Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

W domu to jeszcze może być (chociaż i tak jem sama w pokoju bo czasami zjedzenie zwykłej zupy zajmuje mi z pół godziny) bo jakby co, mogę zrobić sobie mięte albo mocną herbatę a u gości to tak średnio...trochę głupio prosić gospodarza by zaparzył ci mięte bo ci niedobrze! Coś muszę wymyślić na to wesele, tylko na razie wchodzi jedynie opcja hydroxyzyna/miętówki. Bo tak prosić co kilkanaście minut o herbatę też głupio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od czasu wiekszego stresu mam problemy z nerwami. Mianowicie sciska mnie w zoladku, robi mi sie niedobrze i nie moge nic jesc. Najsilniej czuje to kiedy mam gdzies wyjsc lub kiedy zaczynam sie czyms delikatnie nawet podswiadomie denerwowac. Brałam juz rozne rzeczy (ale zadnych chemicznych rzeczy) ale to nie chce ustapic. Raz jest lepiej a pozniej znow to samo od nowa. Czy ktos moze cos na ten temat powiedziec i poradzic?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciasteczkooo hmm, wyglada mi to na objaw nerwicy, ze denerwujesz sie przed wyjsciem gdzies itp. (ale nie jestem lekarzem). skoro masz tak od jkiegos czasu to moze idz do internisty i powiedz co ci dolega. moze byc tak, ze dostaniesz skierowanie do psychologa albo moze sie okazac, ze tego nie bedziesz potrzebowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te problemy gastryczne to chyba najgorszy bonus przy tej nerwicy ;/ To chyba mnie najbardziej denerwuje...siedze zaraz zacznie cos przelewac sie i dupa... lęki,cisnienie skacze,czuje dyskomfort bo boje sie ze bedzie mnie cisnac na rozwolnienie ... Slyszalem ze przy nerwicy zoladka podcisnaja nerwy w zoladku ;o Podobno dziala, ciocia z USA mowila jak byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te problemy z brzuchem najbardziej mi przeszkadzaja w funkcjonowaniu. Np. jakas impreza, zawsze mam watpliwosci czy isc bo po pierwsze leki, ale d** z nimi. Gorzej z moim zoladkiem. Bo jak mozna isc na impreze i nic nie wypic?? A ja po 2 piwach czy kilku kieliszkach mam cholerne problemy. Zaczyna sie bol brzucha i inne nieprzyjemne sprawy mu towarzyszace. Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. omijam szerokim łukiem wszelkie tłuste jedzenia, bo np. po rosołku, kiełbasie z grila itp momentalnie rozpoczyna się przelewanie, burczenie, dyskomfort i mdłości.

Widocznie masz problemy z refluksem. Zauważyłem na własnym przykładzie, że zgagi dostaje z innych powodów niż stany nerwicowe. Bywają bardzo nieprzyjemne, warto się przejść do gastrologa. Poza tym oczywiście miewam problemy z jelitem wrażliwym, zawsze zaczynają się tak samo, w podobnej porze (późne popołudnie lub wieczór), są powiązane z bólami mięśni lub też w innych porach dnia z powodu silnego, długotrwałego stresu. W tej chwili w torbie, którą noszę do pracy zawsze mam "podstawowe wyposażenie awaryjne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. omijam szerokim łukiem wszelkie tłuste jedzenia, bo np. po rosołku, kiełbasie z grila itp momentalnie rozpoczyna się przelewanie, burczenie, dyskomfort i mdłości.

 

Kurcze, a może my mamy alergię pokarmową? .

 

 

Alergia pokarmowa sie pojawia po zjedzeniu konkretnych rzeczy i objawy są zawsze po tych samych. Jak pojawiają ci sie objawy po różnych potrawach, tak że raz zjesz i nic, a potem zjesz i ci niedobrze, to napewno nie jest alergia. Wiem bo niestety sama mam alergie pokarmową :

orzechy mam absolutnie zakazane, tak samo owoce leśne i surowe warzywa (a ja tak nie lubię gotowanej marchewki!) cytrusy mogą być w malych ilościach (parę kropli cytryny do herbaty), żadnych ostrych przypraw ani ostrego jedzenia (czyli akurat nie mogę jeść czegoś co najbardziej lubię :cry: ) a co do czekolady to w jednych testach mi wychodzi że mam alergię, w innych że nie mam, więc narazie mam tylko szlaban na gorzką, deserową i wynalazki typu 85% kakao. A najlepiej jakbym jadła tylko białą (w sumie całkiem lubię białą ale troche mało jest opcji, bo jest biała zwykła, biała z rodzynkami i biała z chrupkami i to tyle, a ja np. lubię miętową a jest tylko ciemna :().

U gastrologa byłam i nic nie mam, więc to tylko alergia, IBS i nerwica :/

A rosołek całkiem lubię ale kiełbasy absolutnie nie tknę, tak samo jest z grzybami i zupą pomidorową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie mogę nawet kropli żołądkowych, bo na spirytusie ani Amolu.

no wlasnie na alkoholu. A na imprezie to moze soczek pijesz :lol: To mam calkowicie zrezygnowac z alko? :roll: No ale sprobuje ten validol co Marianek polecales :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.ibs.boo.pl

Sluchajcie podaje Wam linka do forum poswieconego IBS-zespol jelita drazliwego!

Tam wiele osob napisalo jak wyleczylo sie z tego swinstwa.

Sama jestem chora na ibs od roku i powoli wychodze ztego....znalalzam cudowny lek! :D:D

 

 

Przejrzałam to forum. Dopiero raczkuje (mam nadzieję,że rozwinie się).

Niestety nie ma cudownego leku.. Osób wielu, które wyszły z tej choroby - też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z nerwica walcze juz od dwoch lat, po pierwszych paru nieudanych probach brania roznych antydepresantow wkoncu znalazlam effectin, ale mimo tego ze czuje sie psychicznie nawet spoko, biegunki nadal sa nieodlaczna czescia mojego zycia, w sumie nieciekawego, gdyz odstawilam wszystkich przyjaciol ze wzgledu na ta glupia chorobe i strach wychodzenia gdziekolwiek(zwiazany oczywiscie z poszukiwaniem toalety :cry:

niewiem co sie dzieje, ale ostatnio biegunki mi sie nasilily, mam problem zeby wyjsc do pracy, chociaz do pracy jade 5 min samochodem to juz mam stresa ze nie zdarze...., wogole ostatnio tez zaczelam sie gorzej czuc psychicznie izastanawia mnie czy to moze effectin juz nie dziala, moze za dlugo go biore i powinnam juz zmienic lek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wlasnie na effectinie 150 bylam przez dwa lata, od dwoch miesiecy jestem na 75 i do tej pory bylo wszystko ok, dlatego nie mam pojecia co to jest, chyba musze sie zapisac na terapie, juz mam poleconego (dzieki temu forum :D ) psychoterapeute, mam nadzieje ze to pomoze, bo dluzej tak nie wytrzymam :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:) ja mialam niesamowicie silne bóle brzucha od około stycznia. Byłam kelnerką i nieregulrny tryb życia, posiłki "z doskoku" tylko sprzyjały temu okropnemu uczuciu tysiąca wielkich szpilek w brzuchu. Najgorsze było to, że żądne tabletki przeciwbólowe nie pomagały. Bol zaczął promieniowac na wylot do kęgosłupa i do serca. Myślałam, że coś mnie żre od środka. Nie mogłam się ani śmiać, ani schylać. Codziennie płakałam z bólu... A najsztraszniejsze było to,że NIE MOGŁAM JEŚĆ!!! :shock: To znaczy mogłam, ale co zjadłam to natychmiast bóle się nasilały. Po 3 miesiącach męczarni trafiłam do szpitala. Powiedzieałam, ze mogą mi zrobić jakie tylko badania im się marzą, żeby tylko przestało mnie boleć. A wiec gastroskopia, usg, serce, tarczyca, krew i...dieta :cry: Okazało się, że jestem zdrowa jak rybka i lekarz powiedzial, że wszystkiemu sa winne nerwy. No i zażartował,że jak wyjde to mam kogoś "uszkodzić" to uwolnie emocje (ale tego nie zrobiłam :D ). I przepisano mi SULPIRYD. Działa kojąco na żołądek i nerwy. Brzuch przestał mnie boleć po 2 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciasteczkooo, ja mialem na poczatku podobnie, az sie nawet zaczelo pogarszac.

 

kilka postow wczesniej opisalem co mi dolega.

na stan dzisiejszy juz jestem caly przebadany, bylem w poradni gastroenterologicznej, zrobiono mi badanie gastroskopii, okazalo sie ze mam pootwierane zwierniki i przez to czesto wymiotuje.

Spowodowane jest to stresem, gastroenterolog przepisal mi leki na zolodek i na uspokojenie Cloranxen. bylem wczesniej u psychiatry poradzic sie to ten mi przepisal lexotan (doraznie) i seronil, po seronilu wymiotowalem (odstawilem po 2 tab). lexotan biore jak mnie lapie stres(tylko doraznie pol tabletki 1.5mg), cloranxenu jeszcze nie bralem a niby mam brac codziennie zeby niestresowac zolodka, gleboko sie zastanawiam nie chce ladowac w siebie chemii.

pije za to ziolka ktore pomagaja, ciasteczkooo poszukaj w internecie informacji o Alveo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

W moim przypadku wygląda to tak, że od około roku czasu mam dziwne dolegliwości płynące z żołądka, po każdym jedzeniu czuję się pełny, jest mi gorąco i duszno, czuję się jakbym kompletnie opadał z sił, ogólnie jestem coraz słabszy i zmęczony, nic mi się nie chce bo tłumacze sobie że nie dam rady, łapie zadyszkę robiąc proste rzeczy. Miałem w zeszłym roku robione USG jamy brzusznej ale nic nie wykazało, teraz chce się udać do gastrologa, żeby mi wykonał gastroskopie, jeśli i ona nic nie wykryje to może wreszcie wtedy przestanę sobie wkręcać jakiegoś raka żołądka, wrzody czy też bakterie w żołądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na dolegliwości gastryczne najbardziej pomaga siemię lniane (nie każdy jest w stanie to wypic bo to taki kisielek glutowaty :D ).Jak tylko czuję,ze z moim żołądkiem coś się dzieje to zaczynam pic siemię 2 razy dziennie:rano na czczo i wieczorem przed pójściem do łóżka.Nie biore już żadnych leków ,bo nic na dłuższą metę mi nie pomagało.A brałam tego naprawdę sporo.Owszem,podleczyłam się na jakiś czas,ale cholerstwo zawsze wracało,więc nie ma sensu zatruwac organizmu.na kolejną gastroskopie tez juz nie mam ochoty (miałam dwie).Jedyne co mogę polecic to trillac,czyli bakterie kwasu mlekowego.Pomaga na jelito drażliwe.Działa korzystnie na przewód pokarmowy i regeneruje florę jelitową.Można kupic bez recepty.

Pozdrowionka :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×