Skocz do zawartości
Nerwica.com

Farmakologia a psychoterapia


KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie jak poczytasz w innym dziale to sie dowiesz :)

 

pozdr..

 

Ps ; Leki psychotropowe wyrzadzily ludziom wiencej szkody jak im pomogly , poyztaj w necie . Nie powinny byc wogole stosowane w nerwicach czy tez fobiach , w tych przypadkach one wogole nie pomagaja , nie lecza niestety , zapobiegaja krotkotrwale lenkom , zatruwaja organizm , uzalezniaja , otulmaniaja czlowiek nei mysli realnie itd kupa totalna kupa chlopie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra skoncyzla dwa lata temu na Uniwersytecie w Zürichu , obecnie studiuje dalej wyzej i jest tego samego zdania wlasnie .

 

Roznica pomiedzy psychologiem a psychiatra jest taka ze psychiatra truje ludzi (to jakbys nie wiedzail :D )

 

Ostatnio byly pszeprowadzone doswiadczenia w Stanach , wziento dwie grupy ludzi , jedna leczono psychoterapia a druga truto lekami , psychoterapia dala lepsze efekty :]

 

Ps, Psychologi nie skonczysz to juz Ci z gory mowie dzisaj , jesli Cie juz na drugi mroku nerwica dopadla to raczej jestes pacjentem ajk przyszlym psychologiem :]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i się z tym zgadzam co piszesz twoja siostra ma rację ale zobacz co mamy w Polsce ? Kiłę i Mogiłę

Kto ci przeprowadzi tu dobrą terapie ja tak samo bym chciał leczyć w przyszłości ludzi terapią i to tego będe dążył

Ale narzazie w Polsce najlepszą metodą wspomagającą leczenie

A czemu tu jestem bo chce pomagać a o nerwicy będę myślał choć jestem wyleczony ale chęć pomagania innym jest silniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chesz pomagac w jaki sposob ? ludzi chcesz truc ?

 

wiec mowie co mozna zrobic samemu , bez lekow bez nawet psychoterapeuty ! psychoterapia wytrzymalosciowa polega natym ze uczymy sie przetrwac lenk , im dluzej zostajemy w systuacji lenkowej tym szybciej uczym sie wszytkeigo od nowa , zachodza procesy w mozgu i w wielu przypadkach "chory " powraca do zdrowia .

Wystarczy zaufana osoba ! nie musi byc terapeuta . wiem bo sie sam wyleczylem w ten lwasnie sposob ! 6 lat bylem zdrowy , mialem nawrot lekawicy po wypadku samochodowym , ale mysle ze teraz to mam poprostu traume z tym ze jak mowie wychodze z tego SAM ! tyle ze bardzo niechetnie wychodze z domu bo sie troche ostatnio zasiedzialem .

 

Wiem doskonale co psize , zanim powstana lenki , zanim powstanie panika , ..to wszystko sa nasze mysli , tak jak myslimy , tak sie czujemy i tylko my mozemy sami zmienic nasze mysli , swaidomie w danej sytuacji , swiadomie przezyc lenk , zadna chemia nas nie uleczy ! nie ma pigulki - cud na na nerwice czy tez agorafobie , nie ma .

 

pozdr...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truć ludzi ?masz silną osobowość i to ci pomaga wyjść choroby i wiele osiągnąłeś

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:32 pm ]

i proszę Cię nie obrażaj mnie słowami czy studiuję psychologie bo wiele pracy w to wkładam aby ją skończyć a z miłą chęcią jeśli masz taką możliwość zapoznał bym sie z badaniami twojej siostry na temat leków i jej opinie jeśli możesz oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze to co wiem i co sam sprawdzilem nie psize tego z chmur mam ta chorobe od prawie dziecinstwa ale potrafie z nia zyc , mam ja pod kontrola , bylem zdrowy calkowicie jezdzilem samochodem , pracowalem itd , agorafobia lubi sie nawracac , wystarczyl wieksz stres (wypadek autem) i znowu wpadlem w dolek , nei jest prosto wyjsc z tego widomo , ale z lekami jeszcze jest gorzej .

 

Ps; Nie obrazam Cie , spokojnie ;) ja jestem jaknajbardziej za psychologia i psychologami .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma prawo sie wypowiezeic , jestem przeciwko lekom i tyle :]

I nie szukaj kolego , nie szukaj ...:]

 

I chyba wam podziekuje , trujcie sie dalej nie interesuje mnie :[ zegnam . (chcialem pomoc ale widze ze nie ma komu )

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie odbiega , tak jak Ci wczesnije napsialem , psychiatrzy truja ludzi , wpedzaja w uzaleznienie , psycholog probuje jednak bez lekow psychoterapia .Sa w Posce 3 kliniki nerwic , jedna prywatna hcyba najlepsza w Polsce , jesli bys sie tam udal uslyszal bys takie pytanie ; czego pan od nas oczekuje ? my nie leczymy lekami :] odszedl bys z tamtad zdziwiony zapewne .

 

Leki uspokajające

Któż nie słyszał o Relanium/Valium albo o Prozaku. Relanium narkotykiem? A gdzieee.... Mama narkomanką??? Miliony uzależnionych i miliardy towarzyszących zjawisku dolarów. Przecież nikt nie będzie podcinał gałęzi, na której siedzi i rozgłaszał głupoty o szkodliwości wspaniałych i genialnych psychotropów. Kolejna nowa, wspaniała kraina wiecznego uśmiechu.

 

Czytaj sam na wlasnym waszym Forum byl czlowiek widze ze to samo przezyl co ja , cale szczesci eze bez zapasc iserca .

 

Jestes mlodym upartym , naiwnym czlowiekiem , nie nazwe tego brzydko i nie rzucaj sie wiencej do ludzi ktorzy cos na ten temat wiecej wiedza .

 

http://www.forum.nerwica.com/viewtopic.php?p=90060

 

Ps; I Ty chesz byc psychologiem , pomagac ludziom ? chyba Cie troszeczke duma i niedowartosciowanie zzera kolego .A zglaszanie postow u admina bylo po nizej pasa z twojej strony , doslownie zenada :] A moze jetes jednym z tych ktorzy przypisuja ludziom do guano ?:] tez bym sie nie zdziwil tuiaj takiej postawy z twojej strony :]

 

W zasadzie to sie ciesze ze zglosiles moje posty do Admina , podejrzewam ze taki czlowiek ktory zaklada Forum na ten temat , napewno sam musial sporo pszezyc w zyciu i zna temat .

 

Jesli nie to bedzie muialo powstac nowe Forum bezlekowe , wezme serwer z obsluga PHP i postawie wlasne (zanm sie na tym dokaldnie) , zeby jakos oddzielic ludzi trzezwiej myslacych od uzaleznionych , tych ktorzy chca myslec trzezwo , byc zdrowi i zyc i funkcjonowac jak normalni , czesto z uzaleznionymi nie da sie wogole porozmaiwac , ani im czegkolwiek wytlumaczyc ( w zasadzie sie nie dziwie ) kiedys to sami zrozumieja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ty sie baw bez leków ja sie bawie z lekami

 

Piszesz że wiele przeszedłeś z nerwicą a ja to co myślisz ze to tak mi przyszło i poszło

 

Pierw Spowodowała odmę potem zanik pamięci potem ataki agresji i bez leków sie obeszło ? chodziłem na terapie medytacje i inne takie rzeczy bez lekowe brałem leki 4 tygodnie odstawiłem juz nie biorę tydzień i jest poprawa lekarz dziś stwierdził wyleczenie cud czy może moja sama silna wola mi pomogła ?

 

Jestem zdrowym facetem

A jeśli cię uraziłem sorka za to ale wszyscy mamy swoje racje ja mam swoje

i ty masz swoje a świat jak byśmy mieli te same poglądy by był nudny

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zglaszanie postow u admina bylo po nizej pasa z twojej strony , doslownie zenada :] A moze jetes jednym z tych ktorzy przypisuja ludziom do guano ?:] tez bym sie nie zdziwil tuiaj takiej postawy z twojej strony :]

 

 

Zgłoszenie postów było w 100% słuszne ponieważ tego typu rozmowy nie powinny być prowadzone w temacie dotyczącym jednego konkretnego leku. Nie ma tu ani kszty "żenady". Wręcz przeciwnie..

 

Jeśli chodzi o temat farmakologii - podzielił już sporo osób na tym forum i z doświadczenia wiem, że kłótnia tu nie ma sensu. Dyskusje na forum nie powinny obrażać rozmówców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to co napisałem kończę pisanie w tym temacie.

I podpisuje sie pod tym co napisała atrucha:

''Jeśli chodzi o temat farmakologii - podzielił już sporo osób na tym forum i z doświadczenia wiem, że kłótnia tu nie ma sensu. Dyskusje na forum nie powinny obrażać rozmówców''

 

Pozdrawiam Wszystkim piszących w tym temacie.

Buziaki

 

A jeszcze dodam - jeśli chodzisz na terapię, to powinieneś wiedzieć, że na takich forach tak samo jak na terapii, pierwsza zasada - nie ocenia się.

 

Dziękuję. Już uciekam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie alexia , jak cie atak dopadnie to ciężko go powstrzymac ja odpoczywam opiero po nim bo moje ataki są naprawde meczące i to fizycznie ;/

 

dzis też sie potwornie czuje od samiuykiego ranka :( chyba jakies ciśnienie jest strasznie nicskie , mam napchniete dłonie i jestem okropnie senna i słaba! no i trzesa mi sie rece! do tego zaraz musze jechac znow z godz autobusem na 2 kolokwia !!!

umieram.... masakra

pozdrwiam

asia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgłoszenie postów było w 100% słuszne ponieważ tego typu rozmowy nie powinny być prowadzone w temacie dotyczącym jednego konkretnego leku. Nie ma tu ani kszty "żenady". Wręcz przeciwnie..

 

Jeśli chodzi o temat farmakologii - podzielił już sporo osób na tym forum i z doświadczenia wiem, że kłótnia tu nie ma sensu. Dyskusje na forum nie powinny obrażać rozmówców.

 

 

 

nie ja ciagnelem temat zauwaz artucha , wyrazielm swoja opinie o realnium .

 

aront byl i jest zenujacy i tyle , cala Polska jest zacofana jesli chodzi o leki :] ktore sa przypisywane jak pastylki , ludzi wpendza sie w szambo , uzaleznia od tabletek a fora ktore czytalem sa poprostu dla dzeici :]

 

Temat farmakologi podzielil sporo osob ...bzdura absurd , g....prawda , podzielil tych ktorzy przeszli pieklo i wiedza co zanczy byc uzaleznionym , druga polowa to mlokosy z mlekeim pod nose mbez zadnej wiedzy , borykajacy sie od niedawna z problemem , nie majacy zadnego ani doswaidczenia jesli chodzi o leki ani zadnej wiedzy o swojej chorobie , silnie wierza w lekarzy psychiatrow ktorzy ich karmia trucizna , lecza objawowo i wpedzaja tylko w uzaleznienie a i czesc ktorych znalem zeszla z tego swaita .

O czym chcesz mi opowiedzeic artucha ? Polska jesli chodzi o psychiatrie to jeszcez raczkuje . Co to az forum wogole na ktorym sie doradza cpanie realnium i wpedza sie ludzi do wariatkowa !!!

 

Poczytaj artykul ze strony - http://staremiasto.krakow.platforma.org/modules.php?name=News&file=article&sid=114

 

 

 

"Za rządów SLD, 63 dni spędził w szpitalu psychiatrycznym zdrowy psychicznie Piotr Trznadel (rolnik, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników Ojczyzna) i tak o tym mówi: Umieszczono mnie na oddziale z pacjentami, którzy siedzieli już w psychiatryku po kilkanaście lat. Zabrano mi telefon komórkowy, zabroniono odwiedzin rodzinie. Gdy zacząłem domagać się przestrzegania praw pacjenta, zostałem przypięty pasami do łóżka. Jak mi powiedzieli lekarze: żebym nie był taki aktywny. W pasach leżałem tydzień. Z całego oddziału przychodziły wycieczki pacjentów, żeby mnie oglądać. Odmawiałem przyjmowania leków, więc podawali mi je siłą: kilku sanitariuszy wykręcało mi ręce, a pielęgniarka robiła zastrzyk w pośladek. Leki – jak się okazało później – psychotropowe powodowały podkurcz nóg i rąk. Zamiast chodzić, człowiek po nich tak dziwnie dreptał. Język drętwiał, umysł drętwiał.

 

Psychiatria była manipulowana przez politykę chyba od początków swojego istnienia. Najsilniejsza ingerencja polityki w psychiatrię miała miejsce w Rosji sowieckiej, ale nie łudźmy się, że w innych krajach i innych ustrojach politycznych nie było jej wcale. Thomas Szasz (amerykański terapeuta węgierskiego pochodzenia) wypowiedział jeszcze w latach 60-tych opinię, że: Psychiatria to polityka ukryta pod płaszczykiem nauki. Psychiatria ma wystarczająco dużo kłopotów sama z sobą, ma kłopot z określenie własnej tożsamości, wciąż znajduje się pod pręgierzem ostrej krytyki. Ingerowanie polityków, prawników a także innych niefachowców w problemy psychiatrii nie ułatwia życia psychiatrom, chorym psychicznie i zdrowym obywatelom.

 

Sposób podejścia Ministerstwa Sprawiedliwości do leczenia psychiatrycznego jest charakterystyczny w ogóle dla polityki PiS, także w zupełnie innych dziedzinach życia społecznego. To typowe wylewanie dziecka z kąpielą. Marni fachowcy podchodzą do problemu jak jaskiniowiec z maczugą i łubudu grzmocą na prawo i lewo zupełnie nie licząc się z skutkami swoich decyzji. Nie ma to jak dyletanci dorwą się do władzy i zaczynają rządzić („wpuść chłopa do biura to atrament wypije”). Żeby tylko wszystko trochę inaczej się dla nas skończyło niż dla McMurphy`ego. "

 

 

Ps; O czym ty chcesz mi dziecko opowiadac powiedz ? to ze masz moderatora tuaj na forum na ktorym wiekszosc to towarzystwo wzajemniej adoracji a polowa ktora wie doskonale o czym psize to sie boi otworzyc ust ... umoralniac mnie chcesz , mnie ? oczym chesz mnie przekonac ze leki psychotropowe pomagaja ? jestes ofiara jak i inni ktorzy to guano biora , obudzice sie wreszcie i przestancie cpac te narkotyki , dokaldnie sa to narkotyki !!!!

 

A tak wogole to EOT , bo widze ze nie ma z kim tutaj rozmawiac.

 

Rozyczko jeszcze raz pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty chcesz mi dziecko opowiadac powiedz ?

 

Po pierwsze - nie zamierzam z Tobą dyskutować. Na szczęście sami wybieramy sobie rozmówców na tym forum.

 

Po drugie - W swoich wywodach zbytnio się rozpędziłeś i stałeś się lekko agresywny, co utwierdza mnie w przekonaniu, że ewentualna rozmowa do niczego dobrego nie doprowadziłaby.

 

Po trzecie - jako administrator - żałuję, że nasze forum nie spełniło Twoich oczekiwań.

 

Powodzenia na innych frontach.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh to nie jest tak atrucha , nie bylas uzalezniona od relanium , nie bylas odtruwana , nie przeszlas tego co ja przeszedlem i miliony innych ludzi nie tyko zreszta w Polsce , wiec nie mozesz ze mna podyskutowac nawet gdybys chciala to nie mozesz ani tego nie zrozumiesz ( w sumie nie dziwie sie bo z kad mozesz wiedzeic :/) moze faktycznie troche zbyt stanowczo pisalem i w zasadzie moglbym powiezdeic ze co mnie to w sumie obchodzi :] w Poslce nie mieszkam od 15 lat , niech was tam truja ...NIE bo wlasnie jak tam jeszcez mieszkalem to madrzy psychiatrzy wpedzli mnie w uzaleznienie i wiem czym to pachnie

i widzac dzsiaj ludzi ktorym sie przepisuje bezmyslnie to relanium , widze rowniez siebie i to we mnie wzbudza agresje , nie to forum napewno nie Ty , poprostu pisze to po to bo mnie serce boli jak to widze ! i mysle ze powinans to zrozumiec zarowno jak i AronFtv .

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekom-NIE - Witaj . Spokojnie, spokojnie!!!

Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, ale w sposób nie urażający rozmówcy. Kieruje te słowa do Ciebie i do przeciwnika Twoich poglądów.

Ja też jestem zdania że leki są trucizną i tak naprawdę tylko psychoterapia może nas uratować . Ale wiesz - trafić na dobrego psychoterapeutę -to sztuka. Prywatnie może i można szybciej trafić ale nie każdego na to stać.

Czasami zanim trafi się na dobrego psychoterapeutę to trzeba jednak pobrać trochę leków bo bez nich człowiek by zwariował. Takie są realia naszej służby zdrowia. Psychoterapia to jest proces który czasami trwa miesiącami a nawet latami i na początku musi być wspomagany lekami.

Takie jest moje zdanie poparte niejednoletnim doświadczeniem leczenia nerwicy.

Jak trafisz na dobrego psychoterapeutę - "to ok jesteś w domu" i szybko dochodzisz do zdrowia., ale jak trafisz na kogoś niekompetentnego to możesz chodzić na taką psychoterapię latami i nic nie osiągniesz i wtedy leki pomaga Ci przetrwać ciężkie chwile. To nie znaczy że masz je brać do końca życia, aLe w pierwszym momencie mogą okazać się bardzo pomocne.

A więc nie obrażaj się że ktoś ma inne zdanie na ten temat bo każdy wypowiada się sugerując się swoim doświadczeniem w leczeniu. A to jest różne w zależności na kogo trafisz - psychiatra, psycholog.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przepraszam, że nie w temacie ale ilość błędów ortograficznych w postach mnie rozwaliła Lekom-nie z całym szacunkiem, ale proszę Cię czytaj to co piszesz bo sory, ale pisanie "lenkom" zamiast lękom "wogole" zamiast w ogóle, "wiencej" zamiast więcej :roll: ciężko zrozumieć o co chodzi w postach czasami bo jakoś nie po polskiemu ;) to brzmi widzę ,że masz dużo do powiedzenia więc proszę Cię rób to w sposób zrozumiały a jeżeli masz problemy z ortografią i interpunkcją włącz sobie słowniczek.

 

PS.to nie było złośliwe!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja psialem o terapi wytrzymalosciowej , ktora mozna przeprowadzic nawet z zaufana osoba , nie musi byc terapeuta , ktorego mniej znamy i nieufamy mu tak , jak siostrze czy bratu , czy tez matce , ojcu .

 

Zeby sie przestac bac , trzeba isc przykladowo do miasta z zaufana osoba i tam sie bac , poto zeby wyjsc z tych lekow .....

 

Smiesznie brzmi wiem ale na tym polega terapia wytrzymalosciowa i nie potrzeba do tego wyspecjalizowanych terapeutow , jesli ich nie mamy pod reka . (Polecam ksiazke pt; Am liebsten ginge ich nicht mehr aus dem haus - Agorafobie und Panikattacken überwinden ( Kenneth Hambly , rowniez w wydaniu angielskim) co w przetlumaczniu na jezyk polsk znazcy ; Najchetniej to nie wychodze wiecej z domu .

 

Ksiazka opisuje techniki relaksujace , technike oddychania

Opisuje jak wyjsc ze spirali lenku

O tym jak zdobyc ponownie zaufanie do samego siebie , o tym jak pokonywac ciezke sytuacje ..

 

Bardzo dobra ksiazka , pokazuje droge wyjscia z agorafobi bez lekow , ktore nie pomagaja w tej chorobie i nie wyleczymy jej lekami (wspomagajaco ok , i to nie koniecznie )

 

Ksiazke przestudiowalem i polecam , w ksiazce rowniez pacjenci opisuja swoja droge , powrot do normalnosci , opisuja w jaki sposob pozbyli sie lekow , ja kstopniowo pokonywali trudnosci itd..

 

 

Wazne jest abysmy nie uciekali z miejsca podczas gdy dopadnie nas lek czy tez ataki paniki , leki wspomagajace w silniejszych przypadkach agorafobie jak pisalas wspomagajaco i zadne konczonce sie na "zepam" trojcpierscieniowy najnowszy lek Cipralex ktory nie uzaleznia , nie wywoluje zmeczenia czy tez niepotrzebnych skutkow ubocznych pomogl mojemu koledze w terapi wytrzymalosciowej , jednak te leki tezt nie powinny byc stosowane przez dluzszy okres czasu , nikt nie wie czy po roku brania tego leku niewypadna nam naprzykald wlosy czy tez inne objawy ktorych napewno nikt by nie chcial.

 

Ps; Na forum ma prawo sie wypowiezeic kazdy jestem za jaknajbardziej , ale nie kazdy musi lykac chemie .

 

pozdr...

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:07 pm ]

ja przepraszam, że nie w temacie ale ilość błędów ortograficznych w postach mnie rozwaliła Lekom-nie z całym szacunkiem, ale proszę Cię czytaj to co piszesz bo sory, ale pisanie "lenkom" zamiast lękom "wogole" zamiast w ogóle, "wiencej" zamiast więcej :roll: ciężko zrozumieć o co chodzi w postach czasami bo jakoś nie po polskiemu ;) to brzmi widzę ,że masz dużo do powiedzenia więc proszę Cię rób to w sposób zrozumiały a jeżeli masz problemy z ortografią i interpunkcją włącz sobie słowniczek.

 

PS.to nie było złośliwe!!!!!!!!

 

czesc

 

Jaskowa zauwaz ze nie mam poslkich znakow wienc lenki mozna pomylic z lekami (i tak zle i tak nie dobrze ) i w koncu nie bedzie wiadomo o zcym mowa. .. ale jesli ktos szuka i che to sie zawsze docezgos dowali :]

Zdaje sobie sprawe z tego co napsialem i zrobilem to celowo , i prosze nie szukajcie ok , tak sie zachowuja tylko trole .... pomalu mam wrazenie ze to jest wogole jakies chore forum :roll:

 

pozdr...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałam dodać a'propos terapii wytrzymałościowej, że zastosowałam ją kiedyś ze znacznym skutkiem :) ( haha tylko ja nie czytałam tej książki myślałam, że sama jestem taka mądra i na to wpadłam ;) ) po woli stopniowo oswajałam się z lękiem, jak już gdzieś na forum wcześniej wspomniałam chodziłam na terapie indywidualne dopiero druga ze świetnym psychologiem ( moim zdaniem ) bardzo mi również pomogła, ale nie obyło się bez leków i to różnych bowiem u mnie problem polegał na błędnych diagnozach i zanim trafiłam do mojej pani dr leczono mnie dosłownie wszystkim i na wszystko, na szczęście należę chyba do grona osób, które nie uzależniły się od leków za co Bogu dziękuję niezmiernie :D

Najważniejsze aby każdy odnalazł tą swoją drogę do "wolności" a, że popełni w trakcie mnóstwo błędów i pomyłek, cóż ludzka rzecz błądzić ;)

Nie-lekom masz racje, że nie każdy musi łykać chemię, sam jednak kiedyś ją łykałeś tym bardziej powinieneś być wrażliwy na tego typu sytuację u innych :? wszystkim nam dużo bardziej potrzebne jest mądre i dobre słowo ( każdy przezywa jakąś tragedię związaną z chorobą ) niż krzyki i złość.

 

Miłego popołudnia Wszystkim życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×