Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

bvb25, Jeszcze nie tak dawno sami zaczynaliśmy a teraz prawie jak lekarze już , haha ; d

 

-- 31 lip 2012, 11:48 --

 

Tak po za tym Michał to też mi się wydaje , że mamy typową nerwice neurasteniczną. Która właśnie jest wywołana dużym zmęczeniem i napięceiem fizyczno-psychicznym i róznego rodzaju stresami. Pamiętaj, że wszystkie używki to dla organizmu też stres, więc wydaj mi się ze na 100 % to jest to. Zatem możemy odetchnąć z ulga bo Derealizacja jest czymś poważniejszym z czego dużo gorzej sie wychodzi, to tak na pocieszenie.

A i czytałem że pomocna w leczeniu jest woda, czyli np te natryski co są w basenie czasami, prysznice jacuzzi .. Od dzisiaj robie sobie 5 prysznciów dziennie i zaraz jade sprawdzic czy na takim basenei ok 20 km stąd maja czynne Jacuzzi, moze faktycznie wystarczy 2 tyg rozruszac i odrezyc ciało i rozluźnić nerwy w wodzie i wszystko nam przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Ja to chyba będę się bronił z psychiatrii;) Ja np nigdy w życiu nie piłem żadnej melisy nawet nie wiedziałem za bardzo jak to wygląda czy to są jakieś zioła czy tabletki itp.? Teraz prawie przez te 3 miesiące wypiłem około 100 melis. Krystain czy u Ciebie tez po wysiłku fizycznym objawy sie nasilają? i czy też się szybko męczysz jak ja

 

Tak bo basen to relaks i wyciszenie, a tu chyba głownie o to chodzi, żeby sie wyciszyc i odpocząć. Ja ogolnie tak mam, że pod prysznicem jakoś mniej czuje te objawy, dokładnie tak samo jak gdy prowadze auto i najlepiej jadę autem na spokojnej wsi, zielone łąki ładna pogada. Od dzisiaj juz nie będę nic dźwigał ani sie przemęczał

 

To sobie jeszcze obczai filmik:

 

http://dziendobry.tvn.pl/video/nerwica- ... 13583.html

 

-- 31 lip 2012, 12:09 --

 

mi jeszcze duzo ludzi mówiło żebym sobie jointa zapalił ale ja juz niechce sobie truć takimi świństwami mojego mózgu bo juz dosyc dałem mu do wiwatu. Polecam za to relaksacyjna muzykę i jak najwiecej melisy( jednaego dnia tyle jej wypiłem , że aż mnie gardło zaczęło boleć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się śmiać ale też myślałem żeby pójść na psychiatre.. Ostatnio widziałem jak babka ok.30 lat wyjeżdzała nowym Outlanderem. Nawet może mniej lat miała. Byłem u niej panstwowo dwa razy, więc czemu nie, psychiatra właściwie rozmawia, 10 - 15 min i daje leki, co najwyżej kieruje na inne badania. A w sumie o tych badaniach już sporo wiemy. Też nie wiedziałem dokładnie co to melisa, ja nawet przez 5 lat po wyprowadzce nie miałem lekarza rodzinnego. .

 

Też lubie samochodem jeździć, dużo mniej to odczuwam, szczególnie jak sobie jeszcze płyte dobrą puszcze. Mecze sie tez jakby szybciej, ale staram się unikać męczenia. Teraz oglądam mecz Pol-Buł. A zaraz po meczu śmigam na basen z jacuzzi , może nawet się umówie na jakiś masaż ? :) Trzeba coś robić żeby nie zwariować.

Oglądałem już ten filmik jak wcześniej wstawiłeś. Tylko tam głównie o sercu gadają a u mnie idealnie serducho (całe szczęście) Ale mają racje ze to głownie głowa nam takie figle robi.. : ) Ej ale ważne ze to nie derealka jednak, bo to faktycznie masakra jest, zobacz co oni doiero musza przezywac.

 

Tez mi mowia zebym sobie zajral ale ja juz nigdy wiecej nic nie dotkne, nawet papierosa. W ogóle zauwazylem ze zrobilem sie mega zyczliwy dla ludzi. Zaczynam np rozmawiac jak stoje gdzies w kolejce np na obieranie krwi. Ostatnio taka starsza babcie odrzuciłem do domu od endokrynologa, ludzi na przejściach przeuszczam, nie wiem jak tak lepiej się czuje jak taki życzliwy jestem i otwarty dla ludzi bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystian2222, Też zrobiłem się milszy i mniej sie stresuje rozmową z obcymi ludźmi ale tutaj akurat wychodzi juz nasze zdrowe odżywanie i zdrowy tryb życia, u Ciebie może jeszcze ten antydepresant zaczał troche działać, kurde żeby Ci ludzie wiedzieli co aktualnie przezywamy to nigdy by w to nie uwierzyli nie?

 

Stary Ja u rodzinnego to byłem pierwszy raz chyba od podstawówki, musiałem sie dowiedziec jakie dokumenty musze zabrać żeby wizyta była na fundusz bo na szczęście nie miałem wczesniej takiej potrzeby tam chodzić. Krystian kup sobie Inozytol jest dostepny w każdej aptece koszt około 20zł , a troche pomaga, na pewno nie zaszkodzi;)

 

Dzisiaj z pojechałem jako zawodnik na zawody gokartowe organizowane w moim mieście(jestem wielkim fanem kartingu i F1) . Pomęczyłem się tam trochę, troche nerwów steresów ale zajałem 1 miejsce i jak dostałem puchar to mi sie zaraz mocno humor poprawił:) Poczułem wreszcie jakąś satysfakcje:) :D

 

a-1976-76 zapraszam na GG: 6765766;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałaś jakieś leki typu SSRI ?

Jeszcze nie probowalam zadnych poniewaz staram sie dostac do psychiatry.Narazie jestem po pierwszej wizycie u psychologa.

Może zrób sobie dla pewności badania krwi TSH, TT3, TT4

Wszystkie wyniki ok.

Ale na 99% nerwica

Przypuszczam tak samo :)

A póki co to jedz witaminy, magnez, potas , vigor

Wcinam od 2 miesiecy magnez +b6 i kompleks witamin

jaki tryb życia prowadzisz

Po za wychowywaniem dzieci na co dzien ( 3 maluszkow ) nie robie nic ,jesli chodzi o wakacje.Normanie jeszcze chodze do szkoly jezykowej 3 x w tygodniu wieczorami.Maz pracuje 7 dni w tygodniu,wiec wszystko na mojej glowie. Dzieci dzialaja na mnie jak pachta na byka chyba dlatego te uciski nie moga ustapic gdyz jestem z dziecmi 24 h na dobe i nie mam mozliowsci nawet wyjsc gdzies sama normalnie maskara

pij dużo podwójnej melisy:)

HAHa jestem zaopatrzona na 3 miesiace do przodu - nie pomaga,ale za to dzisiaj od 3 miesiecy jest troszke lepiej aczkolwiek ucisk jest i czasami tak scisnie ze odrazu dostaje jakiegos dziwnego leku i skoku cisnienia ale probje to opanowywać czasami wychodzi czasami nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mayarex, Oprócz dzieci to nic. 3 dzieci to przecież urobisz się więcej niż twój mąż : ) Ile te maluszki mają lat.

Hm, jak masz 100 zl to może spróbuj ggdzieś prywatnie , im szybciej weżmiesz leki tym lepiej bo one działają zazwyczaj tak po 5, 6 tyg a nawet później niesteyy. Ja biore CItal 5 tyg i jak narazie tak jakby dzisiaj pierwsze poprawy (mniejsze bóle głowy) wczoraj po raz pierwszy przed snem ok 3h w ogóle mnie głowa nie bolała,poczekam jeszcze pare dni i zmieniam lek na mocneijszy, recepte już mam.

 

Michał, ja dzisiaj byłem na takim basenie w pensjonacie. natrysk, basen, jacuzzi i zero ludzi, całkowicie sam byłem. Tak się zrelaksowałem, że przez godzine zapomniałem o chorobie. Polecam !! Fakt faktem godzina 23 zł, ale wykupie osbie karnet i taniej wyjdzie. teraz codizennie bede smigal tak wieczorkiem, albo z rana dla relaksu przez miesiąc , może pomoże plus 5 pryszniców dziennie haha. Polecam taki relaks . Coś w tym jest ze woda pomaga.. : )

 

-- 31 lip 2012, 19:14 --

 

a i kup sobie http://www.domzdrowia.pl/41901,zen-szen-350-mg-30-kapsulki.html?qrtc_slt=slt_product&qrtc_tpl=tpl_product&qrtc_typ=prd&&qrtc_prd=42802&qrtc_pos=3 akurat brałem go pół roku temu, dostałem od kogoś i znalazłem go w samochodzie, czytałem ze dobre na nasz dolegliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten żeń-szeń sobie kupię, nie wiedziałem, że Cię wciaż boli głowa, mnie praktycznie wcale może czasmi lekko no ale to przed moimi dolegliwościami tez miałem, ucisku też nie mam i chyba nie miałem, może czasami jak wysilam mózg to mam lekkie wrażenie jakby ktos dotykał mózg w miejsc czoła i góry.

 

Ja juz coraz mniej o tym myślę mimo, że to sie utrzymuje cały czas tak samo np dzisiaj na tych zawodach w ogóle o tym nie myślałem bo byłem zbyt przejety zawodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz dzieci to nic. 3 dzieci to przecież urobisz się więcej niż twój mąż : ) Ile te maluszki mają lat.

Haha to fakt roboty jest tymbardziej ze dzieci sa naprawde malutkie : 4 lata, 3 lata ( konczy wlasnie w sobote :) ) i 20 miesiecy do tego 3 chlopakow :zonk:

Hm, jak masz 100 zl to może spróbuj ggdzieś prywatnie

Jutro wlasnie bede atakowac psychiatre ktorego wybralam i bede robic sobie termin,akurat mieszkam w De wiec tutaj sie az tak dlugo nie czeka jak w pl aczkolwiek jak wszedzie jest okres urlopowy :zonk: Zobaczymy dam znac .Narazie codziennie staram sie wieczorami sluchac Ewy Foley podaje link moze sie komus przyda http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/474389,ewa-foley-pokonaj-stres.html

i latam codziennie do drogerii po rozne dziwne cuda typu olejki relaksujace, gadzety do kapieli uspakajające itd powiem ze troszke wyciszaja takie kapiele ale ucisk w glowie caly czas jest :why:

Pozdrowionka dla nerwosolkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Michał ja codziennie od 6 tyg takie bole glowy silne zewytrzymac nie szło , plus jakies mrowienia czssami, jakieś uciski ;/ ALe właśnie od wczroaj nie boli ;ooooo i w ogóle mowie Ci ten basen chyba serio bardzo relaksuje , też zacznij chodzić, ja teraz codziennie !

 

mayarex, no w Polsce jak masz kase to też nie czekasz. Albo dobra akcja była wchodzę i pytam się o endokrynologa w moim mieście i mówią , że nie ma. A ja, że prywatnie bym chciał. A jak prywatnie to mamy 3.. dziękuje, Polska.. <3 masz kase , masz szanse na zdrowie nie masz kasy wybieraj albo zdychasz , a jak wybierzesz zdrowie to zdechniesz z głodu skoro jedna wizyta to zazwyczaj 120 zł +dojazd , badania krwi w naszych przypadkach (szczególnie u mnie bo poderzenia tej tarczycy to też z 500 wyszlo ) niemówiać o tym jak ktoś rezonans musi robić, plus leki za które państwo nie zwraca nic. W sumie chyba już mogliśmy zostać pod panowaniem Niemców , przynajmniej byśmy spokojniejsi byli i mieli normalna opieke lekarska, a nie sparte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecałbym przeczytanie ostatnich 10-20 stron;)

Krytsian zażywa od 5 tyg(narazie bez poprawy), ja narazie nie

No my mamy zaburzenia widzenia ale niewiem czy dokładnie to samo co Ty, opisz bardziej objawy

 

Te zaburzenia widzenia to nieostre widzenie, jakieś takie rozmyte no i takie mroczki migające przed oczami szczególnie rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystian2222, no z tym basenem się dostosuje do Twoich zaleceń bo wiem, że taki relaks tylko pomoże, ogólnie to mi się przypomniało, że w domu mam jakuzzi z którego jeszcze nigdy nie korzystałem, w mieście mamy aqua park i basen sportowy, do tego w okolicy w Uniejowie są te słynne termy. Już raz tam byłem jak mam te dolegliwości ale to było jak jeszcze chodziłem mocno wystraszony moimi dolegliwościami, i przyjemność była praktycznie żadna... Jak Ci ten ból głowy i ucisk zszedł to jak tam z zamroczeniem/otępieniem czyli z tym co chyba najbardziej przeszkadza? Ja tak miałem, że jak mi nachodził ból głowy to było gorzej. Aha ostatni ból głowy to miałem w sobotę po piątkowym piciu na kacu+upał35'C ale spacer+aspirin effect załatwiły sprawę

 

-- 01 sie 2012, 09:34 --

 

Ogólnie polecałbym przeczytanie ostatnich 10-20 stron;)

Krytsian zażywa od 5 tyg(narazie bez poprawy), ja narazie nie

No my mamy zaburzenia widzenia ale niewiem czy dokładnie to samo co Ty, opisz bardziej objawy

 

Te zaburzenia widzenia to nieostre widzenie, jakieś takie rozmyte no i takie mroczki migające przed oczami szczególnie rano.

 

lekkie piski w uszach pewnie też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj też wstałem z takim minimalnym bólem głowy, a zazwyczaj tak, że rano tak łeb bolał , że nic nie szło zrobić. Ogólnie nie chodzi o to zebys pływał cała godzine i się zmeczyl bo pewnie bedziesz mial takie objawy ze nie bedziesz w stanie samochodem do domu wrocic ;p Ja miałem o tyle fajnie, że na basenie byłem sam, zrobiłem sobie pare rundek, ale takich baaaardzo, baardzo powolnyc, dla relaksu. Później prysznic (ale taki z natryskiem, że 8 dysz po plecach daje) później jacuzzi i mówie Ci ze przez cała godzine w ogóle tego nie odczuwałem. A wieczorem nawet miałem ochote w końcu sam z siebie się spotkać z kumpela !

 

Faktycznie najgorsze co może być to leżenia cały dzień w domu , takie zamluanie, ogładanie tv, siedzenie przed netem, bo człowiek tak naprawde sie jeszze bardziej meczy takim czyms i objawy się nasilaja. Bo tu na chwile przysnie itd a potem jest jeszcze gorzej. Trzeba coś robić, ale coś najważniejsze wszystko powoooli i bez żadnych nerwów, nawet jak samochód prowadzisz, to też nie wariuj , nie spinaj si ena innych, bez nerwow, haha, przepusc jakas pania z dzieckiem. Jakos zmienia mnie ta choroba ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie to jest to co Ci mówiłem, że wyjscie z domu pomaga ale tylko do fajnych miejsc. Ja lubie sie spotykac ze znajomymi, rozmawiać z nimi(najlepiej żebym dużo mówił) szkoda, że bliżej nie mieszkamy bo pewnie fajnie było by sie spotkac bo co jak co ale My mamy wspólne tematy;)

 

Ale z drugiej strony jak Ja pracuje i niestety wciaz mam stycznosc ze stresami to czasami lubie posiedziec w domu jak mam doła i zupełnie nic nie robić.

Wczoraj wieczorem mnie dopadł znowu dół to sobie wziałem relanium i wypiłem 2 melisy to mnie ścieło, że o 21.00 już spałem i się o 8:30 obudziłem ale nie żałuje bo chyba lepiej tego doła przespać

 

-- 01 sie 2012, 10:12 --

 

podobne dolegliwości:

 

http://commed.pl/nerwica-neurasteniczna-ktos-sie-podzieli-doswiadczeniemi-vt14672.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sobie darować pracy na 2 miesiące , albo miesiąc chociaż ? wykupić sobie karnet na jakieś basen (dobrze wyposażony) Ja dzisiaj o 16 znowu jadę się relaksować. Che tak codziennie przez 2 tyg na basen jeździć zobacze czy jakiś efekt będzie . Jak bedzie lepiej to będe jeździł dalej. W końcu mam czas tylko dla siebie, nic nie musze, robie co chce .

 

No szkoda, że tak daleko od siebie mieszkamy. Pewni już tu byłeś nie raz ale znalazłem to na wikipedii pod nagłówkiem LECZENIE

 

Odpoczynek, hydroterapia, środki wzmacniające, aby wzmocnić procesy pobudzenia - kofeina, a także preparaty na bazie żeń-szeni

 

-- 01 sie 2012, 13:33 --

 

środki wzmacniające to w naszym przypadku chyba witaminy, co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej witaminy, żadnej kofeiny, dzisiaj sobie znowu pojade na gokarty, a wieczorem pójde do znajomego;) Powiem Ci, że niedługo możliwe, że pojade do trójmiasta bo będę musiał odebrac patant na motorówkę to jakbym jechał to sie odezwę, może sie spotkamy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 3 miesiecy czuje sie dzisiaj lepiej,pozostal tylko strach przed nawrotem.Chyba cholera jedna czyt.Nerwica odpuscila mi dzisiaj z okazji urodzin :mrgreen: Jw pisalam nie biore zadnych lekow wcinam tylko witaminy oraz magnez a i bralam tabl.ziolowe uspakajajace.Ucisk jeszcze jest ale w porownaniu do tego co bylo ta ,,pan pikus,,.Zastanawiam sie na jaki czas cholera odpuscila tak ja nazwalam jedna wielka cholera i tak o niej mowie :mrgreen: te 3 misiace byly koszmarem ,wycinek z mojego zycia i mojej rodziny bo na niej sie to tez odbijalo i odbija.

Nie wiem co mi pomoglo moje nastawienie na ,,cholere,,czy co :shock: codziennie wieczorem kapie sie ok 30 min w olejkach relaksacyjnych i slucham Ewy Foley -moze to to ...a moze wielka chec zycia normalnie i nie tracenia pieknych chwil z dziecmi i mezem .Nawet nie zauwazylam jak moj 4 letni synek przez te 3 miesiace wydoroslal.Non stop sie pyta jak sie czuje a jak odpowiadam ze zle to idzie do innych czlonkow rodziny i mowi tak ,, cicho cicho mama sie zle czuje ma byc cisza bo znowu pojedzie do szpitala ,, Uciekl mi strasznie ten czas i chyba to mnie podnioslo,ale boje sie ze wroci.Dzisiaj odwazylam sie wyjsc na spacer (zawsze autem wszedzie ) z najstarszym synem na dwor.Szlam i odrzucalam mysli o cholerze czasami gdzies mnie cos ucislo w glowie ale zaraz odrzucalam te mysli i jakos sie udalo wrocilismy ,zrobilismy zakupy i nie bylo tak zle :smile:

Jutro kolejna wizyta u psychologa zobaczymy co powie bo to dopiero drugie spotkanie gdyz psycholożka byla na urlopie :evil: i nie chciala jak to pwoiedziala zostawiac drzwi otwartych wiec wysluchala mnie tylko na pierwszej wizycie.

W końcu mam czas tylko dla siebie, nic nie musze, robie co chce .

 

I tu pozazdrościć ,ciesz sie kazda chwila.Ja nie mam chwili dla siebie wiec korzystaj ile mozesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluje, miło się czyta , że ktoś z tego gówna wychodzi. Michał, nam też się uda, zobacz , że średnio to właśnie ok 2-4 miesięcy. Ja u siebie też jakby widzę zmiany na plus od wczoraj. A właśnie wróciłem z basenu, jestem lekko zmęczony ale czuje że ciało takie zrelaksowane jak pół h dawałem sobie ładnie po plecach natryskami ;dd polecam !

Moze jutro umówie się na masaż relaksacyjny , życie krótkie, może gdyby nie ta chorob anigdy bym nie miał czasu z tego skorzystać bo ciągle tylko praca, praca i praca . .

 

A i co najważniejsze moim zdaniem nie mamy tej derealizacji i najgorsze chyba już za sobą (czyli ten szok co to może być i oczekowianie że to rak albo tętniak albo niewiadomo co jeszcze) to `tylko ` nerwica..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz już sam nie wiem :< Bo już serio sią wkręciłem temat derealizacji, ale tam jest coś w stylu, że ludzie no nie wiem jak to nazwać, ale wydaje im się, że są we śnie, a ja i Michal to normalnie ogarniamy , wiemy, że to nie żaden sen, nie mamy żadnych lęków po prostu takie otępienie mózgu, jakby zwolnił obroty bo chciał się czymś obronić. Sam nie wiem co o tym myśleć, czy to derealizm czy bardziej nerwica neurasteniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×