Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Agasaya, najlepiej weź dokumentację i opinie od lekarza Twoich chorób somatycznych i od psychiatry też, zawsze to szansa na wyższy stopień. Pamiętam, że czekałam na komisję jakiś miesiąc, potem około dwóch tygodni czekałam na orzeczenie, ale o orzeczenie chyba można też prosić bezpośrednio po komisji, jeśli Ci się bardzo śpieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, spokojnie, mam 3 miesiące czasu do rozprawy. lekarka powinna być za tydzień. wezmę dokumentację na temat serca, kręgosłupa i psychiatryczną też jak najbardziej. nawet jak mi dadzą stopień lekki i tylko czasowo to i tak zawsze coś. Czytałam że można podać tylko 3 choroby... bo u mnie jest jeszcze układ pokarmowy do kitu i kolano popsute :bezradny:

jak lekarka wróci to będę z nią gadać. powinna wiedziec z czym to się je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agasaya, jeśli lekarka ma za tydzień wrócić, to powinnaś spokojnie zdążyć. Nie wiedziałam, że masz tyle chorób, a niepełnosprawność zawsze może się Tobie przydać. Na przykład jak byś chciała kontynuować studia, to pfron dopłaca osobom niepełnosprawnym ze stopniem umiarkowanym i znacznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności nie ma żadnego znaczenia dla przyznania renty, lekarze orzecznicy w ogóle go nie chcą oglądać ani nie biorą go w ogóle pod uwagę. To są dwie zupełnie oddzielne komisje. Myślę, że orzeczenie powinnaś bez problemu uzyskać, chociażby ze względu na przewlekłe problemy z psychiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem tu nowa (tzn kiedys juz byłam, ale głównie czytałam bez udzielania się ).

Mój dzisiejszy dzień jest beznajdziejny.3 dni temu moje ataki paniki powróciły z potrojoną siłą (cierpie na ataki paniki jakieś 3 lata).Jestem załamana bo myślałam , że ten tragiczny okres życia mam ze sobą.Powróciły w momencie ,kiedy mam trzy tygodnie urpolu i właśnie z powodu ataków paniki nie tylko ja jestem skazana na siedzenie w domu , ale mój kochany chłopak również( nie chce nigdzie jechac beze mne).Moge wyjść do sklepu , czy do kina , ale nie ma mowy o żadnym wyjeżdzie( z kina czy sklepu mam blisko do domu, oczywiście wychodze tylko w towarzystwie mojego Mariusza).Byłam u lekarza , przypisał mi Diazapam ( mam go brać tylko w sytuacjach wyjątkowych) i czekam na kontakt od psychologa. Ogólnie równiez wybieram się do hipnoterapęutki ( kochana kobitka, juz wczesniej się z nia widywałam , ale nie byłam wtedy jeszcze przekonana co do hipnozy itd.).

Mam wspaniałego chłopaka, dobra pracę (pracowałam ciężko fizycznie 5 i pół roku zanim dostałam tą posadę) i boje się , że przez ataki paniki strace co mi sie juz udało zdobyć.

Nie mam jednak zamiaru się poddać, ale jestem podłamana , że to cholerstwo wróciło :(

Pozdrawiam wszystkich

Ps.Do tego wszystkiego od paru dni mam drażniący lekki ból nad łukiem brwiowym -masakra!!!!!

 

Mieszkam w UK i jestem ciekawa czy da tu osoby, które mieszkają w Worcestershire i moga polecić mi kogoś sprawdzonego, albo gdzie moge znależć jakieś grupy wsparcia w okolicy).

 

Wszyscy damy rade, jedni szybciej , inni niestety troche pózniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, problem w tym że takie orzeczenie by mi teraz pomogło...

 

Szkarłatna litera, moja mama lata temu nie chciała żebym miała takie orzeczenie bo mówiła że to łatka na całe życie i potem ciężko znaleźć pracę itd :blabla: i w takim przekonaniu żyłam do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agasaya, nie którzy pracodawcy poszukują z orzeczeniem. Są też zniszki na bilety np. na basen.Ja jeżdziłam na wycieczki zagraniczne dlaniepełnosprawnych za niewielkie pieniądze.Teraz idę na kurs za który będą mi płacić.

 

-- 03 lip 2012, 21:46 --

 

Niepełnosprawni też mają zwrot kosztów za neta,dofinansowanie na sprzed komputerowy,ale to zależy od dochodów i jakimi funduszami miasto dysponuje.Można też wyremontować mieszkanie itp. Tylko to jest raczej teoria bo jak ja się dowiadywałam w mojej gminie to oni nigdy takich środów nie posiadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×