Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki przeciwbólowe- wątek ostrzegawczy!!


Candy14

Jak często sięgasz po popularne leki przeciwbólowe?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często sięgasz po popularne leki przeciwbólowe?

    • Raz dziennie
      1
    • Dwa razy dziennie
      2
    • Jak tylko coś mnie zaboli
      2
    • Sporadycznie
      3
    • Tylko w razie konieczności
      8
    • W ogóle ich nie biorę
      5


Rekomendowane odpowiedzi

(...)w jakim jest mój ojciec po zażyciu z pozoru niewinnych leków

 

Chyba po wieloletnim, przewlekłym zażywaniu, a nie "zażyciu".

 

Uważam, że powinno się ograniczyć dostępność leków typu Apap, Ibuprom, Nurofen- ludzie łykają je jak cukierki, bo są wszędzie!!

 

Każdy jest dorosły, ma mózg i działa na własną odpowiedzialność. Twój ojciec powinien mieć pretensje wyłącznie do siebie, że nie zbadał przyczyny migrenowych bólów głowy tylko poszedł na łatwiznę- nadużywał painkillerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewna ze to od tych tabletek?. Ja w zwiazku z zatruciem jadem kielbasianym musialem otrzymwac dziennie dawki tabletek przeciwbolowych w ilosc kilkukrotnie przekraczajaca maksymalna dopuszczalna ilosc. Bralem tak przez 2 lata i ciagle biore. Watroba jest cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekla, bo trzeba bylo zglosic sie do specjalisty i:

A) ustalic PRZYCZYNE migren

B) brac leki PRZECIWMIGRENOWE a nie jakis gowniany paracetamol, ibuprom czy inne swinstwa z kiosku.

Ja mam zapalenie kregoslupa w tej chwili i biore leki NA ZAPALENIE kregoslupa, nie Apap. Mozna powiedziec, chociaz to zabrzmi troche wrednie, ze Twoj Ojciec sam zawinil biorac leki z kiosku, zamiast isc do specjalsty, ktory dalby mu jakis typowy lek na migrene chociazby Cinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo APAP jest taki bezpieczny :D Litości. Duże opakowanie paracetamolu zabije wskutek uszkodzenia wątroby. Codzienne łykanie aspiryny to krok w stronę silnych krwotoków. Poza tym można sobie rozwalić nerki i inne narządy. KONIECZNIE należy zwracać uwagę na nazwę substancji, którą przyjmujemy w leku. Żeby nie brać np. 5 razy dziennie paracetamolu pod innymi nazwami handlowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo APAP jest taki bezpieczny :D Litości. Duże opakowanie paracetamolu zabije wskutek uszkodzenia wątroby. Codzienne łykanie aspiryny to krok w stronę silnych krwotoków. Poza tym można sobie rozwalić nerki i inne narządy. KONIECZNIE należy zwracać uwagę na nazwę substancji, którą przyjmujemy w leku. Żeby nie brać np. 5 razy dziennie paracetamolu pod innymi nazwami handlowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mialem ostatnio rozterki co brać na przewlekły ból zęba. Paracetamol odpada, bo jestem czlowiekiem od dawna regularnie pijącym alkohol (dziennie 2-3 piwa) a wiadomym jest że ten lek + alko to mieszanka mordercza dla wątroby. Następny z dostępnych w kioskach to ibuprom. Ten gad z kolei zabójczy jest dla wżodowców, czyli tez ja.... Doszedłem do wniosku że najlepszym lekiem dla mnie były tramal, no ale powiedz o tym doctorowi... popatrzy na ciebie jak na ćpuna :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mialem ostatnio rozterki co brać na przewlekły ból zęba. Paracetamol odpada, bo jestem czlowiekiem od dawna regularnie pijącym alkohol (dziennie 2-3 piwa) a wiadomym jest że ten lek + alko to mieszanka mordercza dla wątroby. Następny z dostępnych w kioskach to ibuprom. Ten gad z kolei zabójczy jest dla wżodowców, czyli tez ja.... Doszedłem do wniosku że najlepszym lekiem dla mnie były tramal, no ale powiedz o tym doctorowi... popatrzy na ciebie jak na ćpuna :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę tylko apap, jak mam bolesną miesiączkę to tylko apap...

A jak boli mnie brzuch, sorry żołądek, to krople żołądkowe. Biorę tylko wtedy, gdy już czuję, że organizm sam sobie nie poradzi. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę tylko apap, jak mam bolesną miesiączkę to tylko apap...

A jak boli mnie brzuch, sorry żołądek, to krople żołądkowe. Biorę tylko wtedy, gdy już czuję, że organizm sam sobie nie poradzi. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinno się ograniczyć dostępność leków typu Apap, Ibuprom, Nurofen- ludzie łykają je jak cukierki, bo są wszędzie!!]

Jakby tak ograniczac wszystko co szkodzi to by w sklepach nie bylo fajek, alkoholu i chipsow, a wiec wszystkiego co sprawia ze zycie jest piekne :D Mysle, ze powinni bardziej informowac o szkodliwosci lekow, jednak kazdy ma swoj rozum i powinien zdawac sobie sprawe z konsekwencji przewleklego przyjmowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinno się ograniczyć dostępność leków typu Apap, Ibuprom, Nurofen- ludzie łykają je jak cukierki, bo są wszędzie!!]

Jakby tak ograniczac wszystko co szkodzi to by w sklepach nie bylo fajek, alkoholu i chipsow, a wiec wszystkiego co sprawia ze zycie jest piekne :D Mysle, ze powinni bardziej informowac o szkodliwosci lekow, jednak kazdy ma swoj rozum i powinien zdawac sobie sprawe z konsekwencji przewleklego przyjmowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×