Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Od października/listopada biorę tabsy (że niby depresja), najpierw Asertin był (chyba...coś na "A";) ) Nie brałam długo... po tygodniu przestałam, bo popadałam w coraz większą paranoję, bałam się nawet własnego cienia. Dostałam Sertagen 50mg. Brałam, kiedy mama mnie pilnowała...czasem krzyczałam, że i tak mi nie pomoże i brać nie będę, czasem wypluwałam po kryjomu... jednak zaczęły zdarzać się normalne dni. Wykorzystując taki "normalny dzień" wyjaśniłam wszystko lekarzowi. Zwiększył dawkę do 100mg, którą biorę już od pół roku. Wszystko było ok, więcej normalnych dni, do tego stopnia, że od sierpnia miałam mieć zmniejszaną dawkę, co bardzo mnie ucieszyło... jednak od miesiąca mam baaardzo silne bóle głowy powodujące mdłości, czasem zwyczajnie się wyłączam... nie wiem co mówiłam, nie wiem co mówiono do mnie... mięśnie i stawy jak u staruszki...Czy to możliwe, że to wina moich magicznych tableteczek? Cały czas odsuwam tę myśl od siebie, bo boję się, że dostanę nowe świństwo do łykania... ja chcę mój Sertagen :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaśkowa współczuje ja póki co wykręcam się od rodzinnych imprez.

 

czy któreś z Was dostało to na nerwice lękową?

 

Czy na nerwicę lękową... Ja mam jakieś zab. osobowości, ciężką depresję, ponoć coś w stylu bordera (ale jeśli już, to nietypowego), ze 7 przebytych psychoz (i żyję), pewnie jakąś lekką schizofrenię też, eh, fobię społeczną lekką (wystąpienia publiczne), i jestem ogólnie rzecz biorąc wyjebany poza funkcjonowanie społeczne już od dłuższego czasu (co jest najgorsze)

 

Sertralina jest zajebiście dobrym lekiem na lęki społeczne (nie, nerwicę lękową, bo ta kojarzy mi się z atakami paniki), lepszym nawet niż ketrel (ale to ciężko porównywać). Wzrasta pewność siebie, chęć rozmowy, podnosi się nastrój, jesteś błyskotliwa (albo Ci się tak jeno zdaje :P), stajesz się duszą towarzystwa (zwłaszcza jak jeszcze przyjmiesz kielona). Na lęk napadowy, paniczny sprawdza się bardzo średnio, przynajmniej u mnie - to była jedyna wada leku. Nie licząc tego, że miałem na niego nadwrażliwość przejawiającą się na jakieś 100 sposobów. Gdybym był lekarzem, to bym wszystkim zapisywał sertrę + coś, np. mirtazapinę, mianserynę, trittico (te drugie właśnie na lęki psychosomatyczne, ponoć dobre a sertra taka sobie).

 

@booboo

 

Jak długo już bierzesz? Weszłaś już na dawkę 100 mg? Przechodziłaś na sertralinę z innego leku?

 

mięśnie i stawy jak u staruszki...Czy to możliwe, że to wina moich magicznych tableteczek? (

 

Reszta Twoich objawów ubocznych Rozklekotana nie wiem skąd się bierze. Raczej nie zrzucałbym tego na sertralinę. Natomiast jeśli chodzi o bóle stawów - zerknij do ulotki leku: bóle stawów, a po dłuższym zażywaniu może nawet dojść do zwyrodnienia stawów. Nei chcę Cię specjalnie straszyć, ale ja tak miałem napisane w ulotce, konkretnie w ulotce Asertinu. I mnie tak napierdalały stawy po Asertinie, że głowa mała, szczególnie kręgosłup w części lędźwiowo krzyżowej, ale też w udach. Przestałem brać - po miesiącu bóle skończyły się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gdzie idziesz? Połaziłam po lekarzach i okazuje się, że to jakieś świństwo neurologiczne mi się przypałętało, do tego jeszcze coś tarczycowego... aż dziw bierze, że jeszcze się nie rozsypałam...;) No i dowiedziałam się, że za długo biorę Sertagen, żeby dopiero teraz pojawiły się takie objawy-na szczęście.

zerknij do ulotki leku

Pic polega na tym, że lekarz zabronił mi czytać ulotki ;) a ja byłam posłuszna przez pół roku, aż do teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wcześniej pisałem dostałem od lekarza leki: asentra 50mg (1 tabletka rano) i lerivon 30mg (1 tabletka wieczorem) - nigdy nie brałem leków tego gatunku więc mam pytanie czy zaczynać od razu brać po 1 całej tabletce czy obydwa leki brać przez kilka dni po pół tabletki ? obawiam się skutków ubocznych - co prawda mam zomiren 0,25mg w razie mocnych ataków ale wolałbym z niego nie korzystać ...

 

-- Wt lip 10, 2012 10:31 am --

 

no to zaczynam kurację - na początku po połowie tabletki - oby była skuteczna i jak najmniej bolesna w początkowych dniach brania tabletek ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem Setaloft, mam zamiar brać od 50 mg. 2 dni temu jeszcze wspomagałem się dziurawcem -deprim forte ( naturalny SSRI). Na ulotce piszę, że w razie brania dziurawca efekt może trwać 2 tygodnie i trzeba się skonsultować. Mam się o co bać czy olać to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem Setaloft, mam zamiar brać od 50 mg. 2 dni temu jeszcze wspomagałem się dziurawcem -deprim forte ( naturalny SSRI). Na ulotce piszę, że w razie brania dziurawca efekt może trwać 2 tygodnie i trzeba się skonsultować. Mam się o co bać czy olać to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam się o co bać czy olać to ??

Ja bym olał. Brałem dziurawiec razem z SSRI i to niejednym naraz.Dla mnie dziurawiec ( deprim) to kupa śmiechu. Może ma jakieś łagodne działanie antydepresyjne ,ale ...tak naprawdę brałem to , aby zregenerować wątrobę i z tą myslą . Trafił mi sie ten Deprim za grosze (koniec daty ważności ) to kupiłem z ciekawości .Jednak w normalnej cenie w życiu bym tego nie zakupił.

Też mi antydepresant...dla dzieci raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam się o co bać czy olać to ??

Ja bym olał. Brałem dziurawiec razem z SSRI i to niejednym naraz.Dla mnie dziurawiec ( deprim) to kupa śmiechu. Może ma jakieś łagodne działanie antydepresyjne ,ale ...tak naprawdę brałem to , aby zregenerować wątrobę i z tą myslą . Trafił mi sie ten Deprim za grosze (koniec daty ważności ) to kupiłem z ciekawości .Jednak w normalnej cenie w życiu bym tego nie zakupił.

Też mi antydepresant...dla dzieci raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam się o co bać czy olać to ??

Ja bym olał. Brałem dziurawiec razem z SSRI i to niejednym naraz.Dla mnie dziurawiec ( deprim) to kupa śmiechu. Może ma jakieś łagodne działanie antydepresyjne ,ale ...tak naprawdę brałem to , aby zregenerować wątrobę i z tą myslą . Trafił mi sie ten Deprim za grosze (koniec daty ważności ) to kupiłem z ciekawości .Jednak w normalnej cenie w życiu bym tego nie zakupił.

Też mi antydepresant...dla dzieci raczej.

 

Nom deprim i cena nie współmierna do działania :mrgreen:

Ale ostatnio miałem ostrego doła myśli samobójcze itd. Wziąłem 3 popiłem 1 piwem i miałem odlot niezły :D:D Może to ukryty narkotyk dla znawców, dlatego taki drogi :D

 

wziąłem 20 minut temu 50 mg Setaloftu i już czuje, że mi się coś chcę i na razie nie ma żadnych jazd oby tak dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam się o co bać czy olać to ??

Ja bym olał. Brałem dziurawiec razem z SSRI i to niejednym naraz.Dla mnie dziurawiec ( deprim) to kupa śmiechu. Może ma jakieś łagodne działanie antydepresyjne ,ale ...tak naprawdę brałem to , aby zregenerować wątrobę i z tą myslą . Trafił mi sie ten Deprim za grosze (koniec daty ważności ) to kupiłem z ciekawości .Jednak w normalnej cenie w życiu bym tego nie zakupił.

Też mi antydepresant...dla dzieci raczej.

 

Nom deprim i cena nie współmierna do działania :mrgreen:

Ale ostatnio miałem ostrego doła myśli samobójcze itd. Wziąłem 3 popiłem 1 piwem i miałem odlot niezły :D:D Może to ukryty narkotyk dla znawców, dlatego taki drogi :D

 

wziąłem 20 minut temu 50 mg Setaloftu i już czuje, że mi się coś chcę i na razie nie ma żadnych jazd oby tak dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi jest Deprim a nie sam dziurawiec-chcą się nachapać kasy na maksa puki ludzie nie przejrzą na oczy że tak samo jak Deprim a może i lepiej działa wyciąg z dziurawca w alkoholu sprzedawany w aptekach po 7 złotych .

Dziurawiec za 7 zł - http://www.domzdrowia.pl/29376,intractum-hyperici-wyciag-z-dziurawca-plyn-100-g.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi jest Deprim a nie sam dziurawiec-chcą się nachapać kasy na maksa puki ludzie nie przejrzą na oczy że tak samo jak Deprim a może i lepiej działa wyciąg z dziurawca w alkoholu sprzedawany w aptekach po 7 złotych .

Dziurawiec za 7 zł - http://www.domzdrowia.pl/29376,intractum-hyperici-wyciag-z-dziurawca-plyn-100-g.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srtralina, w moim przypadku to raczej dobry krok. jeszcze wczoraj przed południem miałem myśli samobójcze i co raz bardziej byłem za ich wykonaniem, a dziś nawet bym o tym nie pomyślał. Się zobaczy jak zadziała jak się rozkręci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srtralina, w moim przypadku to raczej dobry krok. jeszcze wczoraj przed południem miałem myśli samobójcze i co raz bardziej byłem za ich wykonaniem, a dziś nawet bym o tym nie pomyślał. Się zobaczy jak zadziała jak się rozkręci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×