Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

buu :(

a ja się chciałam napić tylko jedno małe piwko :cry:

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:06 am ]

dzwoniłam właśnie do psychiatry i powiedział że można się napić :)

ewentualnie w tym dniu nie wziąść tabletki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm...ja postanowiłam nietykac alkoholu...chociaż przyznam, że ostatnio on mnie w ogole nie pociągał ;)

 

Cieszyłam sie dzisiaj rano ogromnie z powodu tego, że pierwszy raz od czterech nocy normalnie zasnełam i spałam jak ta zabita do rana ;)

 

Apetyt też znikł, powoli czuje to na jeansach, ale też szybciej się męczę, czuje sie tak ogólnie "dziwnie"...jutro chcę sie wybrac na dluugi i przyjemny dla oczów spacer :)

 

Pozdrawiam wszystkich tych, co nie obcy im jest ten specyfik medyczny ;)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:01 pm ]

...tak jeszcze mnie natkneło...czy ktośzażywając Seronil odczuł, że mu się czasem tak po prostu język plącze?

 

Mam tez pytanie dotyczace wzroku...ostatnio - tzn przed braniem leku - mi się on dośc pogorszył, a w ulotce napisali, że może mi sie jeszcze bardziej pogorszyć...w środe mam badanie i nie wiem czy coś mówic okuliście o Seronilu, czy to badanie będzie efektywne?

 

Jak bardzo wzrok może się pogarszac....polepszać(?), podczas brania leku i po jego odstawieniu?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:48 pm ]

Hej!

 

Jakie macie sny podczas kuracji Seronilem?...bo mi dzisiaj śnił się koszmar, z tych takich wykańczających...i ciekawi mnie czy to takie chwilowe?...czy powinnam zacząć sie przyzwyczajać ;)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:29 am ]

A czy lecząc się Seronilem zauważyliście, że częsciej chorujecie na gardło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam Bioxetin i czułam się po nim naprawde dobrze. Po ok. 2 tyg. czułam dużą poprawę iżałuje że moja lekarka zmieniła mi leki :( ale moim zdaniem Bioxetin jest bardzo dobry. Jest lekki nie działa uderzającą i nie woduję wcześniejszego pogorszenia stanu zdrowia. Ale alkohol zabroniony!! i co jeszcze to to że dzięki temu leku schudłam i nie byłam głodna. Najwyraźniej nie reguła bo czytałam wcześniej inne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie macie doswiadczenie z tym lekiem ja bralem przez ponad rok seroxat(on jest bardziej lajtowy czy bardziej ingeruje w poprawe psychiki niz prozac?) zastanwiam sie nad tym lekiem bo seroxat mi pomagal moze w 15 % objawow wiec prawie nic a szukam jakiegos fajnego leku co pomoze wyjsc z depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakas nerwice czy depresje sam nie wiem, poprostu zle sie czuje. jakies leki sie czasem zdarzaaja itp

 

mam przed soba paczke seronilu i sie zastanawiam czy walczyc z tym samemu czy wziasc tabletke.

 

poklocilem sie z dziewczyna bo ma zle zdanie o takich lekach, poleca mi dosc dobre i dorgie ziola, naprawde nie wiem co robic, jestem w kropce.

 

czy to jest psychotrop ?? jakie to bedzie mialo skutki w pozniejszym moim zyciu /?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:50 pm ]

no to tak:

wzielem seronil 2dni po 1tab, na 3ci dzien nie wzielem do poludnia bo nie moglem nic jesc, po poludniu przyjechali moi rodzice na stancje atak leku i wymiotowalem, i tak do konca dnia nic nie zjadlem a lek odstawilem.

wydaje mi sie ze to skutki uboczne chodz do konca nie wiem.

 

kupilem dzis lexotan, i biore jeszcze ziolka takie lepsze. a do lekarza dopiero po niedzieli bede mogl isc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zaczęłam łykac seronil.

Bałam sie strasznie , bo tyle naczytałam sie o skutkach ubocznych, ze chyba z tego straeu od razu po zażyciu dostałam rozwolnienia :lol::lol::lol:

 

Pierwsza noc to straszne pocenie ibudzenie sie co godzine.

Druga noc juz lepsza, ale jakiś lekki niepokój czuję.

Wydaje mi sie że to dobry lek, bo oprócz lekkiego bólu brzucha czuje sie świetnie. Prawdopodobnie to dlatego, ze praie przez dwa tygodnie zazywałam inny lek i ten uzupełnił działanie tego pierwszego.czy to mozliwe???

:roll:

 

A moja depresja była na początku tak mocna, ze prawie z łóżka niewstawałam i myslałam, ze nigdy to sie nie skończy

 

Troche boli mnie gardło..gdzies czytaąłm że to się zdaża..

 

Jak długo trzeba bedzie to łykać?

Od wczoraj cziuje sie rewelacyjnie. :D

Wysprzataąłm cąły dom i pielęgnuje ogród mimo upału. Mam duuuuzo energii. Az mój maz chce to łykać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany. Też bym chciała odrazu poczuć się tak dobrze. Na efekty trzeba niestety czekać od 2 do 4 tygodni. Po Seronilu nie miałam żadnych prawie skutków ubocznych. W przeciwieństwie do Efectinu. Ale ten pierwszy mam wrażenie, że jest słabszym lekiem. Poza tym chyba nienajlepiej na mnie wpływa. Lepiej się czułam biorąc tylko Efectin.

Jeśli to Twój pierwszy epizod depresji i nikt w rodzinie nie chorował, po ustąpieniu objawów trzeba brać jeszcze 6-12 miesięcy. W przeciwnym razie, w przypadku nawrotów, większego nasilenia itd. przynajmniej 2 lata. Najlepiej spytać lekarza co o tym sądzi. A tak swoją drogą zastanawia mnie skąd taki przypływ energii? Nie wydarzyło się nic pozytywnego w Twoim życiu? A mężowi powiedz, że na zdrowych to nie działa. ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po 5 tygodniach zażywania Seronilu - 2 tyg. po 10 mg i 3 tyg po 20 mg...i w sumie dopiero od tego poniedziałku czuję sie jakoś lepiej...chce mi sie iść na spacer, oglądać świat, mam więcej energii, zaczęłam na nowo gotować ;)

 

Dzisiaj byłam u lekarza, prosiłam o polski odpowiednik. Zobaczymy czy tez będzie wszystko w porządku.

 

Rzaba Mnie też gardło bolało, nawet teraz mam je bardziej delikatniejsze. Płukaj szałwią. Mi to w miarę pomaga :)

 

Głowa do góry! Będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie nie mam apetytu a zanim zachorowałam to juz ważyłam 48 kg. Teraz widzę że spodnie ze mnie lecą :shock: . Nie chcę już chudnąć. Ciało mam jakieś takie "luźne", a jestem wyspotowana i zawsze byłam dumna ze swojej sylwetki..

 

Ale to pikuś ...

Najważniejsze żeby odzyskać radosć życia...cHCĘ ZYĆ JAK DAWNIEJ!!!!!!!!!!!!!! :cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odstawiłam Seronil. Nie dość, że nic nie dawał to jeszcze nie miałam kompletnie apetytu. Do tego byłam bardziej nerwowa. Rzaba, jest bardzo wiele różnych leków, powiedz lekarzowi, że straciłaś ochotę na jedzenie. Może zmienić na skuteczniejszy lek, który nie będzie tak obniżał łaknienia. Jeśli nic nie jesz i chudniesz, to też niedobrze dla choroby. Pożywienie jest potrzebne aby organizm zdrowo pracował. A fluoksetyna ma to do siebie, że obniża apetyt. Zależy też jak długo bierzesz Seronil i jakie daje efekty. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Seronil od trzech dni. Poważniejszych skutków ubocznych na razie nie zauważyłem - jedynie ciągłą suchość w gardle i uczucie ścisku w krtani. Nie wiem czy to normalna reakcja na lek. Czy powinienem skontaktować się z lekarzem? Dodam tylko, że to pierwszy lek przeciwdepresyjny jaki zażywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore ósmy dzień...

mam tez suchośc w ustach, cąły czas musze pić

schudłam, bo zupełnie nic mi nie smakuje, niedługo będe wyglądała jak hak :shock:

na początku tez źle spałam, bo bardzo sie pociłam

mam tez rozwolnienie...chodze kilka razy dziennie do wc :oops:

 

Mam jednak nadzieję, ze to minie i ten lek mnie wyleczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchość w ustach jest jak najnormalniejszym objawem. Radzę sobie przygotować duże zapasy wody. Bo to niestety nie przechodzi. Zmniejsza nasilenie, ale jednak wciąż suszy. Wrażenie ucisku w okolicach gardła też miałam, ale tylko na początku. Więc bez obaw. Z kolei z tym rozwolnieniem po 8 dniach to trochę nie bardzo. Po tym czasie skutki uboczne raczej mijają. Jesteś pewna, że to po lekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście rozwolnienie związane jest ze stresem, lękiem przed depresją, a nie działaniem tego leku...

 

Wy też rano czujecie sie tak podle, a po południu całkiem nieźle?

Teraz jestem kompletnie załamana i nie mam ochoty zyć, ale zawsze gdzieś ok. 13 wszytsko mi przchodzi i normalnie funkcjonuję.

Jak jest u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często się zdarza, że depresja nasila się rano, a wieczorami jest wręcz dobrze. Ja generalnie cały czas czuję się podle, ale rano rzeczywiście jest najgorzej. Nie wiem z czym to jest dokładnie związane, ale wszędzie można o tym przeczytać. To normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście rozwolnienie związane jest ze stresem, lękiem przed depresją, a nie działaniem tego leku...

 

Wy też rano czujecie sie tak podle, a po południu całkiem nieźle?

Teraz jestem kompletnie załamana i nie mam ochoty zyć, ale zawsze gdzieś ok. 13 wszytsko mi przchodzi i normalnie funkcjonuję.

Jak jest u Was?

Tak ja właśnie tak się czuję codziennie. Zaczynam "normalnie" funkcjonować ok. godz. 16.00 a wieczorem mnie roznosi. Ranki są koszmarne.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:36 am ]

Może rzeczywiście rozwolnienie związane jest ze stresem, lękiem przed depresją, a nie działaniem tego leku...

 

Wy też rano czujecie sie tak podle, a po południu całkiem nieźle?

Teraz jestem kompletnie załamana i nie mam ochoty zyć, ale zawsze gdzieś ok. 13 wszytsko mi przchodzi i normalnie funkcjonuję.

Jak jest u Was?

Tak ja właśnie tak się czuję codziennie. Zaczynam "normalnie" funkcjonować ok. godz. 16.00 a wieczorem mnie roznosi. Ranki są koszmarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko tak jest u mnie...

ciekawe dlaczego rano jest tak źle?

Dziisiaj myslałam, ze ściany będe gryzła :x:x:cry:

Teraz jest juz znośnie. Nawet pójdę popracować w ogrodzie.

Zazyłam już ( dopiero??)10 tabletkę i nie mogę się juz doczekać dnia kiedy w końcu otworzę rano oczy i powiem

ŻYCIE JEST PIĘKNE!!!!!

Juz nie chcę tak sie męczyć :(

 

jak długo trzeba czekać az lek zacznie przynosić ulgę. jak to było u was.? Czy rzeczywiście po 2, 3 tygodniach jest znaczna poprawa?

Czy ranki nadal są podłe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę piąty dzień. Fizycznie czuję się znaczenie lepiej, pozostał tylko ból żołądka i problemy z zaśnięciem - ale to jakoś przeżyje. Gorzej z psychiką... Ciężko mi zmusić się do czegokolwiek, nie mówiąc o nauce, czy o załatwianiu różnych ważnych rzeczy :/ Ale obiecałem sobie, że będę cierpliwy i spokojnie będę czekał na efekty. Mam nadzieję, że jutro uda mi się zmusić do ogolenia się :smile:

 

Rzaba, z czasem będzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ja najpierw brałam Seronil w dawce 10 mg przez 14 dni a potem przez 21 dni po 20 mg...a dobrze zaczęłam się czuć w 4 tygodniu...tak po prostu od siebie, taka wewnętrzną radość, zaczęłam śpiewać, na nowo spacerować, cieszyć Światem...więc proszę Was...czekajcie cierpliwie! :)

 

W piątym tygodniu poszłam po nową dawkę i poprosiłam o zamiennik Seronilu, czyli Andepin. Biorę od poniedziałku i czuję sie jak na początku leczenia, niby to samo a jakoś są skutki uboczne (wiem, że zamiennik może inaczej być przyjmowany przez organizm, mimo, że to w 100% to samo). I tak, poranki są koszmarne. Co z tego, że budzę się koło 7 - 8, skoro z łóżka mogę sie podnieść koło 12?...jest mi niedobrze wtedy, mdli mnie i nie mam ochoty nic jeść, a pasuje tabletkę zażyć ;)

 

Mam nadzieję, że te objawy zmiany miną, a jak nie to come back do Seronilu.

 

Trzymam za Was kciuki!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy rozpoczynaniu leczenia i zwiększaniu dawek Seronilu czułam się paskudnie. Mniej więcej po tygodniu. Okropne pogorszenie stanu. Poza tym może przyłapałaś się na tym co ja. Otóż, czasem wydaje mi się, że już się poprawia, jakoś będzie. Aż uświadamiam sobie, że nic się nie zmienia. Im bardziej podskoczę do góry, tymbardziej upadek jest bolesny. Dlatego pamiętaj, aby nie wymagać za dużo od siebie. A wręcz bardzo mało. Wszystko stopniowo, powoli i delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wzięłam 12 tabletkę i po wiecie co???

Po raz pierwszy rano ni eczułam bezsensu życia :shock:

Wiem, ze to jeszcze nie znaczy, ze teraz juz zawsze tak bedzie, bo u mnie jest tak, ze moje samopoczucie porafi zmienić się z minuty na minutę. Tez u was tak jest?

Wystarczy czasem jakaś jedna malutka przykra myśl, zebym natychmiast znów poczuła się koszmarnie.

mam tez tak, ze to, co do tej pory nie stanwiło dla mnie problemu teraz przybiera jakies niewyobrażalną rangę. N aprzykład mój syn ( 16 letni) zbyt długo śpi, a ja juz panikuję, ze z nim coś jes nie tak. Nawet teraz jak to pisze to odczuwam jakiś niepokój...Dziwne nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się obawiać. To także normalne objawy depresji. Jednego dnia poprawiał się nastrój, a potem wszystko się waliło. Tak samo z problemami. Banalne czynności stają się ekstremalnie trudnymi. Wyjście z domu może wydawać się niewykonalne. Ale na to trzeba trochę czasu. Powoli będzie lepiej. Jeśli dziś poczułaś się lepiej, to dobry znak. Nawet jeśli miałby się nastrój pogorszyć. Bo jest nadzieja. Możliwym jest poczuć się dobrze. Także trzymaj się. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×