depresji czy od reboksetyny. Wiem, że dodanie escitalopramu spowodowało spadek chęci i odczuć. Od 3dni więc go sobie zmniejszam, dziś jestem już na 5mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firletka :) na plus.

tez mi sie to podoba)))):)))

dlatego boję sie parogenu-nie dosc ze mozliwe tycie to jeszcze uwiąd chęci na barabara.

ja wreszcie wyglądam normalnie wagowo...pojem paro 2 tygodnie-jak zacznę tyc odstawiam.

tycie momentalnie włącza mi kompulsy bulimiczne

 

-- 16 sie 2012, 14:10 --

 

własnie wroociłam z apteki.jedno opakowanie edro 42 złote.jedno!!!!! a tu 2opakowania na msc plus parogen plus triticco no i zomiren tez trza miec.KOSZMAR!!!ktos zna jakąs netową aptekę z tanszym edronaxem?u mnie w 3 city tylko w "dbam o zdrowie" moge edro dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrulewna, ja edro kupuję też przez doz - cena 34.69 zł. W internetowej w Wawie jest po 33,25 http://aptekawaw.pl/edronax-tabl4mg-x-20-p-4575.html więc mała różnica. w stacjoonarnych u nas ok.42 zł. Czyli podobnie. Chyba najlepiej z dozu zamawiać. pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów sama w Internecie i odbierz w aptece,to na 100% wina tego,ze farmaceutka w aptece zamawiała,a nie Ty sama przez net odwiedź stronę doz.pl w necie Firletka podała Ci link do edronaxu,wejdź tam.

 

-- 17 sie 2012, 19:56 --

 

Zamawiasz przez net,wybierasz aptekę do ,której masz najbliżej doz jak przyjdą leki do odbioru dostaniesz maila lub smsa .Przy, odbiorze , dostaniesz leki,po cenie podanej w necie,a nie takiej jak w aptece stacjonarnej doz.

 

-- 18 sie 2012, 12:51 --

 

Sama sobie zmniejszasz esci. O tym powinien decydować tylko lekarz!

Najwyżej poproś dr o zmianę esci na inny lek

 

Edro chyba na+ w tej sferze,nie jestem pewna,bo biorę Reboxetyne 2 tyg. dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram zmiejszałam z 10mg do 5mg, po uzgodnieniu z dr oczywiście. Dała mi wolną rękę, żeby zmieniać od 5mg do 10mg w zależności od samopoczucia i zobaczyć kiedy najlepiej i bez skutków ub. działa.

Edronax dla mnie jest super, ale nie czuję sięw pełni sobą sprzed choroby. 28.08 mam wizytę i musimy coś wymyśleć jak wzmocnić jego działanie, może dodać wenlafaxynę, żeby jeszcze ciut zwiększyć noradrenalinę. Serotonina nie dla mnie. Kiedyś dr wspomniała o Ludiomilu, że ma podobne działanie do Edronaxu (NARI), a jest tańszy i oprócz tego trochę uspokaja. Muszę jej o nim przypomnieć. Niby wg niej mieli go wycofać, ale widzę że jeszcze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludiomil jest trójpierścieniem,powoduje więcej skutków ubocznych.Skoro tak rewelacyjnie działa na Ciebie Edronax,to się go trzymaj.Do Edronaxu stosuje się standardowo wenlafaxynę lub bupropion(welbutrin-działa na NA i dopaminę) lub sertralinę-ale jak piszesz,to sertra chyba nie dla Ciebie.Ewentualnie mirtazapina- działa na serotoninę i noradrenalinę,w połączeniu z takimi aktywizatorami jak edronax nasila działanie i jednocześnie tłumi lęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dr wspomniała o Ludiomilu, że ma podobne działanie do Edronaxu (NARI), a jest tańszy i oprócz tego trochę uspokaja.

podobne ,ale w którym wcieleniu? :lol:

Doktor pewnie obydwa leki testowała na sobie i teraz wszystko wie na temat różnic obydwu leków i podobieństw .

Ludiomil przyrównał bym do dobrego placebo ,a Edronax to poważny lek ,który potrafi wystrzelić z kopyta przy odpowiedniej dawce. Jakim cudem oni jeszcze produkują ten Ludiomil i gdzie oni go upychają na sprzedaż. Chyba w dawnym ZSRR ,bo w Polsce dziesięc lat temu lub więcej czekałem trzy dni,aż go sprowadzili do apteki. Więc musisz sie spieszyć bo chodzą pogłoski ,że to ostatnie dechnięcia tego superantydepresantu na glinianych kólkach ;)

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej farmaceuta, dzięki za odzew :) Ale Ludiomil troszku działa na dopaminę (D2), a myslę że by mi się przydała. Angielska wikipedia mówi że to 4-pierścieniowiec, ale w sumie to 3-pierścieniowiec też (fałszywy czwarty pierścień). Anyway, Edronax jest świetny (mimo dojmujących uboków), ale nadal nie chcę wychodzić z domu, spotykać się, dzwonić, odbierać tel. itd. Co by na "to" byłoby odpowiednie?

Sertra mnie usypia i boję się jej prolaktynowego efektu, a po Wellbutrinie miałam mega lęki (a szkoda, bo on też "dopaminuje"). Po mirtazapinie obłędnie "żarłam" - to właściwe słowo i zatrzymywałam wodę. Hmm, chyba wenla będzie najlepsza, chociaż 3 lata temu miałam po niej mega zmęczenie i senność nie do opanowania. Ale może przez te parę lat w mózgu mi się pozmieniało i będzie ok? Poza tym po Edro mam bezsenność więc ten efekt by się wzajemnie zniósł. Zostaje jeszcze mianseryna, ale tu też tycie. Natawiam się na wenlafaksynę, przynajmniej tańsza od Elicei, którą teraz też biorę i raczej nic mi nie daje, a przynajmniej mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×