Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat z tym lekiem, bo to jest jedyny lek, który działa niemal natychmiastowo na mnie.

Ciekawe jest to że po 2h od wzięcia 50mg opuszcza mnie typowo nerwicowy lęk, a niebawem pojawia się pobudzenie,

ale teraz mam pytanie, czy warto w ogóle brać ten lek na depresje i nerwice ? bo mam wrażenie że robi tzw. kisiel z mózgu na dłuższą metę,

mam wrażenie zaklejenia mózgu i że uczucia które przeżywam nie są prawdziwe, a nie chcę żyć jak zombie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ludzi stosujacych solian... ma on jakis pozytywny wplyw na funckje poznawcze?

 

hehe, bardzo, ale jest sie po nim troche nerwowym - ale bez lęku, takie umysłowe pobudzenie, lecz nie jest to tak jak na stymulantach.

 

u mnie to jedyny lek który znosi:

 

- silną depresję (taką że nie mam nawet siły wstać)

- anhedonię (kompletna pustka, zamrożenie emocjonalne)

- urojenia depresyjne (czasem przez wiele godzin wali mnie ostra depresyjna rozkmina, która nie daje myśleć logicznie i tutaj działanie czuć, pojawia się taki jakby mały kaftanik emocjonalny)

- lęk (czasami udaje mi się Solianem, benzo zastąpić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce do Solianu w dziale "Stosowanie innych leków" jest napisane:

 

Należy wziąć pod uwagę jednoczesne stosowanie amisulprydu i leków:

(...)

- działających hamująco na OUN: (...) benzodiazepiny i inne leki przeciwlękowe (...) leki przeciwdepresyjne ((...) mirtazapina (...))

 

O co dokładnie chodzi z tym "należy wziąć pod uwagę"? Bo domyślam się, że chodzi tu o coś innego niż "należy zachować ostrożność", które jest wymienione wcześniej. Czy jeśli do 100 mg Solianu łykam codziennie 30 mg mirtazapiny, a okazyjnie benzo (lorazepam), to czy mogą tu w grę wchodzić jakieś interakcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, powinieneś zapytać o to lekarza.

 

Co do solianu. Jednym ze skutków ubocznych u mnie było to, że cały czas miałem otwartą buzię i nie mogłem jej zamknąć. Wyczytałem, że miałem coś z mięśniami buzi (rozluźnienie czy coś). Po odstawieniu wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, powinieneś zapytać o to lekarza.

 

Co do solianu. Jednym ze skutków ubocznych u mnie było to, że cały czas miałem otwartą buzię i nie mogłem jej zamknąć. Wyczytałem, że miałem coś z mięśniami buzi (rozluźnienie czy coś). Po odstawieniu wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że amisulpryd jest antagonistą 5-HT7 i to ponoć odgrywa pierwsze skrzypce w jego właściwościach antydepresyjnych. Ponadto nie wykazuje lub wykazuje w niewielkim stopniu powinowactwo do receptorów serotoninowych, adrenergicznych, histaminowych i cholinergicznych, co tłumaczy niewielką ilość skutków ubocznych w porównaniu do innych leków antypsychotycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dawkach od 400 do 1200mg ami wykazuje silne działanie przeciwpsychotyczne i jest skuteczny na objawy wytwórcze, w przypadku zaostrzenia schizofrenii- działa jako antagonista D2 i D3, blokuje postsynaptyczne receptory D2 w układzie limbicznym.

 

Z kolei w niskich dawkach- 50-200mg blokuje presynaptyczne receptory D2 i D3, czego efektem jest uwalnianie dopaminy i tzw. odhamowanie. Dlatego jest również bardzo skuteczny w przypadku tzw. objawów negatywnych- niektórzy twierdzą, że to najskuteczniejszy neuroleptyk na ww. objawy. Ponadto jest antagonistą 5-HT7, co ma odgrywać główną rolę w jego działaniu antydepresyjnym.

 

Myślę, że na aktywizację optymalna dawka to 100mg raz dziennie, rano, na pusty żołądek (pokarm- głównie węglowodany zaburzają wchłananie ami i wpływają na biodostępność, oraz parametry). Biorę w takiej dawce i ten lek naprawdę już wielokrotnie uratował mi życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto pytać lekarza o Solian w dawkach 50-max 100mg Chodzi mi o aktywizację,bo z tym u mnie naprawdę krucho :(

Proszę o więcej opinii użytkowników tego leku?

Jakie mieliście skutki uboczne,głównie chodzi mi o przyrost wagi,dyskinezy ?

Diskinez boje się najbardziej

Tyje sie pewnie po tym tak samo ,jak po sulpirydzie?Ktoś ma porównanie miedzy sulpi.,a ani.-chodzi mi głównie o uboczne?

Proszę użytkowników solianu o opisanie sk.ub. I wypowiedzi czy faktyvcznie ten lekpobudza,dodajecheci do działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×