Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Bralam anafranil prawie tydzien. Skutki uboczne mam tak silne ze nie jestem w stanie go dluzej brac. Robi mi sie slabo jak tylko wstaje z lozka, okropne mdlosci, brak apetytu. Nie dam rady, a szkoda bo liczylam na ten lek. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralam anafranil prawie tydzien. Skutki uboczne mam tak silne ze nie jestem w stanie go dluzej brac.
No to brałaś za krótko. U mnie załapał po około miesiącu. Początek był rzeczywiście nieciekawy, ciężko było przejść przez ulice do pracy ;) Skutki uboczne do przeżycia. Lek cudowny. Teraz jestem drugi tydzień po odstawieniu po 9 miesiącach brania i już czuć różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore anafranil od ponad tygodnia juz od pierwszej tabletki poczulem sie lepiej ale ten lepszy stan mialem moze z 4 dni przez pierwsze 2 dni nie spalem pocilem sie jak swinia i mialem problemy z wytryskiem ale gdzies od niedzieli jak by wogule na mnie nie dzialal wiem ze jego dzialanie ma sie wlaczyc jakos po 2-3 tygodniach kuracji tylko nie rozumie dlaczego na poczatku dawal mi tak spokuj jak by natrectwa zniknely na dobre a teraz tak pol na pol nie jest tak zle jak dawniej ale rewelacji tez nie ma

 

-- 08 lip 2012, 22:10 --

 

witam ponownie biore juz anafranil z 3 tygodnie i nie czuje sie lepiej :< moze troszke do tego z tego co czytam psychiatra przepisalmi strasznie male dawki 20 mg dziennie a mam nerwice natrectw depresje fobie spoleczna zaburzenie osobowosci ;<

a z tego vco czytalem ludzie z depresja dostaja dawki po 37.5 na start musze chyba jutro porozmawiac z moja psychiatra zeby dala mi dawke 75 a przy nastepnej wizycie na 150

 

-- 08 lip 2012, 22:11 --

 

zreszta zostalo mi jeszcze 6 tabletek ktore jutro polkne na 2 razy rano a druga czesc przed wizyta ;)

 

-- 08 lip 2012, 22:21 --

 

i z tego co widze masa ludzi narzeka ze po tygodniu brania leku nie dali rady wytrzymac skutkow ubocznych :D hahaha

z moja nerwica te skutki uboczne to byla przyjemnosc ;) wiec nie wymiekajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepiej zaczynać od najmniejszych dawek i stopniowo je podwyższać. Bardzo dobrze robi Twój lekarz żę zaczyna od małej dawki. Ja jak to brałem to zaczynalem od 10mg. Po miesiącu 20mg (przy drugiej tabletce przez 2,3 dni mój organizm się buntował przeciwko temu lekowi). Na nastepnej wizycie 37,5. Ale nie jestem pewien czy zwiększanie dawek było mi potrzebne. Dobrze się czułem już. Moglem jechać spokojnie dalej na 10mg. Brałem jeszcze dwa inne leki do tego także, mogły wzajemnie nasilać swoje działanie wchodzic jakos w interakcje.... Po co siepać od razu większe dawki, żeby dostać cięzkich uboków i się zniechęcic?

 

 

Nie wybudzaliście się przy tym leku po kilka razy w nocy, ja tak mialem ale zaczelo sie to po jakos 3 miesiacch dopiero, takze w ogole nie kojarzylem tego z tym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy normalna potencja i libido wracaja po jakims czasie nawet jak sie bierze anafrnail ?? nie masturbuje sie juz z tydzien a ostatnio jak to zrobilem to na hama ze tak powiem wiec w sumie dobre ponad 2-3 tygodnie bez masturbacji nie podoba mi sie to szczerze

 

-- 28 lip 2012, 16:33 --

 

ale blisko kobiety czuje ten pociag ;) nawet jak sie lekko o mnie ociera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz zapisał mi Anafranil (zmiana z Citalu) i powiedział, że nie interesują go skutki uboczne, mam brać :mrgreen: Aż się wystraszyłam, a tutaj niespodzianka :D Biorę ponad 2 tygodnie - dawka 1-0-2, 25 mg plus depakine chrono 300 (1-1-1) i NIC :mrgreen: Żadnych skutków ubocznych!!! A nawet muszę stwierdzić, że mi się polepszyło :mrgreen: Moje kupowanie się zmniejszyło :smile: CUD! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil a tachykardia

hej,

odkad zaczalem brac anafranil (37,5 czyli bardzo malo) mam tachykardie.. stan tez utrzymuje sie wciaz, nawet po zaprzestaniu brania leku. od tygodnia wrocilem do ssri, natomiast nienormalnie wysoki puls caly czas sie utrzymuje..

 

ktos tak mial, albo zna sposob, przyczyne?

bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka temat jest na 162 strony ,więc napewno ktoś o tym napisał.Wystarczy poszukać ;)

Biorę 2 tygodnie na lęki i depresję która powstała przez lęki.Jest poprawa;) Ze skutków ubocznych to mam:zaparcia,susza w buzi,pot i niskie ciśnienie. Ciśnienie dokładnie nie wiem jakie ,ale mam zimne ręce i stopy do tego jak wstaje to mi się kręci w głowie.Na początku po kilku dniach miałem mega poprawe ,ale to były dwa dni a pozniej nasiliły się lęki ,a teraz jakby wszystko sie ustabilizowało i mam wrażenie ,że jest coraz lepiej ;)

 

W poniedziałek mam wizyte u lekarza i myślę o mirtazepanie.Będzie ok do Anafranilu ? Może jeszcze lepiej zadziała na lęki takie połączenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem hipomanie ,ale po paroksetynie trwała ona 1 tydzień ,a pozniej powrót do stanu przed leczniem.Kiedy miałem hipomanie to czułem się jak młody Bóg ;) Gdyby ona tak cały czas działała to w życiu bym jej nie odstawił.A jak u ciebie to wyglądało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę brać antydepresantu wpadając w hipo, bo grozi manią. Trzeba wyczuć ten newralgiczny moment, kiedy go odstawić i wtedy tylko stabilizator zostaje. Byłam dziś u psychiatry i powiedział, że wyglądam lepiej, ale jeszcze nie zmieniamy leków. Jestem z nim w stałym kontakcie telefonicznym + wizyty co dwa tygodnie, więc trzymamy rękę na pulsie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×