Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

aree ,75 Wiem , że "ryzykant" z Ciebie i 74? dawka to niby pikuś ;) ..... ale zacznij normalnie ....

2 tyg . 75 ? ew w 2 ty, tyg.kolejne 75

co oczekujesz po tym leku ?

 

-- 17 lip 2012, 00:31 --

 

aree ,75 Wiem , że "ryzykant" z Ciebie i 75? dawka to niby pikuś ;) ..... ale zacznij normalnie ....

2 tyg . 75 ? ew w 2tyg.kolejne 75 ,a może 37,5mg na początek ?

co oczekujesz po tym leku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik, też brak mi energii nicmi się nie chce na wenli lęków nie mam,mniej się przejmuje ,właściwie nie mam emocji Takie zamrożenie emocji,obojetnosc- no niestety coś zacos ale wole ta obojętność od ciągłego lęku iplaczu.

Na ten brak energii właśnie zaczęłam brać ten korzeń arktyczny działa,ale nie wiem czy nie ma interakcji z wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 też trochę się czuję jak w emocjonalnej próżni ale z emocjami to ja mam okropny problem, odsunęłam je od siebie jakiś czas temu bo chyba myślałam że tak będzie lepiej, to chyba mój mechanizm obronny. Tylko biorąc wenlę może być tak że się nie odblokuję bo wenla będzie mnie blokować? Lipa!

Jak brałam wenlę i fluanxol to nie miałam takiej niemocy. Robiłam broszki, czytałam książki, pisałam pracę magisterską, teraz jakoś się to rozmyło. Nie wiem czy ten korzeń wchodzi w interakcje z wenlą. Wczoraj brałam i byłam absolutnie do niczego. Dzisiaj wzięłam i chyba mam trochę mocy, aby zabrać się za magisterkę. Nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z emocjami,nie umiem ich wyrażać wogole .Mam problem,ze albo b.przezywalam jakieś mało istotne sprawy albo się całkiem zablokuje jak sytuacja mnie przerasta i nawarstwi mi się za dużo problemów to też je odsuwam,właśnie taki mechanizm obronny,wyparcie.

Też mam niedługo egz.licencjacki ,a nie mam na nic siły

Spróbowała bym tego Fluanxolu,żeby się zaktywizować,ale się po nim tyje wiec raczej odpada (miałam anoreksję)A Ty czemu go odstawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84 Odstawiam go właśnie z powodu wagi. Chyba niewiele osób na nim tyje, ja miałam pecha. Zazwyczaj wzrost wagi łączy się ze zwiększonym apetytem u mnie tego nie było, ograniczyłam jedzenie do minimum, a waga i tak rosła. Chyba rzadko tak się dzieje. Właśnie na połączeniu wenli z fluanxolem czułam się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oriven to jeszcze w ogóle produkują? Pytałem w paru aptekach i nigdzie nie było, w internetowych aptekach też produkt niedostępny.

 

A czemu maja nie produkować? Zamówiła mi wczoraj babka w aptece w hurtowni na dzisiaj i mam. BTW to najkorzystniej cenowo wypadajacy generyk wenlafaksyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wawalat Cała się trzęsłam i ręce mi latały jak szalone, nie wiem czemu się upierałam że się nie trzęsę, kazał mi wyciągnąć ręce i wtedy widziałam jak latają a pan je złapał i trzymał przez chwile mówiąc że sobie z tym poradzimy. Nie było to straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, jaka dawkę bralas ? u mnie jest tak,ze odstawiam jeden i wchodzę na drugi. Bez zmniejszania i nic mi nigdy nie bylo.

Przy dawkach 150-225 mój lekarz kazał schodzić powoli ( nie zawsze schodziłam powoli,ale nie bierz ze mnie przykładu) Dlaczego odstawiasz wenle i jak na Ciebie działała aktywizujaco,czy bardziej uspokajająco?

Na mnie działa bardziej uspokajająco , brakuje mi energii i to mi przeszkadza,ale na lęki i depresje działa bardzo dobrze,pozdawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również lekarz przepisał nowy lek .Mam łykać przez miesiąc 37,5 wenli i 10 mg paroksetyny( czyli połowę najmniejszej dawki). Potem już normalnie 20 mg paroksetyny.Na razie biorę jeszcze standardowo 75 mg wenli(przez ostatnie dni czuję się dobrze, wcześniej nie było zaciekawie na tej dawce). Chwilowo nie mam zamiaru zmieniać , poczekam z tym jeszcze trochę. Jednak Ty Madzialenko ,skoro jesteś w ciązy( gratulacje :great: ), to powinnas stosować się sciśle do zalećeń lekarza, tak sądzę. I trzymaj się dzielnie , niedługo będą Ci potrzebne siły za dwoje,więc MUSI BYĆ DOBRZE :D . A tak swoją drogą, czy nie myślicie że łykanie połowy dawek przez miesiąc to za długo? Może spróbowac odstawić wenle po dwóch tygodniach i brać wtedy 20 mg paro? Bo inaczej będę czekać na działanie nowego leku ze dwa miesiące, a to piekielnie długo, nie wiem jak to przetrwam, brrrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka84, dzięki za radę. Też myslę,że max 2 tygodnie będę na wenli, potem zacznę już pełną dawkę paro.

Nie wiem jak u Madzialenki, ale mnie wenla bardzo ( za bardzo?) uspokoja, usypia. Ale chcę zmienic głównie dlatego ,że teraz słabiej działa a zwiększenie dawki nie bardzo mi służy(próbowałam kilka dni, ale brzuch mi nawalał i w ogóle jakoś nie bardzo było).

Ravciu, co do mianseryny, to nie biorę , głównie ze względu na obawę przed zwiększeniem wagi, ale też dlatego że masakrycznie senna po niej byłam( ma trochę fioła na punkcie wagi i tylko w bardzo ostrej fazie depresji nie obchodziło mnie czy przytyję,zresztą wtedy i tak nic nie mogłam jeśc i chudłam na potęgę).

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak u mnie z ta wenla ,dzięki

Niestety po paroxetynie też chciało mi się spać i chciało mi się też jesc( jestem przewrazliwiona na punkcie wagi),ale to nie znaczy ,ze u Ciebie też musi tak być,każdy organizm jest inny

Paroxetyna działa lepiej na lęki,niż wenla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×