Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki


Dydona

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie przypadła do gustu książka "Chcę być kochana tak jak chcę" autorstwa Ewy Konarowskiej i Katarzyny Miller.

 

ma w domu ''Dlaczego boje się kochać'' - J. Powell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz polecilbym wszystkie ksiazki McWilliams Nancy oraz ksiazkę Davida Shapiro :Neurotic Styles

 

-- 27 cze 2012, 11:54 --

 

No i chyba poczytam Oswoic Lęk Judith Bemis , co prawda jest to powtorka z technik terapii behawioralno-poznwaczej - ale powtorzyc czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dwa lata temu wpadła mi w ręce książka nt. psychologii, jednak po przeszukaniu kilku księgarni internetowych mam problemy z jej odnalezieniem. Jedyne rzeczy, które pamiętam to:

- była to większa książka, chyba format A4

- cena około 90-100 zł za sztukę

- były dwie bliźniacze książki, każda w innym kolorze, jedna była zatytułowana "Psychologia coś tam" a druga "Psychologia" (chyba)

- z tego co pamiętam były to podręczniki akademickie, napisane przyjemnym językiem, dobrze się czytało. Było trochę ramek z jakimiś ciekawymi historiami (ramki i ozdobniki w kolorze blado-niebieskim), tekst był wielokolumnowy.

- ze wstępu pamiętam, że było to wydanie któreś z kolei, poprawione. Była to praca zbiorowa, autorzy zagraniczni, zachwalano, że książka jest dobrym podręcznikiem.

Czy może kojarzycie jakieś tytuły? Przypuszczam, że jestem w stanie przypomnieć sobie po okładce, jednak muszę jakoś zawężyć poszukiwania. Wydaje mi się, że jedna z książek miała zieloną okładkę, a druga fioletową. Powiedziałbym również, że na okładkach było coś narysowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,pisze w sprawie o pomoc w ustaleniu dobrej książki zajmującej się psychologią z punku widzenia jako medycyna.Szukałem w internecie jest masę książek i ciężko się zdecydować.Czy mógłby ktoś podać jakieś dobre książki ? z góry dziękuje za pomoc ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynona - dziękuję Ci z całego serca za założenie tego (jakże potrzebnego) wątku.

Wykorzystam go i po raz drugi na tym forum,

ale po raz pierwszy w odpowiednim do tego miejscu pochwalić tytuł, który mi pomógł w życiu bardzo:

"Jak zadbać o własne szczęście" -autor - Albert Ellis

Przepiszę dla Was z tylnej okładki- "To jest książka dla każdego, kto:

-narzucił sobie zbyt rygorystyczne nakazy i nierealistyczne roszczenia;

-odczuwa z tego powodu lęk, głęboki smutek, złość, nienawiść do siebie;

-ma skłonność do użalania się nad sobą i obwiniania innych;

-pragnie zmienić niezdrowy przymus odniesienia sukcesu w zdrową chęć odniesienia sukcesu;

-chce nauczyć się jak krok po kroku eliminować problemy emocjonalne i nie dopuszczać do ich ponownej eskalacji."

 

Cena ~25 zł(?) za 238 stron.

Czyta się lekko, łatwo, przyjemnie, lektura skutecznie zmienia postawę wobec Siebie i wobec świata.

 

-pozdrawiam wszystkich piszących w wątku i proszę, by podając tytuł dodawali też opis książki, lub własne o niej wspomnienie. A teraz pytanie, czy za podanie linku do mojej ulubionej internetowej księgarni psychologicznej

dostałbym bana za kryptoreklamę?

pozdrawiam wszystkich, którzy posiedli boską umiejętność czytania (ze zrozumieniem).-nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra lektura dotycząca zaburzeń osobowości i metod leczenia

Witam, przejrzałam forum ale nie znalazłam nic odnośnie książek, podręczników z tej dziedziny. Bardzo proszę osoby obeznane o podanie tytułów książek, w które mogłabym się zagłębić... Interesują mnie książki na prawdę warte polecenia...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupa, nie klasyki ;) książki popularnonaukowe może i są popularne, ale na pewno nie naukowe. podręczniki akademickie only:

 

"psychopatologia" Seligman - to jest klasyk

"psychologia zaburzeń" T I i II Carson wyd. GWP

"Osobowość z pogranicza" Goldstein (nienajnowsza i skupia się oczywiście na bpd)

 

poza tym szukac oczywiście po autorach, którzy skupiali się nad danym z.o. jakie konkretnei cię interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie", Millon, Davis, 2005

Mam tę książkę, to dobry podręcznik akademicki. Przede wszystkim jest w niej obszerny opis każdego zaburzenia osobowości. Jeśli chodzi o opis leczenia, już trochę mniej.

Zainteresowanym mogę użyczyć lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Beck Aaron „Terapia poznawcza zaburzeń osobowości”, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 2005

2. Cantelmi Tonino, Orlando Francesca „Przekroczyć narcyzm”, Wydawnictwo Salwator 2007

3. Cierpiałkowska Lidia „Psychologia zaburzeń osobowości”, Wydawnictwo Naukowe UAM 2004

4. Dessuant Pierre „Narcyzm – przegląd koncepcji psychoanalitycznych”, GWP 2005

5. Jakubik Andrzej „Zaburzenia osobowości”, PZWL 2003

6. Kernberg Otto „Związki miłosne”, Zysk i S-ka 1998

7. Lowen Alexander „Narcyzm – zaprzeczenie prawdziwemu Ja”, Santorski&Co 1995

8. MCWilliams Nancy „Diagnoza psychoanalityczna”, GWP 2009

9. Millon T., Davis R. „Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie”, Instytut Psychologii Zdrowia PTP 2005

10. Pospiszyl Kazimierz „Narcyzm – drogi i bezdroża miłości własnej, WsiP 1995

11. Rohr Heinz Peter „Narcyzm – zaklęte Ja”, W drodze 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alice Miller

odkryłam ją na studiach dzięki bardzo wymagającemu wykładowcy

 

przeczytałam wszystkie jej książki wydane po polsku, w obcym nie przeczytam ze względu na słabą znajomość języka

 

Autorka pisze o przemocy wobec dzieci, jej wpływie na życie dorosłe.

 

Za każdym razem odkrywam w tych książkach coś nowego. Czuję że nieżyjąca autorka wprost przemawia do zepchniętych/budzących się dopiero uczuć które będą wiodły do wyzdrowienia... bo we mnie dopiero budzi się gniew, tfu, jestem obecnie wulkanem wściekłości, jestem dorosłym dzieckiem toksycznych rodziców... czasami te uczucia są nieoczekiwane i płaczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek z dziedziny psychologii; nie wiem jak dokładnie określić to, czego szukam, chodzi mi o książki głównie stykające się z tematami niskiej samooceny, depresji, kompleksów, fobii, nieśmiałości itd. oraz oczywiście jak sobie z tym radzić. Fajnie by było, gdyby znalazło się coś w formie e-booków. Jeśli zna ktoś jakieś ciekawe tytuły, byłbym wdzięczny za okazaną pomoc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Candy14, ja także mam ten etap za sobą, choć czasem zaglądam do niektórych pozycji, które mam w domu.

 

-- 06 gru 2012, 17:28 --

 

Mushroom, oczywiście niektóre zapamiętuję, szczególnie te, które stały się dla mnie ważne, z jakiegoś powodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×