Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam - pomogę


akademiaeft

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Specjalizuje się w technikach pracy ze stresem i emocjami (EFT) a także w odczytywaniu kodu choroby(biologiczno-emocjonalnych przyczyn jej powstania). Przez ostatnie lata studiowałem ludzką psychikę i jej wpływ na biologiczne reakcje w organizmie poszukując wiedzy w różnych zakątkach świata.

 

Przeanalizowałem dziesiątki systemów terapii tradycyjnych i alternatywnych w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie od dawna pytanie:

 

Co jest przyczyną powstawania chorób w ludzkim ciele?

 

Poszukiwałem wpływu emocji, ludzkich zachowań, społeczeństwa i środowiska na proces chorobowy manifestujący się w reakcjach organicznych.

 

Jestem doradcą życiowym-life coachem i trenerem ds. zdrowia, Meta EFT Master trenerem i jednym z najskuteczniejszych terapeutów Emotional Freedom Techniques w Europie.

 

Jestem jednym z najlepszych europejskich ekspertów w takich dziedzinach jak stres, duchowość, EFT, zdrowe odżywianie, komunikacja i szeroko pojęte zdrowie.

 

Trenowałem i uczyłem się u boku najlepszych terapeutów i trenerów na świecie, takich jak Karl Dawson ( jeden z mistrzów EFT i twórca systemu Matrix Reimprinting), Richard Flook (mistrz Meta Medycyny i jeden z jej współzałożycieli, Master trener NLP), Mooji (światowej sławy nauczyciel duchowy).

 

W ciągu ostatnich lat studiowałem i analizowałem różnego rodzaju systemy terapeutyczne z całego świata poszukując przy tym tych najskuteczniejszych, łącząc te najlepsze ze sobą , upraszczając je i ulepszając ich działanie. Efektem tego działania było powstanie systemów Meta EFT i Emocjonalnej Jogi.

 

Jestem znany ze swojego poczucia humoru, indywidualnego podejścia do każdego człowieka, metod kruszących najtwardsze emocjonalne skały, umiejętności upraszczania skomplikowanych problemów oraz łatwości w przekazywaniu wiedzy i nowych pomysłów swoim pacjentom i uczestnikom szkoleń.

 

Czasami prowokujący, czasami kontrowersyjny ale zawsze niezwykle skuteczny w odnajdywaniu przyczyn różnego rodzaju zaburzeń psycho-fizycznych i wskazywaniu najkrótszej i najlepszej drogi do odzyskania zdrowia.

 

Dlaczego tu jestem? Ponieważ kiedyś byłem w tym samym miejscu co większość z czytelników tego forum. W ostatnim czasie usłyszałem od bliskiej osoby, że najlepsi specjaliści nie pojawiają się na takich forach ponieważ im nie zależy. To stwierdzenie mnie zainspirowało do pojawienia się tu. Jeśli mogę jakoś pomóc, służyć jakąś wiedzą, to piszcie. Postaram się w miarę możliwości pisać w różnych tematach.

 

Również specjalnie dla Was uruchomiłem polskiego bloga na temat emocjonalnej wolności i najróżniejszych sposobów i technik osiągania równowagi emocjonalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi pomoc jak zwyciezyc i zapanowac nad tym jak reaguje na emocje, pojawia sie stres ktory sie uwidacznia w brzuchu, niedobrze, na wymioty i zero apetytu, w sumie to glowny problem z ktorym sobie nie radze.

 

Nie będzie to trudne :)

 

W pierwszym rzędzie odsyłam Cię na blog - http://emocjonalna-wolnosc.blogspot.com

 

Masz na nim wszystkie potrzebne informacje za free. W ostatnim czasie nawet udostępniłem do użytku link do specjalnego systemu, który pozwala na pozbycie się doznań fizycznych. Tu jedna z ostatnich opinii:

 

link do wypowiedzi - http://www.goldenline.pl/forum/2712750/co-udalo-sie-uzdrowic-z-pomoca-emocjonalnej-jogi/s/1#50340282

 

a tu sama opinia:

 

"Stosuje Emocjonalna Jogę już drugi miesiąc i widzę duże efekty.Pozbyłem się nerwicy a dokładniej minęły mi codzienne bóle w klatce piersiowej,okropne bóle brzucha z nieokreślonego powodu,bóle serca,napady lęku.Czuje się o wiele bardziej spokojny i nie stresuje się już tak jak wcześniej.Moj sen sie poprawił,wstaje o 2 godziny wcześniej niz normalnie (gdyż czuje się wystarczająco wyspany)Dzięki EJ nauczyłem organizm usuwania stresu na bieżąco.Juz teraz wiem ze ta metodę będę stosować do końca życia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje Emocjonalna Jogę już drugi miesiąc i widzę duże efekty.Pozbyłem się nerwicy a dokładniej minęły mi codzienne bóle w klatce piersiowej

brzmi to jak: odkąd stosuję ten wspaniały szampon moje włosy są piękne i puszyste, a końcówki nie rozdwajają się itd :blabla: kup teraz w specjalnej ofercie 1 butelkę za 199,99zł a druga otrzymasz zupełnie za darmo, nie zwlekaj, kup juz dzis

 

-- 04 lip 2012, 13:48 --

 

akademiaeft, "Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce tempor arcu ac urna. Fusce congue eleifend mi. Pellentesque metus sem, elementum eu, rhoncus sed, gravida sit amet, nulla. " co to ma być? i radze dopracować stronę bo przy włączeniu polskiego i tak część jest po ang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierdzielenie o szopenie. Kurde, ja to nie mam zaufania do tych "szamanów" - sama niestety jestem troszku ze swiatka "psychologicznego" i wiem jak to czasem wygląda. widzialam jak to sie robi. osobiscie, chyba nie wierze w psychoterapie jakos bardzo, byc moze dlatego, ze mnie skrzywdzono - ja mam poczucie krzywdy itd- w tym momencie. Czułam sie oszukana własnie, prez takie "piekne słówka". Ja po prostu mam za duzo "terapii" na koncie - szczerze wmówiono pare problemów, ktorych nie mialam. :/. no cóz, dalam sobie wmowic, bo za bardzo ufałam. nie twierdze, ze psychoterpaia jest zlym rozwiazaniem - bo sama tez mam i pozytywne doswiadczenia, ale naprawde, zalezy na kogo sie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akademiaeft, Twoje rady zapewne beda cenne.. ale na forum niewiele zrobisz oprocz wsparcia

 

Moim celem jest zmiana świadomości. Jeśli przynajmniej kilka osób zacznie inaczej postrzegać swoje problemy, będzie to dla mnie sukces. Jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju pseudo poradników na temat pozytywnego myślenia. Dokładniej wytłumaczę to przy okazji opisywania procesu depresji w temacie depresji tu na forum.

 

Jest pewna bardzo ważna zasada którą warto zapamiętać w kontekście tzw. "zaburzeń emocjonalnych", to co zawsze powtarzam swoim klientom zanim zaczniemy proces zmiany:

 

Nie wywieraj na sobie presji, nie wymuszaj na sobie aby:

 

. "walczyć, pokonać" depresję

 

. myśleć pozytywnie

 

. być szczęśliwą/szczęśliwym

 

. dobrze się czuć

 

. zwyciężać

 

. koniecznie dostawać to czego chcesz

 

. poprawiać życie seksualne

 

. znaleźć miłość i spełnienie

 

. wziąć sprawy w swoje ręcę

 

To wszystko to medialno-społeczna głupota wmawiająca nam co jest dobre a co złe, co powinniśmy a czego, jak powinniśmy zachowywać się w danej sytuacji a jak nie, co jest akceptowane a co nie.

 

Nic z powyższych rzeczy nie musisz aby wyzdrowieć. To jednak temat na długą debatę.

 

-- 04 lip 2012, 13:28 --

 

akademiaeft, Moim zdaniem ściemniasz , kolejna super metoda na bycie szczęśliwym :lol::lol::lol: i dlaczego tak drogo?

 

Drogo? Przecież daję Ci EmoJogę za free. To drogo?

 

Wszystko masz tu -

 

Czego chcieć więcej? Nie chcę abyście wierzyli w ani jedno moje słowo. Chcę jedynie abyście wypróbowali to na sobie i wtedy ocenili. To proste.

 

-- 04 lip 2012, 13:39 --

 

Stosuje Emocjonalna Jogę już drugi miesiąc i widzę duże efekty.Pozbyłem się nerwicy a dokładniej minęły mi codzienne bóle w klatce piersiowej

brzmi to jak: odkąd stosuję ten wspaniały szampon moje włosy są piękne i puszyste, a końcówki nie rozdwajają się itd :blabla: kup teraz w specjalnej ofercie 1 butelkę za 199,99zł a druga otrzymasz zupełnie za darmo, nie zwlekaj, kup juz dzis

 

No właśnie aby udowodnić wiarygodność podałem link do tej oceny. :)

 

Poza tym czytaj uważnie, program jest za free.

 

Normalnie wartość tego programu to 300 zł (200 zł online).

 

Czy to dużo? To już zostawiam do Waszej oceny, ponieważ teraz macie program za darmo i ocenicie jego wartość.

 

Normalnie program ten kosztuje 300$

 

-- 04 lip 2012, 13:48 --

 

akademiaeft, "Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Fusce tempor arcu ac urna. Fusce congue eleifend mi. Pellentesque metus sem, elementum eu, rhoncus sed, gravida sit amet, nulla. " co to ma być? i radze dopracować stronę bo przy włączeniu polskiego i tak część jest po ang.

 

Jeśli chodzi o stronę w wersji polskiej to jest ona w trakcie tłumaczenia z języka angielskiego. Stąd pewne fragmenty jeszcze są nieprzetłumaczone. Ale myślę że to nie problem przeczytać te fragmenty po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie słuchajcie tego oszołoma, który wpierw daje Wam wielką nadzieję, szuka takich naiwniaków jak ja, dałem się nabrać na jego pychę - on uważa się za Boga, a to zwykły psychopata żerujący na ludzkim nieszczęściu. Jak chcecie pogadać na jego temat to zapraszam na priv - bo nikt nie uwierzy mi jakie propozycje składał mi ten człowiek, on jest niebezpieczny.

 

Nie wdawajcie sie w nim w dyskusje, bo szkoda czasu, zwykły manipulant uwazajacy sie za Boga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3,

 

To dość poważne oskarżenia. Teraz pytanie z czego wynikają? Bo nie przypominam sobie żebyśmy kiedykolwiek mieli ze sobą jakiś kontakt. Łatwo można przecież sprawdzić że nawet nie brał Pan udziału w żadnej z naszych dyskusji na forum. Skąd więc takie oskarżenia?

 

Rozmawiał Pan z którymś z konsultantów tu na forum?

 

Jeśli ma Pan coś do powiedzenia to proponuje tutaj a nie na priv'ie. Chętnie posłucham o tych domniemanych propozycjach. Nie wiem kogo Pan nazywa oszołomem albo Bogiem.

 

Pan jest jedną z osób, które pełne żalu do różnego rodzaju terapeutów-bo nie pomogli, z góry atakuje każdą inną pomoc. Takie osoby zniechęcają naprawdę dobrych specjalistów do wyjazdu za granicę. Dlaczego? Ponieważ to taka polska mentalność, narzekania i zrzucania winy za wszystko na wszystkich wokół.

 

Śmieszne jest to że atakuje Pan tak naprawdę chęć pomocy za free - bo wszelkie materiały zostały już udostępnione i każdy może sprawdzić, że nie są odpłatne.

 

To zachowanie jest naprawdę nie w porządku. Z drugiej strony się nie dziwię takim atakom - ktoś palący marihuanę na porządku dziennym, po próbach samobójczych, w tym samym czasie będąc na lekach. Współczuje tego co się dzieje w Pana głowie. Warto jednak sobie pomóc, jakkolwiek to Pan chce uczynić. Tylko niech to będzie chociaż jakaś forma psychoterapii.

 

-- 05 lip 2012, 15:17 --

 

Hmm, może i dobre, ale można sobie ściągnąć za darmo z sieci książkę o tym po polsku, 166stron.

 

Książkę o czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kafka,

 

Pewna część osób tak robi. Chyba przyznasz rację? Ale to nie jest ich wina do końca. Brak odpowiedniego szkolenia i informacji w temacie zdrowia psychicznego robi swoje. Jednak taki profil psychologiczny jest dość typowy gdzie osoba odrzuca każdą pomoc, zrzuca winę na innych, na świat, boi się zmian, boi się poddać emocjom i stanom w których się znajduje. Wszystko jest okraszone lękiem. A najgorszym problemem jest już brak pieniędzy, ponieważ wszędzie poza granicami naszego kraju albo ludzie mogą sobie pozwolić na naprawdę profesjonalną terapię ( i nie mówię tu o terapii na nasz NFZ) albo państwo normalnie płaci za taką terapię w miejscu w którym pacjent chce odbyć terapię. Niestety w Polsce jest to bardzo utrudnione.

 

Wyżej zaqzax-3 napisał o pewnym Panu, który reklamował się tu kiedyś z EFT. Do tego doszliśmy po rozmowie. Niestety Pan stosujący EFT ani nie był wystarczając wyszkolony w innych systemach terapeutycznych ani nie był dość dobrze wyszkolony w EFT.

 

EFT stanowi za Emotional Freedom Techniques - Techniki Emocjonalnej Wolności. Jest to obecnie jedna z form terapii, która w ostatnim czasie została uznana przez Amerykańskie Stwoarzyszenie Psychologiczne za jedną z nowych form terapii. Pod spodem dla zainteresowanych umieszczam potwierdzenie skuteczności w badaniach klinicznych. Warto przeczytać ponieważ ta skuteczność wynosi 90% w stosunku do kilku procent terapii poznawczych. Nie jest już terapią woo-woo gdzie nikt nie wie o co chodzi i dlaczego działa. Została zaakceptowana przez środowisko psychologiczne.

 

Działanie jest bardzo proste. W momencie gdy myślisz o negatywnej sytuacji lub czujesz negatywne emocje w odpowiedni sposób stymulujesz układ nerwowy. Są pewne miejsca na ciele gdzie znajduje się bardzo dużo zakończeń nerwowych. Gdy zaczynasz w nie pukać myśląc o czymś negatywnym, odczuwając negatywne emocje powoduje to zmianę reakcji - połączenie neuronowe odpowiedzialne za tą reakcję ulega pewnego rodzaju zniszczeniu. Stymulacja sprawia, że dany impuls nerwowy przestaje docierać w dane miejsce i dana negatywna emocja przestaje być odczuwana. Pamiętasz negatywne sytuacje ale przestajesz czuć się źle ponieważ pozbywasz się negatywnych emocji - negatywnych impulsów.

 

Pierwsze z teorii mówiły że w EFT dokonuje się odblokowania jakiś kanałów energetycznych z blokad. :) Jest jednak zupełnie inaczej. Gdy wzięto tą technikę na warsztat okazało się że opukiwanie miejsc zakończeń nerwowych w momencie odczuwania danej emocji powoduje że impulsy nerwowe odpowiedzialne za tą emocję przestają ją zasilać, najpierw są w dysharmonii by po chwili zupełnie zniknąć.

 

Jeśli będzie taka potrzeba i chęć z Waszej strony to umieszczę na Youtube specjalny filmik z instrukcjami tak abyście sami mogli spróbować.

 

Pod spodem coś do poczytania na temat badań klinicznych nad tym systemem terapii. Niestety po angielsku. Jeśli chcecie mogę przetłumaczyć.

 

 

"The early advocates of energy psychology reported rapid results with a wide range of psychiatric disorders (e.g., Callahan, 1985; Johnson et al., 2001; Sakai et al., 2001). These assertions, publicly stated prior to corresponding research support or persuasive explanatory models—combined with odd-looking procedures such as tapping on the skin—led to emphatic skepticism in the clinical community (e.g., Devilly, 2005; Herbert & Gaudiano, 2001; Lohr, 2001; McNally, 2001). Three early large-scale pilot studies were particularly provocative because their purported speed and success rates surpassed any treatment in the clinical literature for the conditions being addressed.

In one of these, a group of clinicians at Kaiser Permanente in Honolulu followed the progress of 714 patients being treated with TFT (Sakai et al., 2001). Sessions were of 30 to 50 minutes in length and patients received an average of 2.2 treatments. Paired pre- and post-treatment t-tests of patient reports of subjective distress, the primary outcome measure utilized, showed statistically significant improvement at the .001 level of confidence for 28 presenting problems or diagnostic categories (including, for example, anxiety, bereavement, chronic pain, depression, food cravings, obsessive traits, obsessive compulsive personality disorder, panic disorder, phobias, and post-traumatic stress disorder) and at .01 for three other conditions (alcohol cravings, major depressive disorder, and tremors). While the investigators were careful to emphasize that their findings constituted only “preliminary data that call for controlled studies to examine validity, reliability, and maintenance of effects over time” (p. 1229), their report was met with strong criticism or outright incredulity from the professional community (e.g., Lohr, 2001).

3

A second preliminary study emerged after Joaquín Andrade, a physician trained in acupuncture and TFT, brought acupoint tapping for psychiatric conditions to a group practice running 11 clinics in Argentina and Uruguay. In an ongoing in-house investigation, his team tracked the progress of 5,000 anxiety patients over a 5-1/2 year period. Half were assigned to the clinics’ standard protocol for anxiety disorders, cognitive behavior therapy (CBT) with anti-anxiety medication as needed. The other half received acupoint tapping with mental activation but no anti-anxiety medication. Raters did not know which treatment a patient received. Improvement was found in 90% of the acupoint tapping group and 63% of the CBT group, with complete relief of symptoms at 76% for acupoint tapping and 51% for CBT. One-year follow-up samplings predicted that 78% sustained the benefits from acupoint tapping and 69% from CBT. Perhaps the most striking finding is that in a sub-study of 190 of the patients who were treated successfully, an average of three acupoint tapping sessions were required before the anxious condition was no longer present while an average of 15 CBT sessions were required (reported in Feinstein, 2004).

Even more provocative was a third large-scale investigation by Carl Johnson—a retired Veterans Administration psychologist and a diplomate of the American Board of Professional Psychology—based on his post-retirement work with people who had been severely traumatized. Johnson learned of acupoint tapping toward the end of his career with the V.A. After retiring, he began bringing the approach to parts of the world that had sustained widespread disasters such as genocide or warfare impacting civilian populations. Using TFT, the treatment focused on reducing severe emotional reactions evoked by specific traumatic memories, which often involved torture, rape, and witnessing loved ones being murdered. Johnson’s initial report described his work with 105 people during his first five visits to Kosovo following the genocide, claiming strong improvement with 103 of them (Johnson et al., 2001).

Johnson went on to claim that 334 of 337 traumatized individuals—following treatment provided by him and his colleagues traveling to Kosovo, Rwanda, the Congo, and South Africa—were able to bring to mind their most traumatic memories from the disaster and experience no physiological/affective arousal. A marker in the successful treatment of PTSD is that the client is able to recall the precipitating event without being reactivated (van der Kolk, McFarlane, & Weisaeth, 1996/2007). The 337 individuals worked with 1016 traumatic memories, successfully resolving 1013 of them according to Johnson’s calculations. Johnson also reported that decreasing arousal to the horrific memories carried by civilian survivors of warfare and genocide produced global improvements in the person’s ability to function. Most of Johnson’s treatments were done within a single session that lasted less than an hour. An 18-month follow-up in which approximately three-fourths of the 105 individuals initially treated in Kosovo who were able to be tracked revealed no relapses. While acknowledging that such figures seem “too good to be true” and raised even his own skepticism and desire to see controlled studies, Johnson affirmed in a subsequent interview that the figures accurately reflect his observations and that he “recorded them exactly according to what happened” (recounted in Feinstein, 2008a, p. 131)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynasz w nie pukać myśląc o czymś negatywnym, odczuwając negatywne emocje powoduje to zmianę reakcji - połączenie neuronowe odpowiedzialne za tą reakcję ulega pewnego rodzaju zniszczeniu. Stymulacja sprawia, że dany impuls nerwowy przestaje docierać w dane miejsce i dana negatywna emocja przestaje być odczuwana.

brzmi to trochę przerażająco

 

-- 05 lip 2012, 17:32 --

 

wydaje mi się że specjalista nie powinien tak generalizować: "Ponieważ to taka polska mentalność, narzekania i zrzucania winy za wszystko na wszystkich wokół."

 

-- 05 lip 2012, 17:33 --

 

Pamiętasz negatywne sytuacje ale przestajesz czuć się źle ponieważ pozbywasz się negatywnych emocji - negatywnych impulsów

to chyba nie o to chodzi, żeby czegoś nie odczuwać?

 

-- 05 lip 2012, 17:35 --

 

ja co prawda rozumiem ten tekst po ang ale myślę, że powinien on zostać przetłumaczony, zwłaszcza że jest pisany stylem naukowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynasz w nie pukać myśląc o czymś negatywnym, odczuwając negatywne emocje powoduje to zmianę reakcji - połączenie neuronowe odpowiedzialne za tą reakcję ulega pewnego rodzaju zniszczeniu. Stymulacja sprawia, że dany impuls nerwowy przestaje docierać w dane miejsce i dana negatywna emocja przestaje być odczuwana.

brzmi to trochę przerażająco

 

Brzmi przerażająco ale w świecie nam bliskim, to jest dzikich zwierząt jest to naturalna kolej rzeczy aby zwierzę mogło żyć dalej normalnie po przeżyciu jakiejś sytuacji zagrażającej życiu. To praca z własnym ciałem, bez ingerencji z zewnątrz więc całkowicie bezpieczna.

 

-- 05 lip 2012, 17:32 --

 

wydaje mi się że specjalista nie powinien tak generalizować: "Ponieważ to taka polska mentalność, narzekania i zrzucania winy za wszystko na wszystkich wokół."

 

Ależ ja sam taki byłem. Nie generalizuje, mówię o pewnej części osób. Nie o wszystkich, bo takie zachowania ulegają przecież zmianie. Ale ja robiłem to samo i nie kryję się z tym. Depresja nie pozwalała wyjść mi z łóżka, nerwica sprawiała że mdlałem i przez wiele lat obwiniałem i siebie i wszystkich na około - rodziców, Boga, ustrój, kraj który nie pomaga najlepiej jak może, itd. Byłem i jestem tylko człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawiło że zrobiłem porządek ze swoim światem wewnetrznym a potem swoja pracę zacząłem opierać na obserwacji i badaniu świata dzikich zwierząt, analizowaniu tego jak one rozładowują stres i emocje. Bo też je mają. Zastanawiające było to że zwierzęta domowe przestawiają się na nasz tryb w jakimś stopniu i też potrafią chorować jak my. W świecie dzikich zwierząt jest to niespotykane. Oczywiście zwierzęta mają depresję ale trwa ona tylko kilka dni, np. samiec po stoczonej przegranej bitwie zapada w stan depresji. Jest to udowodnione naukowo. Co dopiero gdy człowiek doświadcza w swoim życiu masę traum. Nieporównywalnie więcej niż dzikie zwierzę. Wiadomo jaki ma to efekt u ludzi. Depresja potrafi trwać latami. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy nauczeni, a raczej jesteśmy oduczeni naturalnego reagowania i wyrzucania z siebie ładunku emocjonalnego.

 

-- 11 lip 2012, 12:51 --

 

Depresja nie pozwalała wyjść mi z łóżka, nerwica sprawiała że mdlałem

i co dalej? po opukiwaniu ci przeszło?

 

 

Coś na ataki paniki - żeby całkowicie o nich móc zapomnieć - na blogu http://emocjonalna-wolnosc.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×